Sobota, 24. február 2024
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024

Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).

Mesto Prešov oznamuje, že v súlade s novým Všeobecne záväzným nariadením mesta Prešov č. 17/2023 o podmienkach poskytovania dotácií z rozpočtu mesta Prešov poskytne aj v roku 2024 dotácie na podporu činnosti a aktivít v týchto oblastiach:

  • kultúra,
  • sociálna oblasť,
  • šport.
V oblasti kultúry mesto Prešov rozšírilo poskytovanie dotácií, a to okrem poskytovania dotácií na podporu podujatí aj o dotácie na podporu činnosti kultúrnych subjektov pôsobiacich v oblasti kultúry.

V sociálnej oblasti poskytuje dotácie na činnosť aj podujatia, aktivity zamerané výhradne na sociálnu pomoc, podporu zdravia a sociálneho kontaktu.

V oblasti športu poskytuje dotácie na podporu činnosti športových klubov, na športové podujatia pre deti a mládež a iné športové podujatia.

Žiadosti o poskytnutie dotácie pre každú oblasť môžu občania podávať na príslušných formulároch najneskôr do 1. marca 2024 (vrátane).

---

V roku 2023 mesto Prešov takto podporilo 132 rôznych subjektov celkovou sumou vyše 357 546 eur. Z nich 300 000 eur smerovalo pre 89 subjektov z oblasti športu. Z toho 50 žiadostí bolo zameraných na činnosť mládežníckych športových kolektívov a 39 žiadostí na podporu organizácie športových podujatí.

Oblasť kultúry mesto podporilo sumou 76 455 eur, ktorá bola rozdelená pre 53 žiadateľov. V sociálnej oblasti mesto v roku 2023 podporilo 27 subjektov v celkovej výške 8 961 eur.

Podmienky poskytovania dotácií ustanovuje Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prešov č. 17/2023 o podmienkach poskytovania dotácií z rozpočtu mesta Prešov, ktoré je zverejnené na https://egov.presov.sk/Default.aspx? NavigationState=580:0:

Formuláre jednotlivých žiadostí nájdete na týchto odkazoch:

pre kultúru: http://www.presov.sk/ziadost-o-dotaciu-v-oblasti-kultury-clanok/mid/312980/.html
pre sociálnu oblasť: http://www.presov.sk/poskytnutie-dotacie-neziskove-organizacie-clanok/mid/313021/.html
pre šport: http://www.presov.sk/ziadost-o-dotaciu-na-podporu-sportu-v-meste-presov-clanok/mid/312980/.html

Mohlo by Vás zaujímať
Zberateľské unikáty nájdete v centre Prešova aj v tomto roku
Prvá Burza starožitností a kuriozít v roku 2024 sa uskutoční 26. januára od 8.00 hod. na Hlavnej ulici.
Fašiangové slávnosti sa vracajú do centra Prešova
Mesto Prešov a PKO Prešov chystajú fašiangové slávnosti, ktoré si tento rok môžete užiť naplno. Centrum mesta ožije už 9. februára 2024 (piatok) folklórnym fašiangovým sprievodom, ktorý vyvrcholí fašiangovou veselicou, inšpirovanou ľudovými tradíciami.
Do pešej zóny je vjazd autom bez povolenia zakázaný
Mesto Prešov upozorňuje vodičov motorových vozidiel na neoprávnené vjazdy do peších zón a do priestoru zóny s dopravným obmedzením.
Dôraz na prevenciu v prešovských školách
Na prešovských školách sa už dlhodobo pracuje na preventívnych opatreniach, ktorých cieľom je predchádzať nežiaducemu správaniu medzi žiakmi i v školských kolektívoch všeobecne. K tomu má napomôcť úzka spolupráca s organizáciami pôsobiacimi v regióne a odborníkmi a odborníčkami z praxe na spracovaní a uvedení „do života“ metodického usmernenia. Jeho účelom je na školách pokryť oblasť prevencie a riešenia problémov ako šikanovanie a kyberšikanovanie detí a žiakov v školách a školských zariadeniach.
Mesto Prešov upozorňuje na zákaz umiestňovania nelegálnych reklamných bannerov a plagátov
Mesto Prešov žiada fyzické a právnické osoby, ktoré bez povolenia umiestňujú rôzne typy reklamných pútačov na území mesta Prešov, aby ich bezodkladne odstránili. Za nelegálne umiestňovanie reklamných bannerov a plagátov na území mesta Prešov môže byť zodpovednej osobe uložená pokuta.
Mesto pozýva na verejné stretnutie k participatívnemu rozpočtu
Prešovská radnica rozbieha participatívny rozpočet. Verejnosť pozýva na prvé pracovné stretnutie, na ktorom odznejú najdôležitejšie informácie pre žiadateľov o podporu projektu.
Do lesa a jeho okrajových častí odpad nepatrí, láka diviaky
Odbor životného prostredia MsÚ Prešov upozorňuje vlastníkov, správcov, užívateľov pozemkov, občanov aj návštevníkov mesta, aby neumiestňovali biologicky rozložiteľný odpad v okrajových častiach lesa alebo v lese. Takýto odpad je zdrojom obživy divej zveri, ktorá sa následne približuje k ľudským obydliam.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK