Pondelok, 24. február 2020
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

Okolo investície BMW v Prešove je horúcejšie

Hrať správnou kartou v úsilí o získanie investície BMW do Prešova to je podľa primátora tohto mesta Juraja Kopčáka rozmýšľať a konať po nemecky.

Reagoval tak 9. októbra pred novinármi o šanciach na úspech a dodal, že Prešov má tak určité výhody, ako aj niektoré handicapy. Zároveň informoval o ďalšom vývoji ponuky pre BMW na investovanie v Prešove a okolí.

Na základe získaných informácií od honorárneho konzula SR v Mníchove Rolanda Kisslinga uskutoční sa 26. októbra t. r. v bavorskej metropole v sídle nemeckej automobilky stretnutie jej predstaviteľov so zástupcami SR. S cieľom dohodnúť prvé podrobnosti odišiel dnes J. Kopčák do Bratislavy na stretnutia s ministrom hospodárstva SR Ľubomírom Harachom a kompetentnými pracovníkmi Úradu vlády SR a agentúry SARIO.

J. Kopčák naznačil, že získanie investície BMW do Prešova nebude také ľahké už aj preto, že podľa informácií od R. Kisslinga usiluje sa o to isté okolo 120 subjektov z celého sveta, napr. len z ČR je vraj 9 konkrétnych ponúk. Prešovská ponuka je jediná zo SR a o jej sprostredkovanie samosprávnym orgánom Prešova sa postaral premiér SR Mikuláš Dzurinda, ktorému šéfa poradného tímu robí práve primátor z Prešova. Zatiaľ jedinou J. Kopčákom zverejnenou podmienkou BMW je vhodný 200 až 250 hektárov veľký pozemok.

Začiatkom septembra t. r. zaslali z Prešova do Nemecka niekoľkokilový balík. Jeho obsahom bol 20-stranový materiál o meste, videokazeta a iná obrazová dokumentácia. J. Kopčák pri tejto príležitosti uviedol, že v konečnom dôsledku nejde o automobilku, či automobilový priemysel, ale o pracovné príležitosti.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Viki Olejárová na Stromoradí!
Vrámci Slovenskej Krčmy sa viki zastavila v piatok na Stromoradí a PIS si to nenechal ujsť.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Kontroly používania eKasy budú pokračovať
Systém eKasa funguje korektne. Od januára 2020 beží v ostrej prevádzke. Napriek viacerým varovaniam kontroly finančnej správy odhalili podnikateľov, ktorí sa ho snažili obísť. O výsledkoch kontrolnej činnosti a celkovom fungovaní systému informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Hanniker na spoločnom brífingu.
Štatistický úrad zisťuje údaje o príjmoch slovenských domácností
Štatistický úrad Slovenskej republiky v týchto dňoch zisťuje údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností.
Nezabudnite požiadať zamestnávateľa o zúčtovanie dane
Zamestnanec, ktorý mal v roku 2019 zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti, môže najneskôr do 17. februára 2020 písomne požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti. Nebude tak potom musieť sám podať daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ A v termíne do 31.03.2020, ak jeho zdaniteľné príjmy za rok 2019 presiahli sumu 1 968,68 eur.
Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja si prevzali ocenenia
Trinásť laureátov ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019 si prevzalo svoj honor na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020 v Bratislave. Ocenenia udeľovali predseda Prešovského samosprávneho kraja, Milan Majerský a predseda KOCR Severovýchod Slovenska, Michal Sýkora.
Fašiangová zábava roztancovala prešovských seniorov
Prešovskí seniori sa stále radi stretávajú a zabávajú. V PKO Čierny orol tentoraz zažili pravú fašiangovú zábavu ako za mladých čias.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.