Streda, 22. máj 2024
Meniny má Júlia, Juliana | zajtra Želmíra

Tour de Prešov po prestávke opäť štartuje

Aj Prešov má svoju Tour. Po prestávke sa 1. mája 2024 obľúbené cyklistické podujatie vracia do ulíc nášho mesta. Pripravené je množstvo noviniek.

8. ročník medzinárodných cestných cyklistických pretekov TOUR DE PREŠOV 2024 odštartuje v stredu 1. mája 2024 o 13.00 hod. na Hlavnej ulici v Prešove. Predtým bude prezentácia účastníkov od 9:00 do 12.00 hod.

Podujatia sa zúčastní podľa organizatorov takmer 250 pretekárov zo Slovenska i zahraničia. Trať bude mať dĺžku 100,5 km a povedie takto: Prešov, Hlavná ulica -> Haniska -> Kendice -> Drienovská Nová Ves -> Ličartovce -> Lemešany -> Janovík -> Bretejovce -> Seniakovce -> Budimír -> Rozhanovce -> Košické Oľšany -> Sady nad Torysou -> Olšovany -> Ďurkov -> Bidovce -> Čakanovce -> Bačkovík -> Boliarov -> Kecerovce -> Čižatice -> Rozhanovce -> Vajkovce -> Kráľovce -> Ploské -> Nová Polhora -> Šarišské Bohdanovce -> Drienov -> Petrovany – Prešov, Velodróm, t.j. posledný 1 kilometer, kde bude aj slávnostné vyhodnotenie.

Detské preteky štartujú o 10.00 hod. na prešovskom velodróme.

Podujatie sa uskutoční pod záštitou Františka Oľhu, primátora mesta Prešov a predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského. Organizátorom podujatia je Cyklo Čajka Prešov o.z. s podporou mesta Prešov.

Okrem cieľovej rovinky, kde je uzavretá trať, sa preteká podľa pravidiel cestnej premávky. Preteky, až na regulované výnimky, sa uskutočnia za otvorenej cestnej premávky, križovatky budú zabezpečené organizátormi a štátnou políciou, a to od prejazdu prvého pretekára do prejazdu posledného pretekára. Organizátori vyzývajú na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a zvýšenú opatrnosť.

Viac informácií nájdete na: www.tourdepresov.sk.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovský trojičný jarmok opäť prinesie týždeň plný remesiel, folklóru a chutného jedla
Park kultúry a oddychu a mesto Prešov aj tento rok spoločne pripravili tradičný Prešovský trojičný jarmok v centre mesta, ktorý prenesie návštevníkov k svojim koreňom, ľudovej kultúre a remeslám.
Mesto Prešov odporúča občanom aktivovať si elektronickú schránku na doručovanie
Mesto Prešov bude aj v tomto roku doručovať niektoré rozhodnutia prostredníctvom Centrálneho Úradného doručovania (CÚD). Ide o rozhodnutia o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady. Predpokladaný termín vydávania a expedície rozhodnutí je koniec mesiaca apríl a mesiac máj.
Okresné hasičstvo oslavuje storočnicu
Hasiči v prešovskom regióne pomáhajú ľuďom už celé jedno storočie. Toto významné výročie si pripomenú už 5. mája 2024 od 11.00 hod. na Hlavnej ulici v Prešove.
13. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov Ing. František Oľha podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Zmena prevádzky verejných toaliet v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov o zmene prevádzky verejných toaliet od 1. mája 2024. Pre občanov budú k dispozícii verejné toalety na Floriánovej ulici.
Európske mesto športu: na Prešov sa pozrela zahraničná delegácia
Na tri dni do Prešova zavítala delegácia, ktorá bude posudzovať kandidatúru Prešova na titul Európske mesto športu. Jej úlohou bolo zmapovať sieť prešovských športovísk a vypočuť si obhajobu mesta ku kandidatúre. Zaujímali sa aj o možnosti športovania pre najmenších i dôchodcov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK