Pondelok, 04. december 2023
Meniny má Barbora, Barbara | zajtra Oto

I.C.E. kartu môžu ľudia s nepriaznivým zdravotným stavom využívať už aj v Prešove

Mesto Prešov pripravilo pre občanov mesta s nepriaznivým zdravotným stavom I. C. E. kartu, ktorá bude po vyplnení a umiestnení na viditeľné miesto slúžiť ako rýchla pomôcka pre záchranné zložky. Na karte sú zároveň uvedené dôležité kontakty v prípade potreby rýchlej pomoci.

Odbor sociálnych služieb Mestského úradu v Prešove spracoval pre občanov mesta, ktorí majú nepriaznivý zdravotný stav, I. C. E. kartu. Jej účelom je po vyplnení slúžiť ako rýchla pomôcka pre záchranné zložky v situácii tiesne, ohrozenia zdravia či života. Karta je určená najmä tým, ktorí žijú v domácom prostredí sami alebo sú ich rodinní príslušníci v zamestnaní. Uvedené sú na nej aj dôležité kontakty, ako :

112 - INTEGROVANÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM

155 - ZÁCHRANNÁ ZDRAVOTNÁ SLUŽBA

150 - HASIČI

158 - POLÍCIA SR

159 - MESTSKÁ POLÍCIA

Občania, ktorí majú o I. C. E. kartu záujem, si ju môžu vyzdvihnúť v kancelárii prvého kontaktu alebo im ju rodinní príslušníci môžu stiahnuť z webu a vyplniť. Odbor sociálnych služieb MsÚ v Prešove bude zabezpečovať distribúciu prostredníctvom denných stacionárov, občianskych združení a mimovládnych organizácií, s ktorými spolupracuje.

I. C. E. kartu je po vyplnení potrebné umiestniť na viditeľné miesto.

Mohlo by Vás zaujímať
PREŠOVSKÉ VIANOČNÉ TRHY 2023 AKO ICH (NE)POZNÁTE
Atmosféru najkrajších sviatkov roka budú v Prešove dotvárať vianočné trhy, ktoré tento rok prinesú tri hlavné novinky. Trvať budú od 25. 11. – 22. 12. 2023 a 26. 12. – 31. 12. 2023.
Prešov sa zahalí do purpurovej farby na podporu najmenších
17. novembra si pripomíname Svetový deň predčasne narodených detí. Pri tejto príležitosti sa prešovské dominanty - budova historickej radnice a Caraffova väznica zahalia do purpurovej farby.
Mesto Prešov sa pripravuje na zimnú sezónu 2023/2024
Zimná údržba v meste Prešov potrvá od 15. novembra 2023 do 15. marca 2024. Vylepšený dispečing a zlúčenie údržby ciest a chodníkov majú za cieľ zabezpečiť koordinované zásahy pracovných čiat.
Preventívne protipožiarne kontroly v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov, že od 21. júna 2023 do 5. decembra 2023 sú na území mesta Prešov vykonávané preventívne protipožiarne kontroly. Pracovníci vykonávajúci kontrolu sa preukážu osobitným poverením.
Slávnostná kolaudácia verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí
Projekt revitalizácie verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí bol úspešne ukončený a zavŕšený slávnostnou kolaudáciu stavby. Realizácia trvala 14 mesiacov.
Vianočný smrek už krášli centrum Prešova
Pred Konkatedrálou sv. Mikuláša už pracovníci TSMP, a.s. osadili krásny vianočný stromček. Pochádza z Ulice Tarasa Ševčenka a stane sa dominantou tohtoročnej vianočnej výzdoby v Prešove.
Mesto Prešov navštívil veľvyslanec Írska
Mesto Prešov poctil svojou návštevou veľvyslanec Írska na Slovensku J. E. Dermot McGauran s delegáciou.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK