Utorok, 23. apríl 2024
Meniny má Vojtech | zajtra Juraj

Začína sa pasportizácia v súvislosti s výstavbou rýchlostnej cesty R4 - severný obchvat

V súvislosti s výstavbou „Rýchlostnej cesty R4 Prešov – severný obchvat (km 4,3-14,5)“ sa od 18. novembra do 16. decembra 2023 uskutoční pasportizácia objektov v katastrálnom území obce Kapušany a mesta Prešov. Všetkých obyvateľov dotknutých lokalít v tejto súvislosti prosíme o súčinnosť.

Výstavbou Rýchlostnej cesty R4 - severný obchvat budú dotknuté objekty v tesnej blízkosti stavby, ktoré budú ovplyvnené samotnou stavebnou činnosťou a tiež objekty ležiace pozdĺž prístupových ciest k stavenisku. Počas výstavby bude totiž zvýšený pohyb vozidiel a stavebných strojov a tiež zvýšená prašnosť a hluk. Keďže nie je možné dopredu stanoviť, aký veľký bude tento vplyv, bola spoločnosť JUFA s.r.o. poverená zhotoviteľom stavby o vykonanie pasportizácie existujúceho stavu pred výstavbou.

Pasportizácia slúži na zdokumentovanie všetkých porúch a poškodení na objektoch pred výstavbou cesty (trhliny, zavlhnutie, prasknuté sklenené výplne, úklony stien, poškodenú omietku a pod.). Vyhotovený bude len záznam poškodených a porušených častí, nie celých miestností alebo ich vybavenia. Za účelom pasportizácie interiérov bude potrebná osobná účasť majiteľa, prípadne jeho zástupcu. Pri vstupe na pozemok sú pracovníci spoločnosti JUFA, s.r.o. povinní preukázať sa poverením pracovníkov (vydaným Združením D1 Prešov), občianskym preukazom a preukazom zamestnanca.

Pasportizácia sa v rámci katastra Prešov dotkne 10 bytových domov a 7 rodinných domov na Pustej ulici, kde je potrebné realizovať pasportizáciu interiérov aj exteriérov nehnuteľností. V časti Surdok bude realizovaná pasportizácia v rámci interiéru a exteriéru na 5 rodinných domoch a na 21 rodinných domoch sa bude pasportizovať iba exteriér. V prípade Nižnej Šebastovej bude vykonávaná pasportizácia stavu cestnej komunikácie Nižná Šebastová - Fintice, plotov a fasád nehnuteľností dostupných z komunikácie. Majitelia a správcovia nehnuteľností, ktorých sa pasportizácia týka, v týchto dňoch dostali list s oznámením o jej realizovaní.

Obec Kapušany a mesto Prešov žiadajú všetkých obyvateľov dotknutých lokalít o súčinnosť pri vykonávaní pasportizácie (t.j. umožnenie pohybu poverených osôb na pozemku, zabezpečenie psov a pod.), nakoľko pasport objektov tvorí podklad pri riešení prípadného poškodenia nehnuteľností v súvislosti s výstavbou Rýchlostnej cesty R4 Prešov - severný obchvat.

Mohlo by Vás zaujímať
Sekčovská ulica bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov o čiastočnej uzáverke Sekčovskej ulice v termíne od 22. do 26. apríla pre výkopové práce.
Aktualizácia dopravných obmedzení v meste
V Prešove dochádza k aktualizácii súčasných dopravných obmedzení v súvislosti s rekonštrukciou mosta na Lesíku delostrelcov. Do premávky sú zavádzané postupne od pondelka 15. 4. 2024. Sú výsledkom niekoľko-týždňového zberu dát a hľadania možností zefektívnenia premávky počas trvania stavebných prác.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK