Nedeľa, 14. júl 2024
Meniny má Kamil | zajtra Henrich

Mesto Prešov začína s rekonštrukciou zastávok MHD na Sídlisku III

Štyri zastávky MHD na Sídlisku III prejdú vďaka nenávratnému finančnému príspevku z európskych zdrojov výraznými zmenami. S rekonštrukciou začne zhotoviteľ už budúci týždeň.

Štyri zastávky MHD na Sídlisku III prejdú výraznými zmenami. S rekonštrukciou za účelom ich modernizácie začne zhotoviteľ v najbližších dňoch.

Zastávky MHD Volgogradská a Námestie Kráľovnej pokoja budú zrekonštruované v oboch smeroch. Trolejbusy a autobusy už nebudú stáť na ceste, ale cestujúcich vyzdvihnú po zájdení do zastávkových ník. V pozitívnom smere sa to dotkne aj vodičov, ktorí už nebudú musieť čakať za odchodom vozidiel MHD zo zastávok Volgogradská a Námestie Kráľovnej pokoja, ale plynulo prejdú okolo nich.

V rámci rekonštrukcie dôjde k vytvoreniu samostatného zastávkového pruhu, čím sa zamedzí stretu nastupujúcich/vystupujúcich s ostatnými účastníkmi cestnej premávky a zvýši sa bezpečnosť. Pohyb na zastávkach bude jednoduchší a cestovanie MHD komfortnejšie.

Stavebné práce budú zahŕňať vybudovanie samostatného zastávkového pruhu, osadenie označníkov, stavebné úpravy nástupných plôch zastávok a zastávkových pruhov s vytvorením bezbariérového prístupu v zmysle platnej legislatívy.

Predmetom projektu je rovnako aj úprava polohy trolejovej stopy na týchto zastávkach. Na každej zastávke dôjde k prekládke trakčných stožiarov na nové pozície.

Celkové oprávnené výdavky projektu sú vo výške 343 548,33 €, z čoho nenávratný finančný príspevok predstavuje sumu 326 370,91 €. Zvyšné náklady na realizáciu dofinancuje mesto z vlastných zdrojov. Zhotoviteľ stavby je spoločnosť Eurovia, s. r. o.

„Toto opatrenie je veľmi dôležité pre bezpečnosť chodcov, cestujúcich MHD či cyklistov, a rovnako aj z hľadiska zvýšenia plynulosti premávky v tejto lokalite, keďže ide o posledné zastávky, kde stáli autobusy a trolejbusy na ceste a blokovali a spomaľovali dopravu. Aj takýmto spôsobom sa snažíme zvyšovať kvalitu služieb pre našich občanov, “ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.

Z dôvodu rekonštrukcie bude od pondelka 4. septembra 2023 od 10:00 hod. zastávka MHD Námestie Kráľovnej pokoja dočasne presunutá. Pre cestujúcich budú k dispozícii náhradné nástupiská – v smere od centra mesta bude nástupisko posunuté o približne 120 m v smere jazdy, v smere na konečnú Sídlisko III bude nástupisko posunuté o približne 60 m proti smeru jazdy. K stavebným prácam by sa malo pristúpiť v priebehu budúceho týždňa, pričom predpokladaná doba výstavby sú 4 mesiace.

Za nepríjemnosti a obmedzenia spôsobené výstavbou sa ospravedlňujeme.

Projekt bol schválený z prostriedkov EÚ (Európsky fond regionálneho rozvoja REACT-EÚ) v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

Mohlo by Vás zaujímať
Aj MHD má letné prázdniny
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. informuje cestujúcich, že v období školských letných prázdnin, t.j. od 1. júla 2024 budú všetky linky MHD premávať počas pracovných dní podľa zverejneného cestovného poriadku pre "Pracovný deň - prázdniny".
Dostojevského ulica bude čiastočne uzatvorená
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK