Utorok, 02. jún 2020
Meniny má Xénia, Oxana | zajtra Karolína

Poslanci pozemky na Sekčove opäť priklepli EuroMaxu

Vskutku bohatý program a vyše osemhodinové trvanie malo včerajšie 31. zasadnutie Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Prešove.

Poslanci okrem iného opäť schválili predaj pozemkov pre Euromax Trnava.

Poslanci najprv bez väčších pripomienok odsúhlasili správu o plnení rozpočtu mesta a investičnej výstavbe za 1. polrok, prijali zadanie pre Územný plán východného sídleného pásu Prešova a schválili transformáciu Mestskej správy služieb z mestskej príspevkovej organizácie na obchodnú spoločnosť MSS Prešov, s.r.o., pričom za konateľku ustanovili doterajšiu riaditeľku mestskej organizácie Ivanu Pronerovú. Poslanci tesne, jediným hlasom, schválili aj všeobecnozáväzné nariadenie, ktoré umožňuje odmeniť ľudí, ktorí pomôžu ochrániť mestský majetok, finančnou odmenou až do výšky 10 tisíc korún.

Prvý zádrhel v dovtedy hladkom priebehu zastupiteľstva nastal pri riešení problému materskej školy v Nižnej Šebastovej. Návrh, o ktorom rokovalo zastupiteľstvo, hovoril o umiestnení danej škôlky s kapacitou pre 40 detí do priestorov objektu spoločnosti Coop Jednota. Po dlhej diskusii, ktorá priniesla niekoľko iných variantov, prišlo neúspešné hlasovanie. To dostalo dlhotrvajúci problém do patovej situácie, keď deti (aspoň nateraz) ostávajú v starých, nevyhovujúcich priestoroch, v ktorých ale môžu byť iba do 30. júna 2007.

Poslanci si ďalej vypočuli informáciu o stave prípravy priemyselných parkov, výsledkoch kontrol na úseku hlavného kontrolóra mesta, či návrh na prerozdelenie finančných prostriedkov z fondu podpory a rozvoja športu. Zároveň schválili nákup štyroch kusov nízkopodlažných trolejbusov pre potreby Dopravného podniku mesta Prešov za celkovú sumu vyše 54 miliónov. Schválené boli aj odmeny zástupcom primátora a hlavného kontrolóra za 1. polrok. Rokovať sa pôvodne malo aj o odmenách pre primátora mesta, ten však tento bod na rokovanie napokon nezaradil.

Ďalším problémovým bodom bolo schvaľovanie nákupu štyroch bicyklov pre potreby Mestskej polície v roku 2007. Diskusia, ktorá sa naťahuje už od mája, nenašla svoje riešenie ani dnes, keď poslanci kúpu neschválili. Zaujímavým bodom bol aj bod rôzne, kde poslanci zaradili rozpravu o primátorom pozastavenom uznesení MsZ týkajúcom sa odpredaja pozemkov na Sekčove medzi Billou a Hypernovou o celkovej výmere vyše 10 500 metrov štvorcových. Po búrlivej diskusii, v ktorej nechýbali ani osobné invektívy, poslanci opätovne schválili odpredaj pozemkov spoločnosti EuroMax Trnava za cenu 2 000 Sk za meter štvorcový.
(ik)

Súvisiace články
1.8.2006 Mimoriadna rada o pozemkoch na Sekčove 27.7.2006 Uznesenie o predaji pozemku prešovský primátor nepodpíše 27.7.2006 Prešovskí poslanci hlasovali za nevýhodnejšiu ponuku
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Chystáte sa zapísať dieťa do materskej školy?
Mesto Prešov zverejňuje informácie k podávaniu žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2020/2021.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Prešovčania si môžu oddýchnuť na obnovených lavičkách v centre mesta
Mesto Prešov obnovuje na pešej zóne lavičky určené na oddych pre Prešovčanov i tých, ktorí naše mesto navštívia počas blížiacej sa letnej sezóny.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.