Pondelok, 11. december 2023
Meniny má Hilda | zajtra Otília

Mesto Prešov uzavrelo memorandá o vzájomnej spolupráci pre podporu rozvojovej implementačnej agentúry

Mesto Prešov uzavrelo memorandá o vzájomnej spolupráci v súvislosti so zriadením a činnosťou Rozvojovej implementačnej agentúry mesta Prešov, n. o. Spolupráca bude spočívať vo výmene informácií, propagácii, ale i personálnej podpore a odbornej činnosti zameranej na výskumné aktivity.

Mesto Prešov spoločne s Prešovskou univerzitou v Prešove, Fakultou výrobných technológií TU v Košiciach so sídlom v Prešove a Energetickým klastrom Prešovského kraja uzavrelo memorandá o vzájomnej spolupráci pri vzájomnej podpore v procese zriadenia a činnosti Rozvojovej implementačnej agentúry mesta Prešov, n. o. (RIA) .

Zúčastnené strany vyjadrujú podpisom memoranda záujem, v súlade so zámermi rozvoja mesta Prešov a poslaním jednotlivých inštitúcií, o spoluprácu

- pri vzájomnom skvalitňovaní komunikácie, výmene informácií a konštruktívnej spolupráci v procese príprav pre zriadenie RIA,

- pri spoločnej prezentácii a propagácii aktivít súvisiacich so zriadením a činnosťou RIA,

- pri všeobecnej podpore činnosti RIA,

- v rámci personálnej podpory a odbornej činnosti zameranej na energetickú efektívnosť, využívanie obnoviteľných zdrojov energie, projekčnú a inžiniersku činnosť, projekty SMART CITY, analytické a výskumné aktivity a pod.

„Som rád, že na území mesta vznikne Rozvojová implementačná agentúra mesta Prešov, n. o. , ktorej cieľom je venovať sa energetickej bezpečnosti, smart agende a implementácii projektov, ktoré budú slúžiť k ďalšiemu rozvoju mesta. V rámci tejto agentúry vidím veľký priestor pre našu spoluprácu so vzdelávacími inštitúciami a energetickým klastrom, s ktorými sme uzavreli memorandum, a ktorých potenciál vieme využiť za účelom dosiahnutia čo najlepších výsledkov. Táto spolupráca na rozvoji Prešova ako moderného mesta ma preto skutočne veľmi teší, “ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.

„Prešovská univerzita v Prešove bude veľmi rada participovať na všetkých aktivitách, ktoré prispejú k ďalšiemu rozvoju mesta Prešov, preto túto iniciatívu vítam, “ povedal pri podpise memoranda Peter Kónya, rektor Prešovskej univerzity.

„S potešením sme prijali návrh na vytvorenie Rozvojovej implementačnej agentúry mesta Prešov a zároveň sa zaväzujeme, že pre kreovanie sofistikovaných riešení s prvkami inteligentných pokročilých technológií poskytneme relevantné personálne kapacity vrátane našich laboratórií a doterajších získaných skúseností z vedecko-výskumných prác pri riešení úloh zadefinovaných v memorande, “ zdôraznil dekan Fakulty výrobných technológií Jozef Zajac po podpise memoranda, ktorého súčasťou bola aj prehliadka novokoncipovaných laboratórií.

"Energetický klaster Prešovského kraja oceňuje záujem mesta Prešov využiť potenciál miestnych inštitúcií na rozvoj lokálnej energetiky, znižovanie energetickej náročnosti, využívanie obnoviteľných zdrojov energie a budovanie SMART CITY. Vítame iniciatívu pána primátora, v záujme zvyšovania energetickej efektívnosti, využiť na identifikáciu úspor energie v budovách a zariadeniach mesta mobilné laboratórium klastra. Príkladom môže byť využitie termovízie na identifikáciu úniku tepla v budovách. Založenie Rozvojovej implementačnej agentúry, n. o. bude z nášho pohľadu významným krokom pre naše mesto využiť na spomínané zámery financovanie z fondov EŠIF a ďalších finančných nástrojov, “ uviedol Rudolf Pojezdala, riaditeľ Energetického klastra Prešovského kraja.

Cieľom uzavretia memoránd je prehĺbiť a rozšíriť vzájomnú súčinnosť jednotlivých strán v rozvoji mesta Prešov, osobitne v oblasti služieb na podporu regionálneho rozvoja a zamestnanosti, výskumu, vývoja a vedecko-technických služieb a informačných služieb, tvorby a ochrany životného prostredia a ochrany zdravia obyvateľstva, vzdelávania, výchovy a rozvoja telesnej kultúry a ochrany ľudských práv a základných slobôd, rešpektujúc osobitosti poslania a postavenia všetkých strán.

Mohlo by Vás zaujímať
PREŠOVSKÉ VIANOČNÉ TRHY 2023 AKO ICH (NE)POZNÁTE
Atmosféru najkrajších sviatkov roka budú v Prešove dotvárať vianočné trhy, ktoré tento rok prinesú tri hlavné novinky. Trvať budú od 25. 11. – 22. 12. 2023 a 26. 12. – 31. 12. 2023.
Prešov sa zahalí do purpurovej farby na podporu najmenších
17. novembra si pripomíname Svetový deň predčasne narodených detí. Pri tejto príležitosti sa prešovské dominanty - budova historickej radnice a Caraffova väznica zahalia do purpurovej farby.
Slávnostná kolaudácia verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí
Projekt revitalizácie verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí bol úspešne ukončený a zavŕšený slávnostnou kolaudáciu stavby. Realizácia trvala 14 mesiacov.
Mesto Prešov navštívil veľvyslanec Írska
Mesto Prešov poctil svojou návštevou veľvyslanec Írska na Slovensku J. E. Dermot McGauran s delegáciou.
OZNAM: Skúška sirén 8.12.2023
Ministerstvo vnútra SR oznamuje občanom, že dňa 8.12.2023 o 12.00 hod. bude preskúšaná schopnosť prevádzky sirén na území SR.
Anjelská kapustnica bude v Prešove pomáhať dvakrát
V Prešove sa aj tento rok uskutoční charitatívny projekt pod názvom Anjelská kapustnica. Chutná a teplá kapustnica zasýti telo a zahreje dušu, pretože vďaka nej pomôžeme tým, ktorí to najviac potrebujú.
Prešovskí školáci vyzdobili alej vianočných stromčekov
Aleja vianočných stromčekov v Južnom parku sa tieto dni začína pýšiť v plnej kráse svojou výzdobou. Postarali sa o ňu prešovskí školáci, ktorí si svoje stromčeky vyzdobili vlastnoručne vyrobenými vianočnými ozdobami z recyklovateľného a ekologického materiálu. Zdobenie dvanástich stromčekov prešovskými školami sa už stalo pevnou súčasťou prešovskej výzdoby a milou tradíciou počas adventného obdobia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK