Nedeľa, 21. júl 2024
Meniny má Daniel | zajtra Magdaléna

PREŠOVSKÉ VIANOČNÉ TRHY 2023 AKO ICH (NE)POZNÁTE

Atmosféru najkrajších sviatkov roka budú v Prešove dotvárať vianočné trhy, ktoré tento rok prinesú tri hlavné novinky. Trvať budú od 25. 11. – 22. 12. 2023 a 26. 12. – 31. 12. 2023.

Na otvorenie Prešovských vianočných trhov 2023 sa môžu návštevníci tešiť už o pár dní. Konať sa budú od Kataríny do Silvestra, v dvoch termínoch od 25. novembra do 22. decembra 2023 a od 26. do 31. decembra 2023. V rámci krajských miest pôjde zároveň o druhé najdlhšie trvajúce vianočné trhy na Slovensku.

"Našou snahou je pokračovať v silnej tradícii tohto podujatia, a zároveň prinášať nové moderné prvky, ktoré zatraktívnia celé vianočné trhy. Organizátori si pre návštevníkov pripravili viacero noviniek. Tešiť sa môžu napríklad na koncerty pri vianočnom punči, oddychovú zónu u anjela a detské mestečko, “ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.

Koncerty pri vianočnom punči

Pódium na Hlavnej ulici, ktoré bolo v minulosti situované pri soche koňa, bude tento rok presunuté do priestoru pred Konkatedrálou sv. Mikuláša. Dôjde tak k zväčšeniu zóny pre divákov a jej priamemu prepojeniu s gastronomickou sekciou. Návštevníci si budú môcť vychutnať vianočné nápoje či jedlá za každého počasia, v pohodlí a teple pod veľkým osvetleným stanom. Zárukou pravých vianočných zážitkov bude aj rozmanitejšia programová produkcia.

Oddychová zóna u anjela

V centre Južného parku pribudne tento rok gastro stánok s názvom Pub u anjela s nápojmi a občerstvením. Vznikne tam vianočné zákutie mimo rušnej pešej zóny, kde si budú môcť návštevníci oddýchnuť pri svetelných inštaláciách, ktoré budú dotvárať jedinečnú atmosféru v parku.

Detské mestečko

K novinkám tohtoročných vianočných trhov patria aj detské trhy, ktoré potešia najmä tých najmenších. Kolotoče, chutné palacinky či nealko punč a ďalšie stánky s detským tovarom atrakciami dostanú nové miesto v južnej časti pešej zóny pri soche koňa.

Detská zóna bude pokračovať až do Južného parku, kde budú môcť návštevníci aj tento rok obdivovať alej vianočných stromčekov, ktorú vyzdobia žiaci prešovských základných škôl ručne vyrobenými ozdobami.

Vianočná ponuka na Hlavnej ulici

Na Hlavnej ulici v centre mesta bude počas vianočných trhov umiestnených 65 stánkov so zastúpením množstva lokálnych remeselníkov a predajcov vianočného tovaru, nápojov či rozličných gastro produktov. Svoje miesto tu bude mať už tradične aj charita a Primátorský punč. Zisk z predaja tohto punču je každoročne venovaný podpore tých, ktorí to najviac potrebujú.

Počas pracovných dní a sobôt budú predajné stánky s tovarom otvorené od 10:00 do 19:00 hod. , stánky s občerstvením budú otvorené od 11:00 do 22:00 hod. Počas nedieľ budú otvorené všetky predajné stánky od 12:00 hod. , predajné stánky s tovarom budú k dispozícii do 19:00 hod. , pričom v stánkoch s občerstvením Vás obslúžia do 22:00 hod.

Medzi stánkami nájdu návštevníci aj úplne novú atrakciu v podobe kolotoča s prútenými košmi na ručný pohon, ktorý je určený pre menšie deti. Výhodou je, že rodičia si kolotoč obsluhujú sami.

Tradičnou súčasťou Prešovských vianočných trhov je aj drevený vyrezávaný betlehem od autora Juraja Antoňáka, ktorý bude aj tento rok umiestnený na obvyklom mieste pred konkatedrálou.

"Našim zámerom je okrem iného zvyšovať návštevnosť a podporovať rozvoj cestovného ruchu. Po minuloročnej pozitívnej skúsenosti a spätnej väzbe od návštevníkov sme sa opäť rozhodli pokračovať s vianočnými trhmi aj po 26. decembri. Ide o veľmi silné obdobie stretnutí rodín a priateľov, ktoré je zároveň časom školských prázdnin, čomu sme prispôsobili aj program na pódiu počas Štefana a Silvestra, " uviedla riaditeľka PKO Barbora Rusiňáková.

Vianočné trhy v Prešove zavŕši 31. decembra 2023 svetelno-laserová show, ktorá nahradí klasický ohňostroj, ako ekologickejšia a tolerantnejšia verzia osláv nového roka.

Organizáciu celého podujatia zabezpečuje PKO v spolupráci s mestom Prešov.

---

Program na pódiu pri konkatedrále:

25.11. OTVORENIE TRHOV: Richard Autner

28.11. DFS Dúbravienka & FS Dúbrava

30.11. Milo Kráľ a Barbora Švidraňová

2.12. Peter Aristone

5.12. DFS Šarišanček & FS Šarišan

6.12. MIKULÁŠSKY DARČEK s Tárajkom a Popletajkou

9.12. Súrodenci Novotní

12.12. Robo Opatovský

15.12. Fragile

16.12. Manželia Husovskí

19.12. Spevácke zbory Zvonček & VOCALS

22.12. Tomáš Bezdeda

26.12. ŠTEFANSKÁ ZÁBAVA: Pokáč & DJ EKG

31.12. SILVESTER: Puding pani Elvisovej, HEX, DJ Lieskovský, svetelno-laserová show

Mohlo by Vás zaujímať
Preventívne protipožiarne kontroly v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov, že od 15. júla 2024 do 6. decembra 2024 budú podľa zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi na území mesta Prešov vykonávané preventívne protipožiarne kontroly. Pracovníci vykonávajúci kontrolu sa preukážu osobitným poverením.
Dni dobrej správy v Prešove
Združenie Aglow Slovakia pozýva malých aj veľkých na Dni dobrej správy, ktoré sa uskutočnia v dňoch 23. až 27. júla v Prešove.
Špeciálne umývacie vozidlo na smetné nádoby už aj v Prešove
Technické služby mesta Prešov, a.s. pravidelne obnovujú svoj vozový park, do ktorého pribudla novinka, a to špeciálne vozidlo na umývanie nádob, a to nielen nádob na kuchynský odpad, ale aj nádob na zmesový komunálny odpad. Na Slovensku je len 10 kusov takýchto vozidiel.
14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov Ing. František Oľha podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Pán Ján Slávik oslávil 104. narodeniny
24. júna 2024 sa dožil krásneho životného jubilea výnimočný pedagóg a zanietený turista, Ján Slávik. K 104. narodeninám mu všetko najlepšie a najmä veľa zdravia prišiel osobne popriať aj viceprimátor mesta Prešov Peter Krajňák.
#PrešovUnlimited: Oslava umenia a dialógu pre nádej
Delegácia vlády Katalánska v strednej Európe a mesto Prešov vás pozývajú od 17. júla do 11. augusta na jedinečný projekt kultúrnej výmeny: #PrešovUnlimited, ktorý sa uskutoční v Mestskej galérii Caraffka. Cieľom tejto iniciatívy je podporiť vzájomné porozumenie a uznanie prostredníctvom médií a dialógu, čo je metóda vyvinutá európskou umelkyňou Beate Winkler.
Prešov zdobí viac ako 10 000 letničiek a trvaliek
Prešov hrá pestrými farbami vysadených letničiek a trvaliek. Tento rok naše mesto zdobí viac ako 10 000 kusov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK