Utorok, 25. jún 2024
Meniny má Tadeáš, Olívia | zajtra Adriana

Divadlo Jonáša Záborského v Prešove jubiluje

Rok 2024 bude opäť bohatý na divadelné premiéry. Dve prešovské divadlá, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja, chystajú pre divákov pestrý repertoár dramatických diel rôznych žánrov i slávnostný galavečer.

Presne 30. januára uplynie 80 rokov od prvej premiéry v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. Umelecký súbor pod názvom Slovenské divadlo vtedy v historickej budove DJZ odohralo slovenskú klasickú veselohru Ferka Urbánka Škriatok.

Pri tejto príležitosti chystá divadlo slávnostný galavečer, na ktorom zaznejú najslávnejšie piesne z muzikálov a inscenácií uvádzaných na divadelných doskách DJZ – od Františka z Assisi až po aktuálne hrané Chicago.

Okrem toho pripravuje divadlo v tomto roku päť premiér. Diváci sa môžu tešiť na divadelné predstavenia ako Tri ženy pod orechom, Škola diktátorov, Pýcha a predsudok či komédiu Váňa, Soňa, Máša a Spike. Tú uvedú prešovskí divadelníci v máji tohto roku.

Rovnako päť divadelných premiér čaká v tomto roku aj milovníkov rusínsko-ukrajinského divadla. Divadlo Alexandra Duchnoviča v Prešove má v pláne tento rok odpremiérovať inscenácie Čakanie na Godota, Romulus Veľký, O škodlivosti tabaku, Peniaze a predstavenie Pytačky na hončarovke.

Koncom tohto roka (november 2024) chystá premiéru svojho predstavenia Utopené pod gazdoraňom i Poddukelský umelecký ľudový súbor.

Mohlo by Vás zaujímať
Multižánrový festival HELFEST 2024 zverejnil kompletný Lineup. Oslava 25. narodenín kapely Heľenine Oči bude jedna veľká žúrka!
Pri príležitosti výročia vzniku kapely Heľenine Oči, veselá partička vymyslela a vdýchla život hudobnému festivalu HELFEST. Skúšobný, pilotný ročník, chalani minulý rok zvládli na výbornú, tento rok, o čosi skúsenejší, nastavili latku ešte vyššie. V prešovskej Delni sa 31.8.2024 predstaví takmer 40 interpretov z rôznych kútov Európy. Návštevníkov zaujme i sprievodný program, či oddychové a Fun zóny.
Prešov po prvý raz zažije vlastné autokino. Bude jediné na východnom Slovensku.
(PREŠOV, 27. máj 2024) Počas letných mesiacov do metropoly Šariša zavíta originálne Autokino Prešov s najväčším nafukovacím plátnom na Slovensku. Premietať sa bude na veľkokapacitnom parkovisku na ulici Jána Pavla II. v Prešove, každú stredu od začiatku júna až do konca augusta 2024. Návštevníci sa môžu tešiť najmä na obľúbené slovenské a české filmové novinky.
Dobrý festival štartuje už v piatok! Ako sa dostať na festival? Kde zaparkovať?
Už 14.6.2024 od 14:00 hod. sa otvoria brány prírodného kúpaliska Delňa, na ktorom sa bude konať 14. ročník, tentokrát trojdňového, DOBRÉHO FESTIVALU. Ako sa dostať na festival? Kde zaparkovať?
Prešovský Amfiteáter privíta Letné kino Pocity
Prešov, 28. mája 2024 – Kultúrne leto v Prešove dostane nový rozmer s príchodom Letného kina Pocity, ktoré sa tento rok uskutoční v kultovom prostredí prešovského amfiteátra. Podujatie sľubuje nezabudnuteľné večery pod holým nebom, plné filmových zážitkov pre všetkých milovníkov kinematografie.
Júlovému autokinu v Prešove budú kraľovať východniarske filmy
(PREŠOV, 21. jún 2024) Tohtoročná letná novinka Autokino Kinočák Prešov bude pokračovať aj v mesiaci júl na veľkokapacitnom parkovisku na ulici Jána Pavla II. v Prešove. V areáli pribudne stánok s občerstvením a pohodlné ležadlá. Zásadnou zmenou bude presun premietania filmov na utorkové večery. Hlavným lákadlom budú filmy nakrútené na východe Slovenska.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK