Streda, 19. jún 2024
Meniny má Alfréd | zajtra Valéria

Prešovský trojičný jarmok opäť prinesie týždeň plný remesiel, folklóru a chutného jedla

Park kultúry a oddychu a mesto Prešov aj tento rok spoločne pripravili tradičný Prešovský trojičný jarmok v centre mesta, ktorý prenesie návštevníkov k svojim koreňom, ľudovej kultúre a remeslám.

Obľúbený Prešovský trojičný jarmok potrvá 6 dní, a to od pondelka 3. júna 2024 do soboty 8. júna 2024. Ide o jedno z najznámejších mestských podujatí, ktoré opakovane navštevujú miestni obyvatelia aj turisti. Prešovský trojičný jarmok sa v metropole Šariša uskutoční už po 23. raz. Prešovské námestie zaplní takmer 100 stánkov s rozmanitou ponukou. Dejiskom jarmoku bude opäť Hlavná ulica, avšak tento rok pribudne aj niekoľko stánkov na Floriánovej ulici.

Návštevníci sa môžu tešiť na pestrú prezentáciu ľudovej kultúry či remesiel. Uvidia napríklad maľovanie na drevo a drevené výrobky rôzneho druhu, ručne robené kožené výrobky, produkty z ovčej vlny, maľované dáždniky, záhradnú keramiku, ľanové ľudové a dobové výrobky a mnoho ďalších.

Súčasťou jarmoku bude aj nová zóna so sedením, gastro zóna s rôznorodou ponukou tradičných slovenských jedál, ale aj gurmánskych špecialít. Chýbať nebudú tradičné grilované dobroty, hnetené a kysnuté koláče, lokše v modernom prevedení, párance a zemiakové harule, klasické a plnené trdelníky, remeselné pivá a domáce limonády.

Každý deň jarmoku vyvrcholí v podvečerných hodinách. Pripravený je pestrý hudobný a folklórny program. O zábavu sa postarajú kapely Piňazi De? , GoGoBAND či hudobná skupina SALK. Prešovský trojičný jarmok ponúkne aj ľudové umenie prostredníctvom ĽH PREŠOVČAN, FS Zemplín, FS Magura, či FS Partizán. Predstavia sa tiež Stropkoviani, DFS Šarišanček a Súkromné konzervatórium Prešov.

V sobotu 8. júna sa budú môcť návštevníci jarmoku previezť centrom mesta konským povozom. Pre najmenších budú pripravené detské atrakcie.

PROGRAM PREŠOVSKÉHO TROJIČNÉHO JARMOKU 2024:

PONDELOK 3.6.2024

17:00 - Oficiálne otvorenie Prešovského trojičného jarmoku
17:00 - DFS Maguráčik a Magurak Kežmarok
19:00 - FS Magura

UTOROK 4.6.2024

16:30 Súkromné konzervatórium Prešov
19:00 Piňazi De? 

STREDA 5.6.2024

17:00 DFS Makovička a FS Makovica
19:00 FSk Raslavičan

ŠTVRTOK 6.6.2024

17:00 ĽH PRESOVCAN
19:00 GoGoBAND

PIATOK 7.6.2024

17:00 Hudobná skupina SALK
19:00 Zemplín
20:30 Stropkoviani

SOBOTA 8.6.2024

14:00 - 17:00 Kočiar ťahaný koňmi
16:00 DFS Šarišanček
17:00 FS Dúbrava
18:30 FS Partizán

Otváracia doba predajných stánkov:

Po-So: od 10:00 – 19:00 stánky s remeselným tovarom
Po-So: od 10:00 – 22:00 stánky s občerstvením

Mohlo by Vás zaujímať
Hviezdy Prešova zažiarili na pódiu
Veľkolepý Deň detí plný zábavy si mohli najmenší Prešovčania naplno užiť v Záhrade umenia vo štvrtok 30. mája 2024. Odmenení boli aj najlepší žiaci prešovských základných škôl v projekte Hviezdy Prešova.
Prešovská MHD vás odvezie na Posádkový deň detí
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. informuje cestujúcich, že v piatok 31. mája mimoriadne posilní spoje k letisku v Nižnej Šebastovej. Pre všetky deti a ich rodičov je pripravený Posádkový Deň detí.
Európske mesto športu: na Prešov sa pozrela zahraničná delegácia
Na tri dni do Prešova zavítala delegácia, ktorá bude posudzovať kandidatúru Prešova na titul Európske mesto športu. Jej úlohou bolo zmapovať sieť prešovských športovísk a vypočuť si obhajobu mesta ku kandidatúre. Zaujímali sa aj o možnosti športovania pre najmenších i dôchodcov.
Poznáme laureátov verejných ocenení mesta Prešov za rok 2023
Slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva v Prešove sa opäť nieslo v noblesnej atmosfére oceňovania výnimočných osobností, ktoré si prevzali verejné ocenenia mesta Prešov. Po siedmykrát v histórii mesta boli odovzdané všetky verejné ocenenia - Cena mesta Prešov, Cena primátora mesta, Opálové zrnko a Čestné občianstvo mesta Prešov.
Slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
V zmysle § 13 ods. 4 písm. a) v spojení s § 12 ods. 1 prvá veta zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva primátor mesta Prešov František Oľha
Prešov sa pripravuje na množstvový zber komunálneho odpadu
V meste Prešov sa vôbec prvýkrát v histórii zavedie množstvový nevážený zber komunálneho odpadu. Týkať sa bude obyvateľov mesta vlastniacich rodinné domy. Títo Prešovčania si tak budú môcť zvoliť z viacerých druhov objemov smetných nádob a frekvencie, ako často im prídu smeti zbierať. Nový systém mestu prinesie väčšiu efektivitu nakladania s odpadmi a predpokladá sa aj pozitívny dopad na ekológiu.
Na Mukačevskej ulici došlo k poruche potrubia
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK