Nedeľa, 24. september 2023
Meniny má Ľuboš, Ľubor | zajtra Vladislav

Letná cestovateľská súťaž pre rodiny s deťmi vyvrcholí na hrade Šariš

Prešovským krajom cestoval rekordný počet detí

PREŠOV (12. 9. 2023) – Verejnosť sa v nedeľu 17. septembra symbolicky rozlúči s letnou turistickou sezónou v Prešovskom kraji. Trojdňové podujatie na hrade Šariš v tento deň vyvrcholí stretnutím rodín s deťmi, ktoré počas leta cestovali po kraji s legendami v rámci súťaže Legendarium. Cestovateľská súťaž na podporu turizmu v Prešovskom kraji má za sebou rekordný ročník.

Prešovský kraj objavovali v lete tisíce detí. Kampaň Legendarium na podporu cestovného ruchu v Prešovskom kraji dosiahla v tomto roku nový míľnik. Do cestovania sa len v rámci oficiálnej štatistiky zapojilo vyše 3 500 detí z celého Slovenska, ale i zahraničia (najmä Českej republiky a Poľska). O brožúry na zbieranie súťažných ústrižkov s tipmi na výlety bol veľmi veľký záujem, náklad 15 000 kusov sa v zariadeniach cestovného ruchu rozdal už v polovici leta. Objavovanie Prešovského kraja hravou formou pripravila po 8. raz Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska. 

Letná turistická súťaž LEGENDARIUM predstavila rodinám pätnásť turistických lokalít hravou formou. Na vybraných miestach v prírode našli deti trezor so súťažnými nálepkami a v 80 zariadeniach mohli získavať súťažné pečiatky. Každú oblasť im predstavila miestna legendárna postava. „Naším zámerom je predstaviť turistom široké možnosti trávenia voľného času v Prešovskom kraji. Spájame veľké známe turistické destinácie a poskytovateľov služieb s menšími, nepoznanými lokalitami. Vzájomne sú v projekte prepojení a cestujúcich motivujeme formou príbehu a súťaže navštíviť čo najviac miest, “ uviedol Michal Iľkanin, predseda KOCR Severovýchod Slovenska. 

V rámci projektu vznikol aj nový zábavno-náučný chodník Tajomný les Krakovec medzi obcami Jakovany a Červená Voda v sabinovskom okrese. „Veľkú pozornosť si vyslúžili aj lokality ako Raslavkameň pri Prešove, prírodná rezervácia Gazdoráň v Poloninách, malebné Vladičské vodopády, Rybníky na Hubkovej pri Humennom alebo vodopády Starý mlyn pri Nižnom Slavkove. Máme radosť, že okolité zariadenia a poskytovatelia služieb zaznamenali rast záujmu návštevníkov. Podporili sme tak aj lokality, ktoré nie sú verejnosti bežne známe, “ predstavil časť z 15 zapojených lokalít Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska. Do záverečného žrebovania sa prihlásilo 2035 detí, ktoré na výletoch nazbierali vyše 35 700 ústrižkov. 

Legendarium vyvrcholí v nedeľu 17. septembra na hrade Šariš. Na spoločnom podujatí pri príležitosti Ukončenia leta na hrade a Svetového dňa cestovného ruchu je pripravený bohatý kultúrny program.

Program na hrade Šariš sa začne už v piatok 15. septembra svätou omšou, pokračovať bude koncertom a divadelným predstavením. Sobotný program od 18.00 hod. láka najmä nočnými zážitkami v podobe hľadania pokladu, pripravené bude spájania hradov svetelným signálom, pozorovanie nočnej oblohy, fakľový sprievod a stanovačka. Nedeľa bude patriť hlavne rodinám s deťmi. Návštevníci hradu sa môžu tešiť na divadelné a hudobné vystúpenia, zabaviť sa na skákacích hradoch, bublinovej šou, vyskúšať si maľovanie na tvár, pečenie perníkov, workshop kaligrafie aj piknik so štúrovcami. V stánku KOCR Severovýchod Slovenska budú pripravené materiály s tipmi na výlety v Prešovskom kraji. 

Podujatie spoločne pripravili Mesto Veľký Šariš, Hrad Šariš, Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska a ďalší partneri. Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Helfest 2023
Prvý ročník Helfest-u sa predstavil v priestoroch prešovskej Delne. Hviezdy ako Slobodná Európa, alebo Horkíže Slíže si zahrali po boku Heleniných očí, ktoré mali aj ohňovú šou.
FOTO: Deň soli 2023
Už po piatykrát sa v priestoroch areálu Múzea Solivar uskutočnilo podujatie Deň soli. Podujatie je realizované STM Solivar a Oblastnej organizácia CR Región Šariš s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.
Odpočítavanie sa začalo! Už túto sobotu sa po prvýkrát v histórii uskutoční HELFEST.
Novučičký multižánrový hudobný festival HELFEST sa na letnom kúpalisku Delňa v Prešove, uskutoční už 2.9.2023. Kapela Heľenine Oči pre návštevníkov pripravila bohatý, nie len hudobný program!
Podľahli Lukáš Adamec a Lolokar Barbie trendu? Ikonická bábika si strihla hlavnú postavu v ich videoklipe!
Populárny spevák Lukáš Adamec zverejnil videoklip k piesni Disco (s)hit, ktorý vytvoril producent Peter Šafránek a.k.a. Lolokar. Bizarný vzťahový príbeh zobrazil Košičan pomocou bábik Barbie a Kena, ktoré si požičal od svojich dcér! O tom, že čerstvo zverejnené video nemá s aktuálnym Barbie trendom (okrem načasovania) nič spoločné, svedčí dejová linka, ktorá by sa ikonickej bábike nesnívala ani v tých najdivokejších snoch!
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK