Utorok, 22. október 2019
Meniny má Sergej | zajtra Alojzia

Poslanci pozemky na Sekčove opäť priklepli EuroMaxu

Vskutku bohatý program a vyše osemhodinové trvanie malo včerajšie 31. zasadnutie Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Prešove.

Poslanci okrem iného opäť schválili predaj pozemkov pre Euromax Trnava.

Poslanci najprv bez väčších pripomienok odsúhlasili správu o plnení rozpočtu mesta a investičnej výstavbe za 1. polrok, prijali zadanie pre Územný plán východného sídleného pásu Prešova a schválili transformáciu Mestskej správy služieb z mestskej príspevkovej organizácie na obchodnú spoločnosť MSS Prešov, s.r.o., pričom za konateľku ustanovili doterajšiu riaditeľku mestskej organizácie Ivanu Pronerovú. Poslanci tesne, jediným hlasom, schválili aj všeobecnozáväzné nariadenie, ktoré umožňuje odmeniť ľudí, ktorí pomôžu ochrániť mestský majetok, finančnou odmenou až do výšky 10 tisíc korún.

Prvý zádrhel v dovtedy hladkom priebehu zastupiteľstva nastal pri riešení problému materskej školy v Nižnej Šebastovej. Návrh, o ktorom rokovalo zastupiteľstvo, hovoril o umiestnení danej škôlky s kapacitou pre 40 detí do priestorov objektu spoločnosti Coop Jednota. Po dlhej diskusii, ktorá priniesla niekoľko iných variantov, prišlo neúspešné hlasovanie. To dostalo dlhotrvajúci problém do patovej situácie, keď deti (aspoň nateraz) ostávajú v starých, nevyhovujúcich priestoroch, v ktorých ale môžu byť iba do 30. júna 2007.

Poslanci si ďalej vypočuli informáciu o stave prípravy priemyselných parkov, výsledkoch kontrol na úseku hlavného kontrolóra mesta, či návrh na prerozdelenie finančných prostriedkov z fondu podpory a rozvoja športu. Zároveň schválili nákup štyroch kusov nízkopodlažných trolejbusov pre potreby Dopravného podniku mesta Prešov za celkovú sumu vyše 54 miliónov. Schválené boli aj odmeny zástupcom primátora a hlavného kontrolóra za 1. polrok. Rokovať sa pôvodne malo aj o odmenách pre primátora mesta, ten však tento bod na rokovanie napokon nezaradil.

Ďalším problémovým bodom bolo schvaľovanie nákupu štyroch bicyklov pre potreby Mestskej polície v roku 2007. Diskusia, ktorá sa naťahuje už od mája, nenašla svoje riešenie ani dnes, keď poslanci kúpu neschválili. Zaujímavým bodom bol aj bod rôzne, kde poslanci zaradili rozpravu o primátorom pozastavenom uznesení MsZ týkajúcom sa odpredaja pozemkov na Sekčove medzi Billou a Hypernovou o celkovej výmere vyše 10 500 metrov štvorcových. Po búrlivej diskusii, v ktorej nechýbali ani osobné invektívy, poslanci opätovne schválili odpredaj pozemkov spoločnosti EuroMax Trnava za cenu 2 000 Sk za meter štvorcový.
(ik)

Súvisiace články
1.8.2006 Mimoriadna rada o pozemkoch na Sekčove 27.7.2006 Uznesenie o predaji pozemku prešovský primátor nepodpíše 27.7.2006 Prešovskí poslanci hlasovali za nevýhodnejšiu ponuku
Mohlo by Vás zaujímať
Veľké zmeny na prešovských parkoviskách uľahčia Prešovčanom život
Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú o niekoľko mesiacov historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Mesto zadefinovalo nové pravidlá týkajúce sa systému parkovania vo všeobecne záväznom nariadení, ktoré vstúpi do platnosti 1. júla 2020.
Nedostatočný dialóg s občanmi.
Prešovská participatívna platforma – projekt vzájomnej spolupráce občanov, poslancov a úradníkov MsÚ má za sebou komunitný prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť postoj obyvateľov a obyvateliek k mestskej administratíve i práci poslancov a poslankýň.
Matej Krajňák z Junioru Prešov začína byť európskou špičkou vo svojej kategórií
Začiatok sezóny začali PRESOV KARATE KIDS svetelnou rýchlosťou. Prvou ťažkou skúškou, bola súťaž ZÁHREB CUP 2019 v Chorvátsku, konaná dňa 08.09.2019. Na danej medzinárodnej súťaži v chorvátskom ZÁHREBE, reprezentovala Prešov štvorica PRESOV KARATE KIDS, a to Matej Krajňák, Veronika Jalowiczorová, Michaela Bryndzová a Alexandra Šofraneková.
Mimoriadne nadané deti sa stretli na logickom sústredení
K obľúbeným patria stretnutia nadaných detí pod záštitou celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným. Tohtoročného logického sústredenia nadaných sa zúčastnili školáci z Prešova a Spišskej Novej Vsi.
Festival architektúry a dizajnu 2019 úspešne odštartoval
V stredu úspešne odštartoval 4. ročník Festivalu architektúry a dizajnu (FEAD) 2019. Výstavy, prezentácie a bohatý sprievodný program prebiehajú v termíne od 25. do 27. septembra 2019 na Hlavnej ulici v priestore pred Šarišskou galériou, v Divadle Jonáša Záborského, v Krajskom pamiatkovom úrade, v historickej budove Skladu soli a v obľúbených prešovských kaviarňach.
FOTO: Night City Lear Run
Night city run v Prešove, ktorý sa konal 29.09.2019! A my vám prinášame atmosféru v podobe fotoreportu!
2. ročník Šarišského hackathonu odštartuje 4. októbra
IT nadšenci si už po druhý raz zmerajú sily na Šarišskom hackathone. Niekoľko desiatok mladých programátorov bude vyvíjať aplikácie a vytvárať inteligentné riešenia pre mesto Prešov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.