Piatok, 19. apríl 2024
Meniny má Jela | zajtra Marcel

Mesto pozýva na verejné stretnutie k participatívnemu rozpočtu

Prešovská radnica rozbieha participatívny rozpočet. Verejnosť pozýva na prvé pracovné stretnutie, na ktorom odznejú najdôležitejšie informácie pre žiadateľov o podporu projektu.

Mesto Prešov podnikne v utorok 20. februára 2024 ďalší krok k spusteniu participatívneho rozpočtu. Po vydaní všeobecne záväzného nariadenia o pravidlách participácie a úvodnom stretnutí v klube Wave, radnica tentokrát pozýva na prvé pracovné stretnutie s verejnosťou, na ktorom odprezentuje bližšie informácie o pravidlách a postupoch pri žiadaní o podporu z rozpočtu.

Predstavený bude harmonogram cyklu participatívneho rozpočtu a žiadateľom sa ozrejmí postup podávaní žiadosti, ako aj rámce a pravidlá jednotlivých tematických skupín. Bude to tiež priestor na prvú verejnú prezentáciu projektov občanov, ktorí sa plánujú uchádzať o podporu mesta.

Pracovné stretnutie k participatívnemu rozpočtu sa uskutoční:

v utorok, 20. 2. 2024 o 16:00 v zasadacej miestnosti Mestského úradu v Prešove na Jarkovej 24.

Základné informácie k participatívnemu rozpočtu v meste Prešov nájdete aj v našej tlačovej správe.

Mohlo by Vás zaujímať
Na Solivare pribudne 46 nových parkovacích miest
Mesto Prešov vybuduje na Solivare 46 nových miest na parkovanie. Parkoviská pribudnú na Lesníckej ulici medzi 4 vnútroblokmi, kde ľudia doteraz parkovali iba na nespevnených plochách. Zhotoviteľ má ukončenie prác naplánované do konca septembra 2024.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK