Nedeľa, 03. december 2023
Meniny má Oldrich | zajtra Barbora, Barbara

Kontroly odhalili nedostatky

PREŠOV - 08.11.2023: Colný úrad Prešov zistil v septembri a októbri pri kontrolách vo svojom obvode najviac porušení zákona o cestnej doprave. Ďalšie najčastejšie porušenia sa týkali zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice, najmä nezaevidovanie tržby podnikateľom do pokladnice.

Colný úrad Prešov v rámci kontrolnej činnosti v oblasti výkonu colného dohľadu a daňového dozoru v mesiacoch september a október 2023 vykonal viaceré kontroly. Zamerané boli na kontrolu zákonných ustanovení o označovaní tovaru, tovaru podliehajúcemu ochrane práv duševného vlastníctva, legality nadobudnutia tovaru, ktorý je predmetom spotrebnej dane, dodržiavania zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice a kontrolu na cestných komunikáciách. Za porušenia zákona uložil pokuty v celkovej výške takmer 15 700 eur.

Najviac porušení zákona zaznamenal pri kontrolách na cestách. Z celkového počtu 108 porušení zákona o cestnej doprave sa 31 porušení týkalo Dohovoru o ADR o medzinárodnej cestnej preprave nebezpečných vecí po ceste. Ďalšie porušenia zákona sa týkali prevádzkovateľov taxislužby v prípadoch, kedy vozidlo pri kontrole nebolo označené podľa tohto zákona a v 11 prípadoch sa vodič nevedel preukázať preukazom vodiča taxislužby. Colný úrad vo svojom obvode vykonal celkovo 432 takýchto kontrol a skontroloval 3 004 vozidiel. V blokovom konaní pri cestných kontrolách uložil pokuty v celkovej výške 4 590 eur.

V rámci kontrol zameraných na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice úrad skontroloval 70 prevádzok a zistil 40 porušení zákona. Až v 29 prípadoch (72,50 % z celkového počtu porušení) podnikatelia nezaevidovali prijatú tržbu v elektronickej registračnej pokladnici alebo v pokladnici e-kasa klient. Za tieto porušenia uložil pokuty v celkovej výške 9 950 eur.

V rámci výkonu colného dohľadu príslušníci finančnej správy Colného úradu Prešov vykonali 23 kontrol tovaru podliehajúcemu ochrane práv duševného vlastníctva a zaistili rôzne druhy falzifikátov (odevy, obuv, parfumy, hračky) v celkovej hodnote viac ako 6 000 eur. V súvislosti s výkonom daňového dozoru urobili 28 kontrol zameraných na preverenie pravosti kontrolných známok na tovare, ktorý je predmetom spotrebnej dane a skontrolovali pravosť 619 kusov kontrolných známok.

Mohlo by Vás zaujímať
Zdravotná sestra v práci pod vplyvom alkoholu
Jej správanie vyvolávalo pochybnosti o jej spôsobilosti.
Vytrhol jej mobil a utiekol preč
Na Ul. Vajanského, v Prešove, 19 ročnej slečne muž vytrhol mobilný telefón z rúk a utiekol preč.
Výzva pre svedkov dopravnej nehody, Prešov, dňa 03.11.2023
V piatok (03.11.2023) krátko pred 17-tou hodinou došlo v Prešove, na Ul. A. G. Svobodu na vyznačenom a osvetlenom priechode pre chodcov k zrážke osobného motorového vozidla zn. Citroen C4 a chodkyne.
Stratená peňaženka našla ,,nového „ majiteľa
V peňaženke bola aj finančná hotovosť vo výške 350, -Eur.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK