Pondelok, 04. december 2023
Meniny má Barbora, Barbara | zajtra Oto

Preventívne protipožiarne kontroly v Prešove

Mesto Prešov informuje občanov, že od 21. júna 2023 do 5. decembra 2023 sú na území mesta Prešov vykonávané preventívne protipožiarne kontroly. Pracovníci vykonávajúci kontrolu sa preukážu osobitným poverením.

V termíne od 21. júna do 5. decembra 2023 sú na území mesta Prešov vykonávané preventívne protipožiarne kontroly.

Preventívne protipožiarne kontroly sú vykonávané v objektoch právnických osôb a fyzických osôb – podnikateľov na území mesta Prešov, v ktorých nevykonáva štátny požiarny dozor podľa §25 ods. 1 písm. a) a h) Okresné riaditeľstvo HaZZ Prešov. Kontroly sú vykonávané aj v rodinných domoch, okrem bytov, obytných domoch, okrem bytov a v iných stavbách vo vlastníctve alebo v užívaní fyzických osôb na území mesta Prešov.

Pracovníci sa pred začiatkom vykonávania kontroly preukážu poverením na vykonanie preventívnej protipožiarnej kontroly.

Poverení pracovníci sa zameriavajú najmä na kontrolu dokumentácie ochrany pred požiarmi, vykonávania školení a odbornej prípravy o ochrane pred požiarmi, ďalej na kontrolu skladovania horľavých látok, stavu prístupových ciest k rozvodným zariadeniam elektrickej energie, plynu a vody, stavu únikových ciest a ich označenia. Zameriavajú sa aj na vybavenie objektov hasiacimi prístrojmi a inými vecnými prostriedkami ochrany pred požiarmi či umiestnenie a inštaláciu tepelných, elektrických, elektrotepelných, plynových a iných spotrebičov.

Preventívne protipožiarne kontroly sú vykonávané v zmysle zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a vyhlášky Ministerstva vnútra SR č. 121/2002 Z. z. o požiarnej prevencii v znení neskorších predpisov. Obsah preventívnych protipožiarnych kontrol je zadefinovaný v § 42 ods. 1 vyhlášky Ministerstva vnútra SR č. 121/2002 Z. z. o požiarnej prevencii v znení neskorších predpisov.

Mohlo by Vás zaujímať
PREŠOVSKÉ VIANOČNÉ TRHY 2023 AKO ICH (NE)POZNÁTE
Atmosféru najkrajších sviatkov roka budú v Prešove dotvárať vianočné trhy, ktoré tento rok prinesú tri hlavné novinky. Trvať budú od 25. 11. – 22. 12. 2023 a 26. 12. – 31. 12. 2023.
Prešov sa zahalí do purpurovej farby na podporu najmenších
17. novembra si pripomíname Svetový deň predčasne narodených detí. Pri tejto príležitosti sa prešovské dominanty - budova historickej radnice a Caraffova väznica zahalia do purpurovej farby.
Mesto Prešov sa pripravuje na zimnú sezónu 2023/2024
Zimná údržba v meste Prešov potrvá od 15. novembra 2023 do 15. marca 2024. Vylepšený dispečing a zlúčenie údržby ciest a chodníkov majú za cieľ zabezpečiť koordinované zásahy pracovných čiat.
Slávnostná kolaudácia verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí
Projekt revitalizácie verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí bol úspešne ukončený a zavŕšený slávnostnou kolaudáciu stavby. Realizácia trvala 14 mesiacov.
Vianočný smrek už krášli centrum Prešova
Pred Konkatedrálou sv. Mikuláša už pracovníci TSMP, a.s. osadili krásny vianočný stromček. Pochádza z Ulice Tarasa Ševčenka a stane sa dominantou tohtoročnej vianočnej výzdoby v Prešove.
Mesto Prešov navštívil veľvyslanec Írska
Mesto Prešov poctil svojou návštevou veľvyslanec Írska na Slovensku J. E. Dermot McGauran s delegáciou.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK