Piatok, 19. apríl 2024
Meniny má Jela | zajtra Marcel

O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024

Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).

Mesto Prešov oznamuje, že v súlade s novým Všeobecne záväzným nariadením mesta Prešov č. 17/2023 o podmienkach poskytovania dotácií z rozpočtu mesta Prešov poskytne aj v roku 2024 dotácie na podporu činnosti a aktivít v týchto oblastiach:

  • kultúra,
  • sociálna oblasť,
  • šport.
V oblasti kultúry mesto Prešov rozšírilo poskytovanie dotácií, a to okrem poskytovania dotácií na podporu podujatí aj o dotácie na podporu činnosti kultúrnych subjektov pôsobiacich v oblasti kultúry.

V sociálnej oblasti poskytuje dotácie na činnosť aj podujatia, aktivity zamerané výhradne na sociálnu pomoc, podporu zdravia a sociálneho kontaktu.

V oblasti športu poskytuje dotácie na podporu činnosti športových klubov, na športové podujatia pre deti a mládež a iné športové podujatia.

Žiadosti o poskytnutie dotácie pre každú oblasť môžu občania podávať na príslušných formulároch najneskôr do 1. marca 2024 (vrátane).

---

V roku 2023 mesto Prešov takto podporilo 132 rôznych subjektov celkovou sumou vyše 357 546 eur.

Podmienky poskytovania dotácií ustanovuje Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prešov č. 17/2023 o podmienkach poskytovania dotácií z rozpočtu mesta Prešov, ktoré je zverejnené na https://egov.presov.sk/Default.aspx? NavigationState=580:0:

Formuláre jednotlivých žiadostí nájdete na týchto odkazoch:

pre kultúru: http://www.presov.sk/ziadost-o-dotaciu-v-oblasti-kultury-clanok/mid/312980/.html
pre sociálnu oblasť: http://www.presov.sk/poskytnutie-dotacie-neziskove-organizacie-clanok/mid/313021/.html
pre šport: http://www.presov.sk/ziadost-o-dotaciu-na-podporu-sportu-v-meste-presov-clanok/mid/312980/.html

Mohlo by Vás zaujímať
Na Solivare pribudne 46 nových parkovacích miest
Mesto Prešov vybuduje na Solivare 46 nových miest na parkovanie. Parkoviská pribudnú na Lesníckej ulici medzi 4 vnútroblokmi, kde ľudia doteraz parkovali iba na nespevnených plochách. Zhotoviteľ má ukončenie prác naplánované do konca septembra 2024.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK