Pondelok, 11. december 2023
Meniny má Hilda | zajtra Otília

Stanovisko mesta Prešov v súvislosti so včerajším zemetrasením

Mesto Prešov vydáva stanovisko v súvislosti so včerajším zemetrasením, ktoré zasiahlo aj územie mesta.

V súvislosti so včerajším zemetrasením, ktoré zasiahlo aj územie mesta Prešov, sme zaznamenali niekoľko porúch na rozvodoch plynu, ktoré boli odstránené, a hlásené boli aj praskliny na stenách v pivničných priestoroch niektorých bytových domov na Levočskej ulici v súvislosti s čím mesto zabezpečilo obhliadku statikom. Statik na mieste vykonal monitoring týchto priestorov a vylúčil bezprostredné ohrozenie, pričom správcovi bytových domov odporučil situáciu naďalej sledovať. Situácia je momentálne stabilná.

Mesto Prešov bezprostredne po zemetrasení začalo riešiť situáciu v spolupráci s Okresným úradom Prešov – odbor krízového riadenia, Krajským riaditeľstvom HaZZ Prešov a mestskou a štátnou políciou. Obyvatelia, ktorí sa obávali ísť do svojich domovov, mohli využiť službu evakuačného autobusu hasičského zboru. Túto možnosť však nevyužili. Hliadky Mestskej polície Prešov monitorovali situáciu počas celého večera a prijímali hlásenia na linke 159.

- MsÚ Prešov -

Mohlo by Vás zaujímať
PREŠOVSKÉ VIANOČNÉ TRHY 2023 AKO ICH (NE)POZNÁTE
Atmosféru najkrajších sviatkov roka budú v Prešove dotvárať vianočné trhy, ktoré tento rok prinesú tri hlavné novinky. Trvať budú od 25. 11. – 22. 12. 2023 a 26. 12. – 31. 12. 2023.
Prešov sa zahalí do purpurovej farby na podporu najmenších
17. novembra si pripomíname Svetový deň predčasne narodených detí. Pri tejto príležitosti sa prešovské dominanty - budova historickej radnice a Caraffova väznica zahalia do purpurovej farby.
Slávnostná kolaudácia verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí
Projekt revitalizácie verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí bol úspešne ukončený a zavŕšený slávnostnou kolaudáciu stavby. Realizácia trvala 14 mesiacov.
Mesto Prešov navštívil veľvyslanec Írska
Mesto Prešov poctil svojou návštevou veľvyslanec Írska na Slovensku J. E. Dermot McGauran s delegáciou.
OZNAM: Skúška sirén 8.12.2023
Ministerstvo vnútra SR oznamuje občanom, že dňa 8.12.2023 o 12.00 hod. bude preskúšaná schopnosť prevádzky sirén na území SR.
Anjelská kapustnica bude v Prešove pomáhať dvakrát
V Prešove sa aj tento rok uskutoční charitatívny projekt pod názvom Anjelská kapustnica. Chutná a teplá kapustnica zasýti telo a zahreje dušu, pretože vďaka nej pomôžeme tým, ktorí to najviac potrebujú.
Prešovskí školáci vyzdobili alej vianočných stromčekov
Aleja vianočných stromčekov v Južnom parku sa tieto dni začína pýšiť v plnej kráse svojou výzdobou. Postarali sa o ňu prešovskí školáci, ktorí si svoje stromčeky vyzdobili vlastnoručne vyrobenými vianočnými ozdobami z recyklovateľného a ekologického materiálu. Zdobenie dvanástich stromčekov prešovskými školami sa už stalo pevnou súčasťou prešovskej výzdoby a milou tradíciou počas adventného obdobia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK