Nedeľa, 24. september 2023
Meniny má Ľuboš, Ľubor | zajtra Vladislav

Nechajte auto doma, štartuje Európsky týždeň mobility 2023

Mesto Prešov sa aj v roku 2023 zapája do kampane Európsky týždeň mobility, ktorá sa uskutoční od 16. do 22. septembra.

Európsky týždeň mobility (ETM) je hlavná informačná kampaň Európskej komisie o udržateľnej mestskej mobilite. Kampaň prebieha každý rok od 16. do 22. septembra. V tomto termíne takmer 3 000 miest a obcí podporuje zmenu správania v prospech aktívnej mobility, verejnej dopravy a ďalších čistých, inteligentných dopravných riešení prostredníctvom organizovania osvetových aktivít a podujatí so zapojením miestnych zainteresovaných strán.

Do Európskeho týždňa mobility sa opäť zapája aj mesto Prešov. Na vybraných základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov (ZŠ Kúpeľná, ZŠ Čsl. armády, ZŠ Lesnícka, ZŠ M. Nešpora a ZŠ Námestie Kráľovnej pokoja) sa počas ETM 2023 od pondelka 18.9.2023 do piatku 22.9.2023 uskutočnia zaujímavé prednášky, počas ktorých sa deti veľa naučia o bezpečnosti chodcov a cyklistov v cestnej premávke.

Vo štvrtok 21. septembra 2023 od 13.00 do 17.00 hod. si na Hlavnej ulici môžu nechať Prešovčania skontrolovať a nastaviť svoje bicykle.

Počas Európskeho týždňa mobility sú vo veľkej miere využívané aj zdieľané formy dopravy. Pre všetkých záujemcov je preto pripravený špeciálny kód pre aktiváciu kupónu na 5 hodín denne jazdy zadarmo na zdieľaných bicykloch. Kód pre aktiváciu kupónu v aplikácii je: 5MNHL8

Európsky týždeň mobility vrcholí 22. septembra „Dňom bez áut“, v rámci ktorého bude preprava na linkách MHD bezplatná v I. aj v II. tarifnom pásme pre všetkých vodičov po preukázaní sa vodičským preukazom.

Témou ETM 2023 je "ŠETRI ENERGIU". Zameriava sa na dôležitosť znižovania energetických nákladov a spotreby v oblasti dopravy, s cieľom dosiahnuť udržateľnú a efektívnu mobilitu. Doprava je totiž jedným z hlavných odvetví, ktoré spotrebúva veľké množstvo energie a prispieva k emisiám skleníkových plynov a znečisteniu ovzdušia. Úspora energie v doprave je preto kľúčovým faktorom v boji proti klimatickým zmenám a zlepšovaniu kvality životného prostredia.

Téma ŠETRI ENERGIU vyzýva jednotlivcov, miestne samosprávy, organizácie a podniky, aby prijali opatrenia a podporili iniciatívy, ktoré umožnia účinnejšie využívanie energie v oblasti dopravy. To môže zahŕňať znižovanie spotreby paliva a emisií, podporu nízkoemisných a elektrických vozidiel, zlepšovanie verejnej dopravy, propagáciu cyklistiky a chôdze.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov začína s rekonštrukciou zastávok MHD na Sídlisku III
Štyri zastávky MHD na Sídlisku III prejdú vďaka nenávratnému finančnému príspevku z európskych zdrojov výraznými zmenami. S rekonštrukciou začne zhotoviteľ už budúci týždeň.
Cyklistické preteky Okolo Slovenska uzavrú Hlavnú ulicu
Mesto Prešov informuje občanov o krátkodobej uzávierke Hlavnej ulice vo štvrtok 14. septembra 2023 z dôvodu štartu cyklistických pretekov Okolo Slovenska.
Slovenská ulica bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov, že v termíne od 18. do 19. septembra 2023 bude Slovenská ulica čiastočne uzavretá.
Školské spoje MHD sa vracajú na prešovské cesty
Letné prázdniny sa pomaly končia aj pre linky MHD. Od pondelka 4. septembra 2023 budú všetky linky MHD premávať v pracovných dňoch podľa cestovného poriadku pre "Pracovný deň - školský". Zároveň bude obnovená premávka školských spojov.
Čiastočná uzávierka križovatky ulíc 17. novembra a Kúpeľná (I. etapa)
Z dôvodu rekonštrukcie križovatky ulíc 17. novembra a Kúpeľná, a s tým spojenej výstavby dlhého priečneho prahu, dôjde od 13. 9. 2023 k čiastočnej uzávierke tohto križovatkového priestoru a zmene organizácie dopravy v danej lokalite.
Severná ulica a Ul. 17. novembra budú čiastočne uzavreté
Mesto Prešov informuje vodičov, že ulica Severná a Ul. 17. novembra budú pre plánované výkopové práce čiastočne uzavreté.
Priemyselný závod BOSCH bude obsluhovaný MHD
Spoločnosť BOSCH postupne spúšťa výrobu vo svojom novom priemyselnom závode v južnej časti Prešova na ceste do obce Záborské. Dopravný podnik mesta Prešov v spolupráci so spoločnosťou BOSCH a mestom Prešov zavádza obsluhu tohto závodu mestskou hromadnou dopravou.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK