Streda, 28. február 2024
Meniny má Zlatica | zajtra

Fašiangové slávnosti sa vracajú do centra Prešova

Mesto Prešov a PKO Prešov chystajú fašiangové slávnosti, ktoré si tento rok môžete užiť naplno. Centrum mesta ožije už 9. februára 2024 (piatok) folklórnym fašiangovým sprievodom, ktorý vyvrcholí fašiangovou veselicou, inšpirovanou ľudovými tradíciami.

Na Fašiangové slávnosti na Hlavnej ulici pozývame všetkých Prešovčanov aj návštevníkov nášho mesta už 9. februára 2024 od 16.00 hod.

Fašiangové obdobie je príznačné fašiangovými sprievodmi, ktoré sú plné ľudových zvyklostí, veselej hudby, tanca, bláznivých masiek a dobrého jedla. Inak tomu nebude ani v Prešove, kde si v piatok 9. februára priamo v centre mesta vychutnáme pravú fašiangovú veselicu. Tento rok sa predstaví 9 folklórnych súborov z Prešovského kraja, ktoré svojím tancom, spevom a vinšovaním prevedú návštevníkov historickým centrom Prešova.

Sprievod zavŕši slávnostné pochovávanie basy a v závere podujatia bude nasledovať fašiangová veselica v podaní temperamentnej Ľudovej hudby ČARDÁŠ. Nebude chýbať ani dobré jedlo a fašiangové pochutiny.

Fašiangového sprievodu sa zúčastnia folklórne súbory – Folklórny Súbor Šarišan, Folklórny súbor Starišan, Detský folklórny súbor Šarišanček, DFS Dúbravienka, Folklórny súbor ŠARIŠ, Karpaťanin, Keľemešské furmani, SS Koňarečka a Prešovskí heligonkári.

Tešíme sa na vás!

Mohlo by Vás zaujímať
Do pešej zóny je vjazd autom bez povolenia zakázaný
Mesto Prešov upozorňuje vodičov motorových vozidiel na neoprávnené vjazdy do peších zón a do priestoru zóny s dopravným obmedzením.
Mesto Prešov upozorňuje na zákaz umiestňovania nelegálnych reklamných bannerov a plagátov
Mesto Prešov žiada fyzické a právnické osoby, ktoré bez povolenia umiestňujú rôzne typy reklamných pútačov na území mesta Prešov, aby ich bezodkladne odstránili. Za nelegálne umiestňovanie reklamných bannerov a plagátov na území mesta Prešov môže byť zodpovednej osobe uložená pokuta.
Mesto pozýva na verejné stretnutie k participatívnemu rozpočtu
Prešovská radnica rozbieha participatívny rozpočet. Verejnosť pozýva na prvé pracovné stretnutie, na ktorom odznejú najdôležitejšie informácie pre žiadateľov o podporu projektu.
O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).
O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).
Prešov má unikátnu aplikáciu pre väčšiu bezpečnosť občanov
Príslušníci Mestskej polície Prešov majú ako prví na Slovensku k dispozícii výnimočnú aplikáciu - portál Bezpečie, ktorý im umožní občanom ešte rýchlejšie pomôcť.
Mesto Prešov prijíma žiadosti o umiestnenie letných terás
Mesto Prešov zverejňuje oznam o umiestnení sezónnych letných exteriérových sedení a terás na letnú sezónu 2024 na celom území mesta Prešov. Žiadosti je potrebné doručiť čo najskôr.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK