Pondelok, 11. december 2023
Meniny má Hilda | zajtra Otília

Mesto Prešov pomáha pri riešení otázky tranzitnej migrácie

Mesto Prešov s Dobrovoľným hasičským zborom mesta Prešov a Mestskou políciou Prešov pomáhajú zabezpečiť najnutnejšie úlohy v súvislosti s tranzitnou migráciou na území mesta. Ide o preventívne opatrenia, ku ktorým sa pristúpilo z dôvodu blížiaceho sa zimného obdobia.

Mesto Prešov bolo oslovené Ministerstvom vnútra SR (MV SR) so žiadosťou o súčinnosť pri zabezpečení humanitárnej pomoci pre tranzitujúce osoby, ktoré sa aktuálne nachádzajú na území mesta Prešov.

Po vzájomnej dohode úseku krízového riadenia a ochrany pred požiarmi mesta Prešov, Odboru krízového riadenia OÚ Prešov, OZ Podaj ďalej, Oddelenia cudzineckej polície PZ Prešov (OCP PZ Prešov) – MV SR, obce Ľubotice, Dobrovoľného hasičského zboru mesta Prešov a Slovenskej humanitnej rady budú do konca tohto týždňa v blízkosti areálu cudzineckej polície na súkromnom pozemku na Ľubochnianskej ulici v priemyselnej časti Ľubotíc, ako preventívne opatrenie, postavené dva vykurované stany, ktoré poskytne MV SR, a to z dôvodu blížiaceho sa zimného obdobia a s tým súvisiaceho ochladenia.

V utorok 17. 10. 2023 popoludní bol v rámci pomoci týmto ľuďom, ako dočasné útočisko, sprístupnený menší súkromný objekt v nájme OZ Podaj ďalej, v blízkosti areálu cudzineckej polície, kde je k dispozícii niekoľko postelí, deky, základné potraviny a hygienické potreby. Dobrovoľný hasičský zbor mesta Prešov zabezpečuje prípravné práce v rámci úpravy priestorov. Súčinnosť poskytuje na základe dlhoročnej spolupráce s obcou Ľubotice aj Mestská polícia Prešov (MsP Prešov vykonáva zabezpečenie dohľadu nad verejným poriadkom na území tejto obce už dlhodobo, a to na základe zmluvy o spolupráci medzi obcou Ľubotice a mestom Prešov), rovnako Policajný zbor SR a niekoľko dobrovoľníkov.

O pohybe tranzitujúcich osôb a ich monitoringu na našom území informovala aj Mestská polícia Prešov na svojej webovej stránke v príspevku "Obavy z migrantov".

Mohlo by Vás zaujímať
PREŠOVSKÉ VIANOČNÉ TRHY 2023 AKO ICH (NE)POZNÁTE
Atmosféru najkrajších sviatkov roka budú v Prešove dotvárať vianočné trhy, ktoré tento rok prinesú tri hlavné novinky. Trvať budú od 25. 11. – 22. 12. 2023 a 26. 12. – 31. 12. 2023.
Prešov sa zahalí do purpurovej farby na podporu najmenších
17. novembra si pripomíname Svetový deň predčasne narodených detí. Pri tejto príležitosti sa prešovské dominanty - budova historickej radnice a Caraffova väznica zahalia do purpurovej farby.
Slávnostná kolaudácia verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí
Projekt revitalizácie verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí bol úspešne ukončený a zavŕšený slávnostnou kolaudáciu stavby. Realizácia trvala 14 mesiacov.
Mesto Prešov navštívil veľvyslanec Írska
Mesto Prešov poctil svojou návštevou veľvyslanec Írska na Slovensku J. E. Dermot McGauran s delegáciou.
OZNAM: Skúška sirén 8.12.2023
Ministerstvo vnútra SR oznamuje občanom, že dňa 8.12.2023 o 12.00 hod. bude preskúšaná schopnosť prevádzky sirén na území SR.
Anjelská kapustnica bude v Prešove pomáhať dvakrát
V Prešove sa aj tento rok uskutoční charitatívny projekt pod názvom Anjelská kapustnica. Chutná a teplá kapustnica zasýti telo a zahreje dušu, pretože vďaka nej pomôžeme tým, ktorí to najviac potrebujú.
Prešovskí školáci vyzdobili alej vianočných stromčekov
Aleja vianočných stromčekov v Južnom parku sa tieto dni začína pýšiť v plnej kráse svojou výzdobou. Postarali sa o ňu prešovskí školáci, ktorí si svoje stromčeky vyzdobili vlastnoručne vyrobenými vianočnými ozdobami z recyklovateľného a ekologického materiálu. Zdobenie dvanástich stromčekov prešovskými školami sa už stalo pevnou súčasťou prešovskej výzdoby a milou tradíciou počas adventného obdobia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK