Štvrtok, 25. júl 2024
Meniny má Jakub | zajtra Anna, Hana

Do pešej zóny je vjazd autom bez povolenia zakázaný

Mesto Prešov upozorňuje vodičov motorových vozidiel na neoprávnené vjazdy do peších zón a do priestoru zóny s dopravným obmedzením.

Mesto Prešov pripomína vodičom, že vjazd motorovými vozidlami do peších zón a do priestoru zóny s dopravným obmedzením je zakázaný. Zároveň prosí vodičov o rešpektovanie dopravného značenia v centre mesta Prešov, ktoré je osadené v zmysle platnej legislatívy.

Čas určený pre zásobovanie prevádzok, údržbu a obnovu objektov a na uskutočnenie rôznych podujatí na Hlavnej ulici v Prešove je stanovený aktuálnym dopravným značením od 05.00 hod. do 10.00 hod. Na vjazd motorovým vozidlom je potrebné využívať len miestnu cestu – asfaltovú časť, odstavný pruh.

Zastavenie motorovým vozidlom v zóne s dopravným obmedzením je povolené len na čas nevyhnutne potrebný na urýchlené nastúpenie alebo na vystúpenie prepravovaných osôb alebo na urýchlené naloženie alebo na zloženie nákladu.

Od 7. decembra 2021 majú povolený vjazd na pešiu zónu už iba menšie zásobovacie autá s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony.

Pre vozidlá s celkovou hmotnosťou nad 3,5 tony platí úplný zákaz vjazdu na ulice s porfýrovou dlažbou. Výnimku môžu takéto vozidlá dostať len v odôvodnených prípadoch na základe povolenia mestského úradu. Ide napríklad o inštaláciu a demontáž vianočnej výzdoby, havarijných stavov a iné.

Vjazd motorových vozidiel do pešej zóny na Hlavnej ulici je obmedzený z dôvodu poškodzovania dlažby. Pešia zóna s porfýrovou dlažbou je neodmysliteľným historickým prvkom koloritu centra Prešova. Ťažké zásobovacie vozidlá túto dlažbu poškodzujú, v dôsledku čoho sa jednotlivé kocky uvoľňujú a praskajú.

Vjazd motorových vozidiel mimo zásobovacích hodín do priestoru zóny s dopravným obmedzením je možný len na základe povolenia vydaného Mestským úradom v Prešove. V povolení je následne určená lokalita, dátum a čas vjazdu, uvedené je aj evidenčné číslo motorového vozidla.

Mesto Prešov žiada vodičov, aby bez platného vydaného povolenia nevchádzali s motorovými vozidlami do peších zón a do priestoru zóny s dopravným obmedzením, pretože svojim konaním porušujú platnú legislatívu. Pešie zóny sú určené prioritne pre peších a keďže vozidlá v týchto lokalitách chodcov často ohrozujú a obmedzujú, je zámerom mesta Prešov vjazd motorových vozidiel obmedziť.

Mohlo by Vás zaujímať
Preventívne protipožiarne kontroly v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov, že od 15. júla 2024 do 6. decembra 2024 budú podľa zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi na území mesta Prešov vykonávané preventívne protipožiarne kontroly. Pracovníci vykonávajúci kontrolu sa preukážu osobitným poverením.
Dni dobrej správy v Prešove
Združenie Aglow Slovakia pozýva malých aj veľkých na Dni dobrej správy, ktoré sa uskutočnia v dňoch 23. až 27. júla v Prešove.
Špeciálne umývacie vozidlo na smetné nádoby už aj v Prešove
Technické služby mesta Prešov, a.s. pravidelne obnovujú svoj vozový park, do ktorého pribudla novinka, a to špeciálne vozidlo na umývanie nádob, a to nielen nádob na kuchynský odpad, ale aj nádob na zmesový komunálny odpad. Na Slovensku je len 10 kusov takýchto vozidiel.
#PrešovUnlimited: Oslava umenia a dialógu pre nádej
Delegácia vlády Katalánska v strednej Európe a mesto Prešov vás pozývajú od 17. júla do 11. augusta na jedinečný projekt kultúrnej výmeny: #PrešovUnlimited, ktorý sa uskutoční v Mestskej galérii Caraffka. Cieľom tejto iniciatívy je podporiť vzájomné porozumenie a uznanie prostredníctvom médií a dialógu, čo je metóda vyvinutá európskou umelkyňou Beate Winkler.
Prešov zdobí viac ako 10 000 letničiek a trvaliek
Prešov hrá pestrými farbami vysadených letničiek a trvaliek. Tento rok naše mesto zdobí viac ako 10 000 kusov.
Mesto obnovuje pomník Alexandra Duchnoviča
Reštaurácia súsošia a pomníka významného rusínskeho národného buditeľa Alexandra Duchnoviča má za sebou prvú fázu. Počas nej sa reštaurátorské práce sústreďovali na samotné súsošie. Pokračovať sa bude ďalej v opravách podstavca.
Dočasné zrušenie parkovania bicyklov v predstaničnom priestore
Mesto Prešov informuje majiteľov bicyklov, ktoré sú uložené v predstaničnom priestore, aby ich pre stavebné práce dočasne odparkovali na inom mieste.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK