Piatok, 19. apríl 2024
Meniny má Jela | zajtra Marcel

Začína sa rekonštrukcia strechy a stropu na ZŠ Bajkalská v Prešove

Už v najbližších dňoch sa začne s prácami na rekonštrukcii strechy a stropu v pavilóne B na ZŠ Bajkalská, ktoré sú dlhodobo v nevyhovujúcom stave. Mesto Prešov dnes odovzdalo stavenisko zhotoviteľovi.

Z dôvodu nevyhovujúceho stavu strechy a stropu v pavilóne B na ZŠ Bajkalská v Prešove sa už v najbližších dňoch pristúpi k ich rekonštrukcii. Zhotoviteľom stavby „Rekonštrukcia strechy a stropu na ZŠ Bajkalská“ je registrovaný sociálny podnik Fruit and berry products s. r. o.

Na základe zmluvných podmienok má byť výstavba ukončená do polovice januára 2024. Realizácia je financovaná z vlastných zdrojov mesta vo výške 175 405,98 €.

Zo statického hľadiska je objekt stabilný, avšak na viacerých miestach vykazuje stavebné kazy, ktoré si vyžadujú riešenie. V rámci prác dôjde k demontáži fotovoltických panelov zo striech, rekonštrukcii strešnej krytiny, spätnej montáži fotovoltických panelov a oprave stropu v interiéri tried v pavilóne B.

Vyučovanie na ZŠ Bajkalská bude počas rekonštrukcie prebiehať bez obmedzení v plnom rozsahu.

Mohlo by Vás zaujímať
Máte doma budúceho škôlkara?
sto Prešov informuje rodičov o možnosti podávania žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2024/2025.
PREŠOVSKÁ UNIVERZITA SA STALA ODBORNÝM GARANTOM PROJEKTU NA BILINGVÁLNE VZDELÁVANIE DETÍ ZÁKLADNÝCH ŠKÔL
Prešov, 11. 04. 2024 – Prešovská univerzita (PU) v Prešove nadviazala spoluprácu s občianskym združením BILI School na projekte zameranom na bilingválne vzdelávanie detí od prvej triedy základnej školy. Tento inovatívny program, ktorý sa zaoberá vzdelávaním detí v dvoch jazykoch súčasne – slovenskom a anglickom, sa plánuje pilotne spustiť na vybraných verejných základných školách po celom Slovensku už v nadchádzajúcom školskom roku.
ŠTÁTNY TAJOMNÍK CHOVANEC DISKUTOVAL SO ŠTUDENTMI PREŠOVSKEJ UNIVERZITY O EURÓPSKEJ ÚNII
Prešov 18. 04. 2024 – O význame a prínosoch členstva Slovenskej republiky v Európskej únii diskutoval s viac ako stovkou študentov Prešovskej univerzity (PU) v Prešove štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ) Rastislav Chovanec.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK