Pondelok, 04. december 2023
Meniny má Barbora, Barbara | zajtra Oto

Jeden viac ako 2 promile, druhý takmer 1,6 promile a tretí dychovú skúšku odmietol

Ani niektorí vodiči v Prešovskom kraji neberú v zreteľ skutočnosť, ako môže byť človek za volantom, ktorý je pod vplyvom alkoholu nebezpečný pre seba a predovšetkým pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Prinášame niekoľko prípadov takto nezodpovedných vodičov.

V utorok (19.09.2023) o pol desiatej hodine večer, 45 ročný muž z obce Pečovská Nová Ves viedol osobné vozidlo po Ul. Švábskej, v Prešove. Z dôvodu jeho jazdy zo strany na stranu bol policajnou hliadkou zastavený a podrobený kontrole. Výsledok dychovej skúšky bol pozitívny, presiahol hodnotu 2 promile. Bolo zistené, že vodič má uložený zákaz činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel, s platnosťou až do septembra 2025. 45 ročný muž bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Bolo mu vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky ako aj z trestného činu marenie výkonu úradného rozhodnutia. 

Aj 52 ročný muž z jednej z obcí v okrese Sabinov, sa ako profesionálny vodič dopustil trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, z ktorého mu bolo okresným vyšetrovateľom vznesené obvinenie. Taktiež v utorok (19.09.2023) po 22-hej hodine večer, viedol nákladné motorové vozidlo po Ul. Švábskej, v Prešove, kde bol policajnou hliadkou zastavený a kontrolovaný. U muža bol výsledok vykonanej dychovej skúšky pozitívny, dosiahol hodnotu takmer 1,6 promile! Opakovaná dychová skúška dopadla s výsledkom viac ako 1,7 promile! Profesionálny vodič bol zadržaný, skončil v cele policajného zaistenia. 

Opití vodiči sa nevyhýbajú ani diaľnici. 46 ročný muž zo Štrby, včera (20.09.2023) popoludní, viedol osobné auto po diaľničnom privádzači diaľnice D1 v smere na Poprad, kde bol políciou zákonným spôsobom zastavený a kontrolovaný. Vodič bol vyzvaný k vykonaniu dychovej skúšky, prvú maril a aj napriek opakovaným poučeniam zo strany policajtov ju nevykonal, neskôr už dychovú skúšku vykonať odmietol. Lekárskemu vyšetreniu na zistenie prítomnosti alkoholu či inej návykovej látky u neho sa taktiež odmietol podrobiť, napriek tomu, že toto vyšetrenie nebolo spojené s nebezpečenstvom pre jeho zdravie. 46 ročnému mužovi bolo vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.
Alkohol za volant jednoducho NEPATRÍ !

Mohlo by Vás zaujímať
Zdravotná sestra v práci pod vplyvom alkoholu
Jej správanie vyvolávalo pochybnosti o jej spôsobilosti.
Vytrhol jej mobil a utiekol preč
Na Ul. Vajanského, v Prešove, 19 ročnej slečne muž vytrhol mobilný telefón z rúk a utiekol preč.
Výzva pre svedkov dopravnej nehody, Prešov, dňa 03.11.2023
V piatok (03.11.2023) krátko pred 17-tou hodinou došlo v Prešove, na Ul. A. G. Svobodu na vyznačenom a osvetlenom priechode pre chodcov k zrážke osobného motorového vozidla zn. Citroen C4 a chodkyne.
Stratená peňaženka našla ,,nového „ majiteľa
V peňaženke bola aj finančná hotovosť vo výške 350, -Eur.
Kontroly odhalili nedostatky
PREŠOV - 08.11.2023: Colný úrad Prešov zistil v septembri a októbri pri kontrolách vo svojom obvode najviac porušení zákona o cestnej doprave. Ďalšie najčastejšie porušenia sa týkali zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice, najmä nezaevidovanie tržby podnikateľom do pokladnice.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK