Nedeľa, 21. júl 2024
Meniny má Daniel | zajtra Magdaléna

Pán Ján Slávik oslávil 104. narodeniny

24. júna 2024 sa dožil krásneho životného jubilea výnimočný pedagóg a zanietený turista, Ján Slávik. K 104. narodeninám mu všetko najlepšie a najmä veľa zdravia prišiel osobne popriať aj viceprimátor mesta Prešov Peter Krajňák.

Ján Slávik je aj vo svojich 104 rokoch aktívnym seniorom. Veľmi rád číta a trávi čas vonku v prírode. Svoje 104. narodeniny oslávil s rodinou na Domaši a s úsmevom spomína aj na to, ako sa ešte vo svojich 92 rokoch postavil na korčule.

Vášnivému turistovi a nezabudnuteľnému pedagógovi prišiel osobne poblahoželať aj viceprimátor mesta Prešov Peter Krajňák.

Ján Slávik bol dlhoročným a veľmi obľúbeným učiteľom. Prežil vojnu, zmeny režimov, no najradšej spomína na svoj turistický klub Boganča, ktorý vytvoril spolu s priateľmi a tiež na svoje učiteľské časy. Pri otázke, aký je jeho recept na dlhý a plnohodnotný život, bez váhania odpovedá: „Nepiť, nefajčiť, veľa sa hýbať a nikdy nerobiť nad svoj limit." S iskierkami v očiach spomína aj na svoju dobrú manželku, ktorá pri ňom vždy stála a bola mu veľkou oporou. Spolu vychovali dve deti - syna a dcéru. Radosť pánovi Slávikovi robí najmä jeho rodina, vnúčatá a pravnúčatá.

Na pána Slávika s láskou spomínajú najmä jeho žiaci a študenti. Ako učiteľ pôsobil na desiatich miestach, no jeho posledným pôsobiskom bola Stredná ekonomická škola, terajšia Obchodná akadémia, kde bol dlhé roky obľúbeným pánom učiteľom. Od roku 1981 je Ján Slávik aktívny dôchodca, ktorý rozdáva úsmev všade naokolo.

Pánovi Slávikovi želáme ku krásnemu životnému jubileu všetko najlepšie a najmä veľa zdravia.

***

V Prešove žije aktuálne 21 obyvateľov vo veku 100 a viac rokov, t.j. 14 žien a 7 mužov.

Mohlo by Vás zaujímať
Preventívne protipožiarne kontroly v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov, že od 15. júla 2024 do 6. decembra 2024 budú podľa zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi na území mesta Prešov vykonávané preventívne protipožiarne kontroly. Pracovníci vykonávajúci kontrolu sa preukážu osobitným poverením.
Dni dobrej správy v Prešove
Združenie Aglow Slovakia pozýva malých aj veľkých na Dni dobrej správy, ktoré sa uskutočnia v dňoch 23. až 27. júla v Prešove.
Špeciálne umývacie vozidlo na smetné nádoby už aj v Prešove
Technické služby mesta Prešov, a.s. pravidelne obnovujú svoj vozový park, do ktorého pribudla novinka, a to špeciálne vozidlo na umývanie nádob, a to nielen nádob na kuchynský odpad, ale aj nádob na zmesový komunálny odpad. Na Slovensku je len 10 kusov takýchto vozidiel.
14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov Ing. František Oľha podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
#PrešovUnlimited: Oslava umenia a dialógu pre nádej
Delegácia vlády Katalánska v strednej Európe a mesto Prešov vás pozývajú od 17. júla do 11. augusta na jedinečný projekt kultúrnej výmeny: #PrešovUnlimited, ktorý sa uskutoční v Mestskej galérii Caraffka. Cieľom tejto iniciatívy je podporiť vzájomné porozumenie a uznanie prostredníctvom médií a dialógu, čo je metóda vyvinutá európskou umelkyňou Beate Winkler.
Prešov zdobí viac ako 10 000 letničiek a trvaliek
Prešov hrá pestrými farbami vysadených letničiek a trvaliek. Tento rok naše mesto zdobí viac ako 10 000 kusov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK