Utorok, 23. apríl 2024
Meniny má Vojtech | zajtra Juraj

PREŠOVSKÁ UNIVERZITA PODPÍSALA MEMORANDUM S RTVS V OBLASTI ROZVOJA KREATÍVNEHO PRIEMYSLU

Prešov 14. novembra 2023 – Spolupráca pri podpore činnosti Prešovskej univerzity (PU) v Prešove v oblasti vysokoškolského vzdelávania a rozvoji kultúrneho a kreatívneho priemyslu je spoločným zámerom memoranda o spolupráci, ktoré podpísali v uplynulých dňoch zástupcovia PU a RTVS. V praxi ho budú realizovať prostredníctvom Kreatívneho centra (KC) Štúdia RTVS v Košiciach.

Prešovská univerzita sa stala prvou vysokou školou z východoslovenského regiónu, s ktorou v podobe memoranda začalo spoluprácu KC RTVS v Košiciach. „Som rád, že naša univerzita patrí k vysokým školám nadväzujúcim spoluprácu s Kreatívnym centrom RTVS, ktorá umožní študentom získať skúsenosti v oblasti kreatívneho priemyslu. Verím, že sa týmto spôsobom podarí ešte viac skvalitniť prípravu našich študentov a absolventov pre prax, “ uviedol pri podpise memoranda rektor Peter Kónya.

Cieľom centra je poskytovanie špecifických služieb, ako aj služieb na podporu dopytu po kreatívnej tvorbe, rozvoja kreatívneho talentu a netechnologických inovácií v oblasti audiovízie a nových médií a s nimi úzko súvisiacich oblastí kreatívneho priemyslu. „Memorandum je nástroj, ktorý nám otvára dvere pre spoluprácu, preto aby sme mohli vytvoriť podmienky pre študentov Prešovskej univerzity, ktorí môžu prísť do kreatívneho centra získať nový pohľad a nové možnosti pre sebarealizáciu, využiť svoje kreatívne schopnosti a posunúť sa tak vo svojom profesionálnom živote, “ ozrejmil na stretnutí riaditeľ Štúdia RTVS Košice Jaroslav Kerner, ktorý zároveň novovznikajúce centrum, vzhľadom na jeho moderné technologické vybavenie, nazval „kozmickou loďou“.

Kreatívne centrum Štúdia RTVS Košice bude poskytovať rozsiahly komplex služieb zameraných na podporu rozvoja kreatívneho talentu a zručností prioritne v oblasti audiovízie pre viaceré profesijné zamerania, ako sú najmä kameraman, osvetľovač, zvukový majster, strihač, redaktor, režišér, (dabingoví) herci a pod. , ale aj pre úzko súvisiace profesie z oblasti grafického dizajnu, IKT a reklamy. „Kreatívne centrum je unikátne svojim technologickým vybavením, ktoré na Slovensku nemá obdobu. Vďaka tomu umožní všetkým záujemcom audiovizuálneho priemyslu rozvíjať svoje predstavy, talent a kreativitu, “ doplnil Martin Šabľa, riaditeľ KC.

Projekt vzniku kreatívnych centier na Slovensku je zameraný na mobilizáciu kreatívneho potenciálu v regiónoch a je hradený zo zdrojov Európskej únie. RTVS má aktuálne vybudované tri kreatívne centrá, a to v Bratislave, v Banskej Bystrici a v Košiciach.

Mohlo by Vás zaujímať
Máte doma budúceho škôlkara?
sto Prešov informuje rodičov o možnosti podávania žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2024/2025.
PREŠOVSKÁ UNIVERZITA SA STALA ODBORNÝM GARANTOM PROJEKTU NA BILINGVÁLNE VZDELÁVANIE DETÍ ZÁKLADNÝCH ŠKÔL
Prešov, 11. 04. 2024 – Prešovská univerzita (PU) v Prešove nadviazala spoluprácu s občianskym združením BILI School na projekte zameranom na bilingválne vzdelávanie detí od prvej triedy základnej školy. Tento inovatívny program, ktorý sa zaoberá vzdelávaním detí v dvoch jazykoch súčasne – slovenskom a anglickom, sa plánuje pilotne spustiť na vybraných verejných základných školách po celom Slovensku už v nadchádzajúcom školskom roku.
ŠTÁTNY TAJOMNÍK CHOVANEC DISKUTOVAL SO ŠTUDENTMI PREŠOVSKEJ UNIVERZITY O EURÓPSKEJ ÚNII
Prešov 18. 04. 2024 – O význame a prínosoch členstva Slovenskej republiky v Európskej únii diskutoval s viac ako stovkou študentov Prešovskej univerzity (PU) v Prešove štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ) Rastislav Chovanec.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK