Nedeľa, 14. júl 2024
Meniny má Kamil | zajtra Henrich

Cintoríny v Prešove budú počas Dušičiek otvorené nonstop

Blíži sa Sviatok Všetkých svätých a Pamiatka zosnulých, keď častejšie navštevujeme cintoríny a spomíname na blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Cintoríny v Prešove budú počas týchto spomienkových dní otvorené nonstop.

V termíne od 28. októbra do 8. novembra 2023 budú cintoríny v Prešove, v Solivare a v Nižnej Šebastovej otvorené NONSTOP.

Hlavný cintorín v Prešove bude od 28.10. do 8.11.2023 osvetlený od 16.30 hod. do 22.00 hod. Cintorín Solivar a Nižná Šebastová budú v tomto termíne osvetlené od 16.30 hod. do 20.00 hod.

1. novembra 2023 bude kancelária Pohrebnej služby mesta Prešov na ul. Krátka 2 v Prešove (vedľa vchodu do Domu smútku) otvorená od 12.00 hod. do 18.00 hod.

Sociálne zariadenia budú 1. novembra 2023 v domoch smútku na Hlavnom cintoríne a na cintorínoch Solivar a Nižná Šebastová verejnosti k dispozícii od 12.00 hod. do 18.00 hod.

Informácie ohľadom hrobových miest je možné získať telefonicky na telefónnom čísle 051/77 241 33 alebo prostredníctvom e-mailu na cintorin@tsmp.sk počas pracovnej doby v pondelok, utorok, štvrtok a piatok od 7.00 hod. do 15.00 hod.

Mesto Prešov a Mestská polícia v Prešove žiadajú občanov, aby boli počas Sviatku Všetkých svätých a Pamiatky zosnulých, keď je zvýšený pohyb ľudí na cintorínoch a nárast počtu vozidiel na cestách, opatrnejší, tolerantnejší a pozornejší.

Zároveň apelujú na vodičov, aby rešpektovali pravidlá cestnej premávky a boli maximálne opatrní v blízkosti cintorínov, kde sa bude pohybovať viac chodcov. Je tiež potrebné, aby si občania dávali pozor na svoje osobné veci a nenechávali ich bez dozoru v okolí hrobových miest či položené na sedadlách zaparkovaných áut.

Mohlo by Vás zaujímať
Nové parkoviská a cyklochodník na Solivare
Na Solivare mesto odovzdalo do užívania 46 nových parkovacích miest pri bytovkách na Lesníckej ulici zo 60-tych rokov, ku ktorým parkovacie miesta nikdy neboli dobudované. V rovnaký deň mesto Prešov odštartovalo aj výstavbu nového cyklochodníka na uliciach Zlatobanská a Pod Hrádkom na Solivare.
Výluka dopravy počas konania Dní mesta Prešov
14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov Ing. František Oľha podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Mesto vyhlasuje verejnú súťaž na zastávkové prístrešky MHD
Prešovská radnica spúšťa obchodnú verejnú súťaž na nájomcu pozemkov pod zastávkovými prístreškami MHD. Ide o pozemky pod 105 prístreškami a 52 kusov samostatne stojacich reklamných prvkov, takzvaných citylightov. Súťaž má priniesť najvýhodnejší návrh na uzatvorenie zmluvy o nájme na najbližších 15 rokov.
Pán Ján Slávik oslávil 104. narodeniny
24. júna 2024 sa dožil krásneho životného jubilea výnimočný pedagóg a zanietený turista, Ján Slávik. K 104. narodeninám mu všetko najlepšie a najmä veľa zdravia prišiel osobne popriať aj viceprimátor mesta Prešov Peter Krajňák.
#PrešovUnlimited: Oslava umenia a dialógu pre nádej
Delegácia vlády Katalánska v strednej Európe a mesto Prešov vás pozývajú od 17. júla do 11. augusta na jedinečný projekt kultúrnej výmeny: #PrešovUnlimited, ktorý sa uskutoční v Mestskej galérii Caraffka. Cieľom tejto iniciatívy je podporiť vzájomné porozumenie a uznanie prostredníctvom médií a dialógu, čo je metóda vyvinutá európskou umelkyňou Beate Winkler.
Prešov zdobí viac ako 10 000 letničiek a trvaliek
Prešov hrá pestrými farbami vysadených letničiek a trvaliek. Tento rok naše mesto zdobí viac ako 10 000 kusov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK