Pondelok, 04. december 2023
Meniny má Barbora, Barbara | zajtra Oto

Zdravotná sestra v práci pod vplyvom alkoholu

Jej správanie vyvolávalo pochybnosti o jej spôsobilosti.

Popoludní včerajšieho dňa (08.11.2023) v prešovskej nemocnici zdravotná sestra počas výkonu svojho povolania bola pod vplyvom alkoholu. Jej správanie vyvolávalo pochybnosti o jej spôsobilosti plne vykonávať zamestnanie a preto bola privolaná policajná hliadka, ktorá zamestnankyňu podrobila dychovej skúške. Výsledok dosiahol hodnotu 1,5 promile! 

Zdravotná sestra svojím mimoriadne nezodpovedným konaním mohla ohroziť život, alebo zdravie ľudí počas výkonu svojho povolania. Vydávala lieky pre pacientov, podávala infúzie, vykonávala odber krvi, ... Žena skončila v cele policajného zaistenia. Okresný vyšetrovateľ v Prešove na základe uvedeného začal trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, vykonáva všetky ďalšie potrebné procesné úkony. 

S alkoholom sa najčastejšie stretávame u vodičov. Nebezpečný je ale aj u ľudí, ktorí vykonávajú takéto alebo podobné zamestnanie, ktoré môže mať v konečnom dôsledku katastrofálny vplyv na zdravie či dokonca životy ľudí. Alkohol nepatrí k vodičom a taktiež v zamestnaní nemá miesto!

Mohlo by Vás zaujímať
Vytrhol jej mobil a utiekol preč
Na Ul. Vajanského, v Prešove, 19 ročnej slečne muž vytrhol mobilný telefón z rúk a utiekol preč.
Výzva pre svedkov dopravnej nehody, Prešov, dňa 03.11.2023
V piatok (03.11.2023) krátko pred 17-tou hodinou došlo v Prešove, na Ul. A. G. Svobodu na vyznačenom a osvetlenom priechode pre chodcov k zrážke osobného motorového vozidla zn. Citroen C4 a chodkyne.
Stratená peňaženka našla ,,nového „ majiteľa
V peňaženke bola aj finančná hotovosť vo výške 350, -Eur.
Kontroly odhalili nedostatky
PREŠOV - 08.11.2023: Colný úrad Prešov zistil v septembri a októbri pri kontrolách vo svojom obvode najviac porušení zákona o cestnej doprave. Ďalšie najčastejšie porušenia sa týkali zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice, najmä nezaevidovanie tržby podnikateľom do pokladnice.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK