Streda, 28. február 2024
Meniny má Zlatica | zajtra

Výtvarné spektrum v Caraffke

Výtvarné spektrum 2023/2024 je celoštátna postupová súťaž neprofesionálneho umenia, ktorej odborný garant a hlavný finančný partner je Národné osvetové centrum. Repríza jeho 60. ročníka prináša do Prešova svieži pohľad neprofesionálnych alebo umenie študujúcich autorov.

Tento výber je podnietený výhernými dielami, selektovanými odbornou porotou, zároveň kreovaný kurátorským prístupom Národného osvetového centra, s cieľom vyzdvihnúť originálny prístup a sledovanie súčasných trendov a línií vývoja výtvarného umenia. Autori reprezentujú celoslovenské výtvarné a generačné spektrum prístupov k maľbe, kresbe a experimentu.

Vernisáž výstavy sa uskutoční 30. januára 2024 o 17.00 hod. v Galérii Caraffka v Prešove. Pre verejnosť bude prístupná až do 1. marca 2024. Kurátorom výstavy je Eduard Klena jr.

Vstupné:

  • dospelí: 2 €
  • deti, študenti, dôchodcovia: 1 €
Vystavujúci autori:

Viktória Nováková
Rebeka Bodollóová
Alex Hancko
Michal Turek
Hana Vorobelová
Marek Antoniaci
Lucia Benková
Matej Galovič
Miloš Paulovič
Rozália Bokros
Pavol Roško
Silvia Švecová
Ján Nedorost
Miroslav Kotora
Nicholas Wintzler
Peter Mico
Ondrej Pitoňák
Darina Piatnicová
Eva Grendelová
Agnes Nagy
Alex Duleba
Matej Galovič

Otváracie hodiny v galérii:

Ut – Pia: 10.00 – 17.00

So: 10.00 – 14.00

Mohlo by Vás zaujímať
Pivovar Šariš prejde plne na obnoviteľné zdroje elektriny. Pivo bude variť zo slnka, svoju uhlíkovú stopu zníži takmer o pätinu.
Od roku 2025 bude Pivovar Šariš ako hlavný zdroj energie využívať bezemisnú elektrinu z obnoviteľných zdrojov. Primárnym zdrojom zelenej energie sa stane nový solárny park rakúskej spoločnosti Enery v neďalekých Iliašovciach. Ten bude dodávať elektrinu do energetickej siete, odkiaľ ju pivovar bude aj naďalej odoberať. Spoluprácu firiem zastreší zmluva o nákupe virtuálnej energie, ktorá je vôbec prvou svojho druhu na Slovensku. Prechod Pivovaru Šariš na obnoviteľné zdroje zároveň predstavuje ďalší krok na ceste Plzeňského Prazdroja k uhlíkovej neutralite vo výrobe, ktorú chce dosiahnuť do roku 2030.
Inscenácia Čakanie na Godota na javisku prešovského DAD má byť neobyčajná
Prešov, 14. februára – Každá divadelná kultúra mala by mať svoj výklad takého diela, akým je text Čakanie na Godota od Samuela Becketta. S týmto predsavzatím „povinnej jazdy“ sa chopil réžie inscenácie na jeho podklade v Divadle Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove, hrajúcom po rusínsky, hosťujúci Rastislav Ballek (nar. 1971). Hovoril o tom na dnešnej tlačovej besede v sídle DAD. Činoherný kolektív chystá premiéru predstavenia na piatok 16. februára.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK