Pondelok, 11. december 2023
Meniny má Hilda | zajtra Otília

Cintoríny v Prešove budú počas Dušičiek otvorené nonstop

Blíži sa Sviatok Všetkých svätých a Pamiatka zosnulých, keď častejšie navštevujeme cintoríny a spomíname na blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Cintoríny v Prešove budú počas týchto spomienkových dní otvorené nonstop.

V termíne od 28. októbra do 8. novembra 2023 budú cintoríny v Prešove, v Solivare a v Nižnej Šebastovej otvorené NONSTOP.

Hlavný cintorín v Prešove bude od 28.10. do 8.11.2023 osvetlený od 16.30 hod. do 22.00 hod. Cintorín Solivar a Nižná Šebastová budú v tomto termíne osvetlené od 16.30 hod. do 20.00 hod.

1. novembra 2023 bude kancelária Pohrebnej služby mesta Prešov na ul. Krátka 2 v Prešove (vedľa vchodu do Domu smútku) otvorená od 12.00 hod. do 18.00 hod.

Sociálne zariadenia budú 1. novembra 2023 v domoch smútku na Hlavnom cintoríne a na cintorínoch Solivar a Nižná Šebastová verejnosti k dispozícii od 12.00 hod. do 18.00 hod.

Informácie ohľadom hrobových miest je možné získať telefonicky na telefónnom čísle 051/77 241 33 alebo prostredníctvom e-mailu na cintorin@tsmp.sk počas pracovnej doby v pondelok, utorok, štvrtok a piatok od 7.00 hod. do 15.00 hod.

Mesto Prešov a Mestská polícia v Prešove žiadajú občanov, aby boli počas Sviatku Všetkých svätých a Pamiatky zosnulých, keď je zvýšený pohyb ľudí na cintorínoch a nárast počtu vozidiel na cestách, opatrnejší, tolerantnejší a pozornejší.

Zároveň apelujú na vodičov, aby rešpektovali pravidlá cestnej premávky a boli maximálne opatrní v blízkosti cintorínov, kde sa bude pohybovať viac chodcov. Je tiež potrebné, aby si občania dávali pozor na svoje osobné veci a nenechávali ich bez dozoru v okolí hrobových miest či položené na sedadlách zaparkovaných áut.

Mohlo by Vás zaujímať
PREŠOVSKÉ VIANOČNÉ TRHY 2023 AKO ICH (NE)POZNÁTE
Atmosféru najkrajších sviatkov roka budú v Prešove dotvárať vianočné trhy, ktoré tento rok prinesú tri hlavné novinky. Trvať budú od 25. 11. – 22. 12. 2023 a 26. 12. – 31. 12. 2023.
Prešov sa zahalí do purpurovej farby na podporu najmenších
17. novembra si pripomíname Svetový deň predčasne narodených detí. Pri tejto príležitosti sa prešovské dominanty - budova historickej radnice a Caraffova väznica zahalia do purpurovej farby.
Slávnostná kolaudácia verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí
Projekt revitalizácie verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí bol úspešne ukončený a zavŕšený slávnostnou kolaudáciu stavby. Realizácia trvala 14 mesiacov.
Mesto Prešov navštívil veľvyslanec Írska
Mesto Prešov poctil svojou návštevou veľvyslanec Írska na Slovensku J. E. Dermot McGauran s delegáciou.
OZNAM: Skúška sirén 8.12.2023
Ministerstvo vnútra SR oznamuje občanom, že dňa 8.12.2023 o 12.00 hod. bude preskúšaná schopnosť prevádzky sirén na území SR.
Anjelská kapustnica bude v Prešove pomáhať dvakrát
V Prešove sa aj tento rok uskutoční charitatívny projekt pod názvom Anjelská kapustnica. Chutná a teplá kapustnica zasýti telo a zahreje dušu, pretože vďaka nej pomôžeme tým, ktorí to najviac potrebujú.
Prešovskí školáci vyzdobili alej vianočných stromčekov
Aleja vianočných stromčekov v Južnom parku sa tieto dni začína pýšiť v plnej kráse svojou výzdobou. Postarali sa o ňu prešovskí školáci, ktorí si svoje stromčeky vyzdobili vlastnoručne vyrobenými vianočnými ozdobami z recyklovateľného a ekologického materiálu. Zdobenie dvanástich stromčekov prešovskými školami sa už stalo pevnou súčasťou prešovskej výzdoby a milou tradíciou počas adventného obdobia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK