Streda, 22. máj 2024
Meniny má Júlia, Juliana | zajtra Želmíra

Ďalšie kroky k bezpečnejšiemu prostrediu na prešovských školách

Mesto Prešov podniká ďalšie kroky k tomu, aby sa žiaci prešovských škôl učili v bezpečnejšom prostredí. Jedným z nich je séria školení, ktorých sa zúčastňuje vyše 60 odborníkov zo školského prostredia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov.

Vytváranie bezpečného školského prostredia a prevencia nežiadúceho správania na školách je dlhodobou prioritou mesta Prešov, ktoré na týchto cieľoch spolupracuje s organizáciou UNICEF a tiež odborníkmi a partnermi z regiónu venujúcim sa tejto oblasti. Ďalším z krokov k bezpečnejšiemu prostrediu na školách je aj séria školení pod taktovkou IPčka – KÁČKO Prešov. Účastníkmi je vyše šesť desiatok odborníkov zo školského prostredia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov.

Obsah štyroch samostatných školení na pôde Mestského úradu v Prešove je zameraný na prácu so žiakmi a mládežou, na zvládanie náročných situácií, prevenciu nežiaduceho správania sa na školách a vytváranie bezpečného prostredia pre všetkých, bez ohľadu na „inakosť“. Účastníkmi je vyše šesťdesiat zamestnancov z dvanástich prešovských základných škôl. Nadobudnuté informácie, príklady dobrej praxe, skúsenosti či odporúčania prispejú k dlhodobému cieľu, a to napomôcť k pozitívnej a podpornej klíme na školách. Súčasťou aktivít je vytvárať priaznivú atmosféru, ktorá bude spolu s výchovno-vzdelávacím procesom rozvíjať deti a žiakov po vedomostnej i osobnostnej stránke.

Odborné semináre viedli odborníčky z tímu prešovského Káčka, ktoré je súčasťou OZ IPčko. Témy boli prispôsobené aktuálnym témam a výzvam v školskom prostredí, ako poskytovanie pomoci pri zvládaní emocionálne náročných situácií, zvládanie stresu a úzkosti, fenoménu kybergroomingu či radikalizácii mladých ľudí.

Séria odborných školení vyplýva z partnerstva mesta Prešov a organizácie UNICEF, ktorá nadväzuje na ďalšie aktivity a podujatia pod gesciou oddelenia školstva, mládeže a školského úradu MsÚ v Prešove. Zamerané sú na podporu školského prostredia a prevenciu nežiadúceho správania sa žiakov a mladých ľudí.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovský trojičný jarmok opäť prinesie týždeň plný remesiel, folklóru a chutného jedla
Park kultúry a oddychu a mesto Prešov aj tento rok spoločne pripravili tradičný Prešovský trojičný jarmok v centre mesta, ktorý prenesie návštevníkov k svojim koreňom, ľudovej kultúre a remeslám.
Mesto Prešov odporúča občanom aktivovať si elektronickú schránku na doručovanie
Mesto Prešov bude aj v tomto roku doručovať niektoré rozhodnutia prostredníctvom Centrálneho Úradného doručovania (CÚD). Ide o rozhodnutia o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady. Predpokladaný termín vydávania a expedície rozhodnutí je koniec mesiaca apríl a mesiac máj.
Okresné hasičstvo oslavuje storočnicu
Hasiči v prešovskom regióne pomáhajú ľuďom už celé jedno storočie. Toto významné výročie si pripomenú už 5. mája 2024 od 11.00 hod. na Hlavnej ulici v Prešove.
13. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov Ing. František Oľha podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Tour de Prešov po prestávke opäť štartuje
Aj Prešov má svoju Tour. Po prestávke sa 1. mája 2024 obľúbené cyklistické podujatie vracia do ulíc nášho mesta. Pripravené je množstvo noviniek.
Zmena prevádzky verejných toaliet v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov o zmene prevádzky verejných toaliet od 1. mája 2024. Pre občanov budú k dispozícii verejné toalety na Floriánovej ulici.
Európske mesto športu: na Prešov sa pozrela zahraničná delegácia
Na tri dni do Prešova zavítala delegácia, ktorá bude posudzovať kandidatúru Prešova na titul Európske mesto športu. Jej úlohou bolo zmapovať sieť prešovských športovísk a vypočuť si obhajobu mesta ku kandidatúre. Zaujímali sa aj o možnosti športovania pre najmenších i dôchodcov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK