Streda, 22. máj 2024
Meniny má Júlia, Juliana | zajtra Želmíra

Okresné hasičstvo oslavuje storočnicu

Hasiči v prešovskom regióne pomáhajú ľuďom už celé jedno storočie. Toto významné výročie si pripomenú už 5. mája 2024 od 11.00 hod. na Hlavnej ulici v Prešove.

Oslavy sviatku sv. Floriána, patróna hasičov, budú tento rok spojené s okrúhlym 100. výročím vzniku dnešnej Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Prešov, ktorá vznikla 5. mája 1924.

Podujatie sa začne 5. mája 2024 od 11.00 hod. na Hlavnej ulici v Prešove, kde bude vystavená historická i súčasná hasičská technika. Plánovaná je aj spanilá jazda mestom Prešov.

Slávnosť vyvrcholí o 15.00 hod. slávnostnou sv. omšou v Konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove pri príležitosti sviatku sv. Floriána, ktorú bude celebrovať Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup-metropolita. Zúčastní sa jej aj vladyka Jonáš Maxim, prešovský arcibiskup - metropolita a Marek Cingeľ, tajomník biskupa Východného dištriktu ECAV na Slovensku. Na tejto svätej omši bude požehnaná aj slávnostná zástava Územnej organizácie DPO Prešov.

Súčasťou podujatia bude aj výstava v Krajskom múzeu v Prešove, ukážky práce hasičov, ako aj oceňovanie dobrovoľných i štátnych hasičov. Pripravený je aj pestrý program pre deti a nafukovacie atrakcie.

Organizátorom podujatia je Územná organizácia Dobrovoľnej požiarnej ochrany Prešov v spolupráci s Krajským aj Okresným riaditeľstvom HaZZ Prešov, Krajským múzeom v Prešove a mestom Prešov. Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Prešov Ing. Františka Oľhu.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovský trojičný jarmok opäť prinesie týždeň plný remesiel, folklóru a chutného jedla
Park kultúry a oddychu a mesto Prešov aj tento rok spoločne pripravili tradičný Prešovský trojičný jarmok v centre mesta, ktorý prenesie návštevníkov k svojim koreňom, ľudovej kultúre a remeslám.
Mesto Prešov odporúča občanom aktivovať si elektronickú schránku na doručovanie
Mesto Prešov bude aj v tomto roku doručovať niektoré rozhodnutia prostredníctvom Centrálneho Úradného doručovania (CÚD). Ide o rozhodnutia o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady. Predpokladaný termín vydávania a expedície rozhodnutí je koniec mesiaca apríl a mesiac máj.
13. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov Ing. František Oľha podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Tour de Prešov po prestávke opäť štartuje
Aj Prešov má svoju Tour. Po prestávke sa 1. mája 2024 obľúbené cyklistické podujatie vracia do ulíc nášho mesta. Pripravené je množstvo noviniek.
Zmena prevádzky verejných toaliet v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov o zmene prevádzky verejných toaliet od 1. mája 2024. Pre občanov budú k dispozícii verejné toalety na Floriánovej ulici.
Európske mesto športu: na Prešov sa pozrela zahraničná delegácia
Na tri dni do Prešova zavítala delegácia, ktorá bude posudzovať kandidatúru Prešova na titul Európske mesto športu. Jej úlohou bolo zmapovať sieť prešovských športovísk a vypočuť si obhajobu mesta ku kandidatúre. Zaujímali sa aj o možnosti športovania pre najmenších i dôchodcov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK