Pondelok, 11. december 2023
Meniny má Hilda | zajtra Otília

Mesto Prešov realizuje 3. fázu deratizácie

Mesto Prešov oznamuje obyvateľom, že v rámci monitoringu populácie živočíšnych škodcov na území mesta a v rámci riadnej preventívnej činnosti bude v mesiaci október 2023 zrealizovaná 3. fáza deratizácie verejných priestranstiev v zmysle platnej zmluvy poskytovateľom služby.

Zmluvná spoločnosť mesta Prešov bude v októbri a novembri vykonávať deratizačný zásah rodenticídmi. Rodenticídy sú chemické prostriedky na hubenie škodlivých hlodavcov. Deratizácia sa vykonáva spôsobom uloženia granúl a voskových blokov. Táto služba sa zabezpečuje aplikáciou certifikovaných prípravkov zaevidovaných v Centre pre chemické látky, ktoré sa aplikujú špeciálnou technikou priamo do dier a nôr, a to z dôvodu zamedzenia prístupu domácich zvierat.

Mesto Prešov v tejto súvislosti upozorňuje rodičov detí a majiteľov psov, aby boli pri pobyte vonku a na verejných priestranstvách opatrní a chránili svoje deti a domácich miláčikov pred prípadným požitím týchto chemických látok (t.j. farebných granúl a voskových blokov).

V mesiacoch jún až november 2023 sa v meste Prešov postupne deratizujú aj stojiská kontajnerov na komunálny odpad. Deratizácia sa vykonáva umiestnením uzamykateľných staničiek (nástrah) naplnených voskovou návnadou na spevnené plochy stojísk. Každá nástraha je označená výstražným nápisom, názvom použitého prípravku a názvom firmy poskytovateľa služby.

Mesto Prešov odporúča pre vyššiu účinnosť vykonať deratizáciu aj správcom bytových domov, na pozemkoch fyzických osôb a v objektoch právnických osôb.

---

V meste Prešov prebieha celoplošná deratizácia v troch fázach. Na základe platnej Zmluvy o poskytovaní služieb bola prvá fáza celoplošnej deratizácie realizovaná v druhej polovici mesiaca apríl 2023. Druhá fáza sa uskutočnila v mesiacoch júl - august a tretia sa uskutoční v mesiacoch október - november. Na všetky tri fázy celoplošnej deratizácie na území mesta Prešov je spolu vyčlenených 2 094,57 € s DPH.

Okrem celoplošnej deratizácie sú v zmluve zahrnuté aj činnosti ako monitoring verejného prostredia, zasypávanie dier po potkanoch a deratizácia stojísk kontajnerov.

Mohlo by Vás zaujímať
PREŠOVSKÉ VIANOČNÉ TRHY 2023 AKO ICH (NE)POZNÁTE
Atmosféru najkrajších sviatkov roka budú v Prešove dotvárať vianočné trhy, ktoré tento rok prinesú tri hlavné novinky. Trvať budú od 25. 11. – 22. 12. 2023 a 26. 12. – 31. 12. 2023.
Prešov sa zahalí do purpurovej farby na podporu najmenších
17. novembra si pripomíname Svetový deň predčasne narodených detí. Pri tejto príležitosti sa prešovské dominanty - budova historickej radnice a Caraffova väznica zahalia do purpurovej farby.
Slávnostná kolaudácia verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí
Projekt revitalizácie verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí bol úspešne ukončený a zavŕšený slávnostnou kolaudáciu stavby. Realizácia trvala 14 mesiacov.
Mesto Prešov navštívil veľvyslanec Írska
Mesto Prešov poctil svojou návštevou veľvyslanec Írska na Slovensku J. E. Dermot McGauran s delegáciou.
OZNAM: Skúška sirén 8.12.2023
Ministerstvo vnútra SR oznamuje občanom, že dňa 8.12.2023 o 12.00 hod. bude preskúšaná schopnosť prevádzky sirén na území SR.
Anjelská kapustnica bude v Prešove pomáhať dvakrát
V Prešove sa aj tento rok uskutoční charitatívny projekt pod názvom Anjelská kapustnica. Chutná a teplá kapustnica zasýti telo a zahreje dušu, pretože vďaka nej pomôžeme tým, ktorí to najviac potrebujú.
Prešovskí školáci vyzdobili alej vianočných stromčekov
Aleja vianočných stromčekov v Južnom parku sa tieto dni začína pýšiť v plnej kráse svojou výzdobou. Postarali sa o ňu prešovskí školáci, ktorí si svoje stromčeky vyzdobili vlastnoručne vyrobenými vianočnými ozdobami z recyklovateľného a ekologického materiálu. Zdobenie dvanástich stromčekov prešovskými školami sa už stalo pevnou súčasťou prešovskej výzdoby a milou tradíciou počas adventného obdobia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK