Nedeľa, 21. júl 2024
Meniny má Daniel | zajtra Magdaléna

Čiastočná uzávierka križovatky ulíc 17. novembra a Kúpeľná (I. etapa)

Z dôvodu rekonštrukcie križovatky ulíc 17. novembra a Kúpeľná, a s tým spojenej výstavby dlhého priečneho prahu, dôjde od 13. 9. 2023 k čiastočnej uzávierke tohto križovatkového priestoru a zmene organizácie dopravy v danej lokalite.

Od 13. 9. 2023 dôjde v križovatkovom priestore ulíc 17. novembra a Kúpeľná k čiastočnej uzávierke a zmene organizácie dopravy. Dôvodom je realizácia stavby "Rekonštrukcia križovatky ul. 17. novembra - Kúpeľná, smerom k rektorátu".

Na ulici 17. novembra bude uzatvorený pravý jazdný pruh v smere na Škultétyho ulicu, cestná premávka bude presmerovaná do protismerného jazdného pruhu a usmerňovaná dočasným dopravným značením.

Na Kúpeľnej ulici bude celková uzávierka miestnej cesty, a to v úseku od križovatky s ulicou 17. novembra po vjazd na parkovisko Študentského domova Prešovskej univerzity na ulici 17. novembra č. 13 a v úseku od križovatky s ulicou 17. novembra po vjazd do vnútrobloku – ulica 17. novembra č. 116 – 142 (párne čísla) a Železničiarska č. 1 – 3.

V smere do centra mesta a opačne bude obchádzková trasa vedená po uliciach Zápotockého, Požiarnická a 17. novembra, resp. po uliciach Železničiarska, Záborského a 17. novembra.

V smere k Rektorátu Prešovskej univerzity a opačne bude obchádzková trasa vedená po uliciach 17. novembra a Sedliackeho povstania.

Ulica Sedliackeho povstania, v úseku od križovatky s ulicou 17. novembra po križovatku s prístupovou cestou k Rektorátu Prešovskej univerzity, bude dočasne zobojsmernená a dôjde k zrušeniu parkovacích miest v tomto úseku predmetnej ulice. Ako náhrada za tieto parkovacie miesta môžu slúžiť parkoviská v areáli Prešovskej univerzity, na ktorých je parkovanie (najmä hodiny parkovania) upravené dopravným značením.

Kúpeľná ulica, v úseku od Fakulty športu Prešovskej univerzity po vjazd na parkovisko Študentského domova Prešovskej univerzity na ulici 17.novembra č. 13, bude dočasne zobojsmernená, no bude na nej umožnené parkovanie.

V súvislosti so zmenou organizácie dopravy v predmetnej lokalite prosíme vodičov, aby zvýšili pozornosť pri jazde a sledovali dočasné dopravné značenie.

Mohlo by Vás zaujímať
Od 18. júla bude MHD k nemocnici jazdiť upravenou trasou
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. informuje cestujúcich, že pre rekonštrukciu kanalizácie na Hollého a Vajanského ulici bude od štvrtka 18. 7. 2024 upravená premávka liniek MHD smerujúcich do oblasti nemocnice. Hollého ulica bude pre MHD neprejazdná.
D1 a R4 budú v okolí mesta Prešov od augusta bezplatné
Od prvého augusta 2024 prichádza pozitívna novinka pre motoristov, ktorí sa presúvajú takmer výlučne po cestách v prešovskom regióne. Úseky diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R4 budú v okolí mesta Prešov pre šoférov bezplatné.
Aj MHD má letné prázdniny
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. informuje cestujúcich, že v období školských letných prázdnin, t.j. od 1. júla 2024 budú všetky linky MHD premávať počas pracovných dní podľa zverejneného cestovného poriadku pre "Pracovný deň - prázdniny".
Uzávierka ulice Jána Hollého
Z dôvodu odstránenia havarijného stavu kanalizácie na ulici Jána Hollého dôjde od 18. 07. 2024 (od 08:00 hod.) do 31. 08. 2024 k celkovej uzávierke ulice Jána Hollého v úseku od križovatky s ulicami Lesík delostrelcov, Grešova a Vajanského po križovatku s Hodžovou ulicou.
Dilongova ulica v Prešove bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov o plánovanej čiastočnej uzávierke Dilongovej ulice, a to od 17. do 19. júla 2024. Dôvodom je uloženie kanalizačnej prípojky k rodinnému domu.
Dočasné zrušenie premávania linky č. 20
Linka 13 v Severnej bude dočasne skrátená
DPMP, a.s. informuje cestujúcich, že od pondelka 22. júla 2024 od 8:00 hod. bude pre rekonštrukciu mostného objektu vo Vyšnej Šebastovej, časti Severná, neprejazdná cestná komunikácia pre vozidlá MHD.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK