Nedeľa, 14. júl 2024
Meniny má Kamil | zajtra Henrich

Prešovský volejbalisti postupujú do nadstavby z druhého miesta

V sobotu vyvrcholila základná časť Niké Extraligy mužov zápasmi 14. kola. Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov zdolali pred zaplnenou domácou tribúnou staro-nového súpera z Nitry hladko 3:0 (21, 19, 15). Do skupinovej fázy postupujú z druhého miesta a pred play-off si zmerajú sily s troma najlepšími družstvami.

Zápas poznačilo zranenie prvého nahrávača Nitry už v rozcvičke pred prvou loptou. Napriek tomu sa hostia vzchopili a v prvom sete sa do stavu 17:17 hrala vyrovnaná partia. Domácim sa následne podarilo odskočiť na výraznejší bodový rozdiel a dotiahnuť prvý set do víťazného konca. V ďalšom priebehu už Šarišania dominovali. 

Najväčším bodovým ziskom pomohol svoju družstvu smečiar Michal Ščerba (18). Domáci kouč však ocenil titulom najužitočnejší hráč svojho univerzála, len 19-ročného Erika Guláka. Trénera Nitry zaujal výkon diagonálneho hráča Samuela Dobrančina. 

V ostatných zápasoch súťaže Bratislava zdolala Banskú Bystricu 3:0. Rovnakým výsledkom si Komárno poradilo s Trenčínom. Najväčšia dráma sa odohrala na Myjave, kde domáci volejbalisti pokorili Svidník 3:2 a odsunuli ich na piate, spodné miesto v nadstavbovej časti. 

O programe stretnutí druhej časti Niké Extraligy mužov vás budeme čoskoro informovať. 

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Som rád za výhru 3:0. Každopádne sa to nerodilo ľahko. Žiaľbohu sa Nitre najprv zranil nahrávač, čo asi viac zaskočilo asi nás (trénerov) ako hráčov, na druhej strane mám výčitky k servisu, zbytočne sme tlačili na hranu. Oni tempo a výborný útok až tak nemali. Aspoň verím, že si naši chlapci trochu zastrieľali a dúfam, že im to takto bude „šľapať“ aj semifinále pohára. Každé ráno musíme vstávať s tým, že ideme vyhrať vo štvrtok.“

Daniel Mikušovič, tréner VK Slávia SPU Nitra: „Zápas hodnotím negatívne hlavne preto, že sa nám ešte pred zápasom zranil prvý nahrávač, ešte v rozcvičke, takže to nám určite nepomohlo. Domáci nás následne v zápase zatlačili servisom a my sme sa z toho nevedeli dostať a vyhrávať. Predviedli niekoľko útokov, ktoré sme nečakali a zopár im aj vyšlo. Keďže Prešov hral dnes výrazne lepšie, tak si to zaslúžili a ja im prajem veľa úspechov do nadstavby.“

Erik Gulák, univerzál VK MIRAD UNIPO Prešov: „Každé víťazstvo sa počíta. Tri body sú doma. Škoda tých pokazených servisov, už v prvom sete sme ich nakopili a celkovo bolo ich veľa. Povedali sme si po nevydarenom zápase v Komárne, že sa potrebujeme nakopnúť a tento zápas bol na to ideálny pre mňa aj pre celý tím. Dneska sme vyhrali a ideme vyhrať aj vo štvrtok.“

Kontakt:
Ing. Marián Palenčar, generálny manažér klubu VK MIRAD UNIPO Prešov
Tel.: 0917 500 340
E-mail: marianpalencar@gmail.com


Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK