Pondelok, 04. december 2023
Meniny má Barbora, Barbara | zajtra Oto

Stratená peňaženka našla ,,nového „ majiteľa

V peňaženke bola aj finančná hotovosť vo výške 350, -Eur.

26 ročný muž včera (07.11.2023) popoludní na parkovisku pred obchodným domom na Ul. Námestie legionárov, v Prešove stratil svoju peňaženku. Mal v nej občiansky preukaz, vodičský preukaz, platobné karty, rôzne iné osobné doklady ako aj doklady k osobnému vozidlu. V peňaženke bola aj finančná hotovosť vo výške 350, -Eur. , ,Nový majiteľ“ peňaženky využil jej obsah vo svoj prospech, isteže bez vedomia a súhlasu 26 ročného majiteľa a vykonal niekoľko bezkontaktných platieb. Prešovský okresný vyšetrovateľ v prípade vedie trestné stíhanie pre trestný čin neoprávnená výroba a používanie platobného prostriedku. V prípade tohto protiprávneho konania zákon pre páchateľa stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na tri roky.

Mohlo by Vás zaujímať
Zdravotná sestra v práci pod vplyvom alkoholu
Jej správanie vyvolávalo pochybnosti o jej spôsobilosti.
Vytrhol jej mobil a utiekol preč
Na Ul. Vajanského, v Prešove, 19 ročnej slečne muž vytrhol mobilný telefón z rúk a utiekol preč.
Výzva pre svedkov dopravnej nehody, Prešov, dňa 03.11.2023
V piatok (03.11.2023) krátko pred 17-tou hodinou došlo v Prešove, na Ul. A. G. Svobodu na vyznačenom a osvetlenom priechode pre chodcov k zrážke osobného motorového vozidla zn. Citroen C4 a chodkyne.
Kontroly odhalili nedostatky
PREŠOV - 08.11.2023: Colný úrad Prešov zistil v septembri a októbri pri kontrolách vo svojom obvode najviac porušení zákona o cestnej doprave. Ďalšie najčastejšie porušenia sa týkali zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice, najmä nezaevidovanie tržby podnikateľom do pokladnice.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK