Sobota, 24. február 2024
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

Mesto Prešov urobilo najvýhodnejší nákup elektrickej energie za posledné roky

Mestu Prešov sa pre budúci rok podarilo obstarať dodávky elektrickej energie v cene 127,15 €/MWh bez DPH. Tentokrát realizovala nadlimitnú verejnú zákazku. Rozvojová implementačná agentúra mesta Prešov, n. o.

Aktuálna cena elektrickej energie, na základe ktorej mesto Prešov v súčasnosti uzatvára zmluvy pre dopravný podnik, cestnú svetelnú signalizáciu, verejné osvetlenie, školy, školské zariadenia a objekty vo vlastníctve mesta Prešov, je 127,15 €/MWh bez DPH.

V tomto roku mesto Prešov pristúpilo k rozhodnutiu zrealizovať verejnú súťaž prostredníctvom novozaloženej neziskovej organizácie - Rozvojová implementačná agentúra mesta Prešov, n. o. , ktorá bola poverená verejným obstarávaním (VO) na nákup elektrickej energie s presnou špecifikáciou predmetu VO, čo prinieslo mimoriadne dobrý výsledok.

Pre porovnanie, v roku 2021 bola vysúťažená dodávka elektrickej energie na roky 2022 a 2023 v hodnote 160 €/MWh bez DPH. V tomto roku sa to podarilo zrealizovať lacnejšie, ako v období spred energetickej krízy. Ide tak o najvýhodnejší nákup elektrickej energie za posledné roky, ktorý urobilo mesto Prešov. Zatiaľ čo v tomto roku mesto zaplatilo len za verejné osvetlenie sumu vo výške 1,7 mil. € bez DPH, v roku 2024 zaplatí za elektrinu v celom meste 1,5 mil. € bez DPH.

Oproti roku 2023 bude v období 2024 - 2025 ročná úspora len na elektrickej energii na verejné osvetlenie predstavovať približne 1,1 mil. € bez DPH. Celková ročná úspora mesta Prešov na elektrickej energii vrátane dopravného podniku, školských zariadení či objektov vo vlastníctve mesta bude vo výške viac ako 1,5 mil. € bez DPH.

„Tieto ušetrené prostriedky použijeme na skvalitňovanie služieb občanom, keďže naším cieľom je neustále zlepšovať podmienky na život v meste Prešov. Či už hovoríme o bežnej údržbe, školstve alebo sociálnej sfére, “ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.

Mohlo by Vás zaujímať
Zberateľské unikáty nájdete v centre Prešova aj v tomto roku
Prvá Burza starožitností a kuriozít v roku 2024 sa uskutoční 26. januára od 8.00 hod. na Hlavnej ulici.
Fašiangové slávnosti sa vracajú do centra Prešova
Mesto Prešov a PKO Prešov chystajú fašiangové slávnosti, ktoré si tento rok môžete užiť naplno. Centrum mesta ožije už 9. februára 2024 (piatok) folklórnym fašiangovým sprievodom, ktorý vyvrcholí fašiangovou veselicou, inšpirovanou ľudovými tradíciami.
Do pešej zóny je vjazd autom bez povolenia zakázaný
Mesto Prešov upozorňuje vodičov motorových vozidiel na neoprávnené vjazdy do peších zón a do priestoru zóny s dopravným obmedzením.
Dôraz na prevenciu v prešovských školách
Na prešovských školách sa už dlhodobo pracuje na preventívnych opatreniach, ktorých cieľom je predchádzať nežiaducemu správaniu medzi žiakmi i v školských kolektívoch všeobecne. K tomu má napomôcť úzka spolupráca s organizáciami pôsobiacimi v regióne a odborníkmi a odborníčkami z praxe na spracovaní a uvedení „do života“ metodického usmernenia. Jeho účelom je na školách pokryť oblasť prevencie a riešenia problémov ako šikanovanie a kyberšikanovanie detí a žiakov v školách a školských zariadeniach.
Mesto Prešov upozorňuje na zákaz umiestňovania nelegálnych reklamných bannerov a plagátov
Mesto Prešov žiada fyzické a právnické osoby, ktoré bez povolenia umiestňujú rôzne typy reklamných pútačov na území mesta Prešov, aby ich bezodkladne odstránili. Za nelegálne umiestňovanie reklamných bannerov a plagátov na území mesta Prešov môže byť zodpovednej osobe uložená pokuta.
Mesto pozýva na verejné stretnutie k participatívnemu rozpočtu
Prešovská radnica rozbieha participatívny rozpočet. Verejnosť pozýva na prvé pracovné stretnutie, na ktorom odznejú najdôležitejšie informácie pre žiadateľov o podporu projektu.
Do lesa a jeho okrajových častí odpad nepatrí, láka diviaky
Odbor životného prostredia MsÚ Prešov upozorňuje vlastníkov, správcov, užívateľov pozemkov, občanov aj návštevníkov mesta, aby neumiestňovali biologicky rozložiteľný odpad v okrajových častiach lesa alebo v lese. Takýto odpad je zdrojom obživy divej zveri, ktorá sa následne približuje k ľudským obydliam.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK