Streda, 28. február 2024
Meniny má Zlatica | zajtra

Miroslava Potocká triumfálne na Európskom pohári

Kickboxing Klub Panter Prešov nespí na vavrínoch. Počas posledného víkendu 26. -28. januára 2024 sa totiž panterka Mirka Potocká zúčastnila Európskeho pohára v Aténach a do Prešova priniesla fantastický výsledok.

Pri účasti 780 fighterov z 20 krajín boli aj 3 Slováci, ktorí sa dokopy predstavili v piatich rôznych disciplínach. Reprezentantka Prešova Potocká si zasúťažila hneď v dvoch a to v Kick Light-e do 60kg a Light contact-e do 60kg.
V Light contact-e čelila v prvom zápase domácej súperke Eleni Bellou, ktorú zdolala jednoznačne 3:0, rovnako ako druhú súperku, Britku Freyu Holmes. Vo finále narazila opäť na súperku súťažiacu pred domácim publikom, Grékyňu Mariu Koniaviti. Napriek jednému stratenému bodu u rozhodcu Mirka v zápase dominovala a z disciplíny si odnáša triumf.
V Kick Light-e to bol podobný príbeh keďže premožiteľku opäť nenašla. V úvodnom kole zdolala Grékyňu Konstantinu Dede hladko 3:0, v druhom opäť reprezentantku Grécka Aikaterini Maragkopoulou 2:1. Do finále sa spolu s Prešovčankou prebojovala aj Nemka Bilge Sahin, ktorá však nemala šancu a Mirke podľahla jednoznačne 3:0.
Na celom turnaji stratila tak zverenkyňa trénera Jozefa Kolozsyho len jediné 2 body u rozhodcov a žiaden zápas. Prešov sa teda môže tešiť na dve zlaté medaile.
Okrem Mirky Potockej sa v Aténach predstavili aj Slováci Damián Kovacs v Kick Light-e a Light Contact-e do 57kg a Cintia Czegeny, ktorá si odnáša víťazstvo vo Full Contact-e do 56kg.

Mohlo by Vás zaujímať
3b HbL VÝCHOD: Jarná časť dostala zelenú!
Presne tri mesiace trval zimný spánok v mužskej regionálnej 3b Hokejbalovej lige VÝCHOD, no počasie sa snáď už umúdrilo a tak už nič nebránilo tomu, aby si hokejbalu chtivá partia opäť skrížila hokejky na ihriskách v Prešove a Trebišove.
ABC Cheerleaders zbierajú úspechy, získali už svoje prvé medaily
Športový klub ABC Cheerleaders v Prešove je zameraný na nový olympijský šport – športový cheerleading. Na východnom Slovensku ide zatiaľ o jediný klub zameraný na túto disciplínu. A dievčaá zbierajú už aj prvé úspechy - na súťaži Winter Cheer Open Slovakia získali striebro.
Tatran Prešov postúpil do štvrťfinále Európskeho pohára EHF
Dokázali to! Hádzanári Tatrana Prešov postúpili do štvrťfinále Európskeho pohára EHF, keď v odvetnom stretnutí proti islandskému tímu FH Hafnarfjördur zmazali päťgólové manko z prvého súboja (30:35) a po víťazstve 31:23 (15:13) sa tešia z postupu medzi osem najlepších tímov celej súťaže.
Prešovskí volejbalisti upravili nepriaznivú bilanciu v nadstavbe
V sobotu pokračovala Niké Extraliga mužov zápasmi 5. kola druhej, tvz. nadstavbovej časti. V skupine o 1. -4. miesto privítali volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov na domácej palubovke hráčov Rieker UJS Komárno. Zverencom trénera Erika Digaňu sa v televíznom prenose podarilo ukončiť sériu troch prehier v rade a pred zaplnenou tribúnou sa tešili z výhry po dramatickom priebehu 3:2 (25:23, 18:25, 25:17, 16:25, 15:13).
Mestskí poslanci schválili kandidatúru Prešova na Európske mesto športu 2025
Poslanci Mestského zastupiteľstva v Prešove schválili návrh kandidatúry mesta na titul Európskeho mesta športu pre rok 2025. Tento prestížny titul udeľuje nezisková organizácia ACES Europe, založená v roku 1999 sídliaca v Bruseli a uznaná Európskou komisiou.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK