Piatok, 19. apríl 2024
Meniny má Jela | zajtra Marcel

Mestské zastupiteľstvo v Prešove posilní poslankyňa Zuzana Ondrejčáková

Do poslaneckej lavice v Mestskom zastupiteľstve mesta Prešov v apríli zasadne nová poslankyňa za VMČ 6 Zuzana Ondrejčáková. Nahradí Rudolfa Dupkalu, ktorému zanikol poslanecký mandát. U primátora mesta Prešov si už prevzala osvedčenie, slávnostný sľub zloží na aprílovom zasadnutí MsZ.

Mgr. Zuzana Ondrejčáková bola členkou Komisie MsZ mesta Prešov pre financie, rozpočet a správu mestských organizácií a obchodných spoločností ako neposlankyňa.

V pondelok 11. marca 2024 si z rúk primátora mesta Prešov Františka Oľhu prevzala osvedčenie, poslanecký sľub zloží na najbližšom zasadnutí Mestského zastupiteľstva mesta Prešov, ktoré je naplánované na 24. apríla 2024.

Zuzana Ondrejčáková je v súčasnosti tajomníčkou Fakulty manažmentu, ekonomiky a obchodu Prešovskej univerzity v Prešove.

V Mestskom zastupiteľstve mesta Prešov sa podľa svojich slov chce ako poslankyňa zamerať najmä na riešenie požiadaviek a aktuálnych problémov Prešovčanov, osobitne občanov VMČ 6, ale aj na oblasť školstva a jeho financovania. Zároveň chce upriamiť pozornosť na riešenie otázky odlivu mladých ľudí z Prešova do zahraničia. Podľa Zuzany Ondrejčákovej je najvzácnejšou komoditou čas, ktorý je dôležité dať aj mladým ľuďom, počúvať ich a násť pre nich také podmienky, aby po skončení školy zostali v rodnom meste a našli v ňom potrebnú prax a neskôr aj pracovné uplatnenie.

Mohlo by Vás zaujímať
Na Solivare pribudne 46 nových parkovacích miest
Mesto Prešov vybuduje na Solivare 46 nových miest na parkovanie. Parkoviská pribudnú na Lesníckej ulici medzi 4 vnútroblokmi, kde ľudia doteraz parkovali iba na nespevnených plochách. Zhotoviteľ má ukončenie prác naplánované do konca septembra 2024.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK