Streda, 26. február 2020
Meniny má Viktor | zajtra Alexander

Kapitálový vstup Paula Rusnaka pomohol

Nových 60 bytov v katastri obce Ľubotice v susedstve najväčšieho sídliskového súboru Sekčov v Prešove skolaudujú tento mesiac. V novembri by sa do kolaudačného procesu malo dostať ďalších 40 bytov a v decembri zvyšných z celkového počtu 148 bytových jednotiek stavaných firmou Tradet v Prešove.

Ako 10. októbra na stretnutí s novinármi uviedol prezident Svetového kongresu Slovákov a podnikateľ z USA Paul Rusnak je to výsledok jeho kapitálového vstupu do Tradet-u pred 100 dňami. Doteraz investoval 1 milión USD.

Uvedené byty, ktoré začala pôvodná firma Tradet prešovskej podnikateľky Táne Pavlovičovej stavať v januári 1998, mali byť hotové minulý rok. Vzhľadom na rôzne problémy, predovšetkým nedostatok financií, viaceré spory s klientmi, ktorí sa od začiatku na výstavbe bytov ako ich budúci majitelia finančne podieľali, hrozilo, že celá výstavba skončí do stratena. V uplynulých týždňoch však nastal radikálny obrat. Tradet sa stal súčasťou finančnej skupiny Rusnak Group a pribudol nový konateľ - za P. Rusnaka Slovák z Kanady Stan Pavlík. Situácia pokročila až tak, že v týchto dňoch sa začína s realizáciou 2. etapy, v ktorej by malo byť do 10 mesiacov hotových 149 bytov. P. Rusnak informoval o svojom zámere budovať v priemere okolo 2 tisíc bytov ročne nielen v Prešove, ale v celej SR. Projekt Tradet v Prešove berie preto ako pilotný.

T. Pavlovičová povedala, že byty postavené v 1. etape sú všetky obsadené, no ich budúci vlastníci dlžia dovedna 28 miliónov Sk (v niektorých prípadoch sa dlh vyšplhal na sumu do 800 tisíc Sk). Vysvetlila to aj tým, že klienti stratili dôveru k Tradet-u a teraz nanovo ju získavajú. Dodala však, že nebola na ňu podaná žiadna žaloba na súde. Naopak Tradet dal dva podnety na súd na predchádzajúceho dodávateľa stavebných prác - firmu Dumastav v Prešove pre nedodržanie termínu výstavby.

Obec Ľubotice požiadala na výstavbu inžinierskych sietí k bytovým domov o podporu zo samostatnej kapitoly Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR. Starosta Ľubotíc Marián Baňas uviedol, že z odsúhlasených 10,3 milióna Sk vyčerpali do 5 miliónov Sk. Avšak ani celá táto suma nestačí na pokrytie nákladov na realizáciu rozvodov plynu, vody, kanálu, elektriny. Podľa ich odhadov by to bolo potrebných 35 miliónov Sk. Usilujú sa preto presvedčiť zástupcov plynárni a elektrární, aby sa podieľali na výstavbe inžinierskych sietí. Vyjadril však presvedčenie, že všetko bude tak hotové, aby kolaudácia bola úspešná.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Viki Olejárová na Stromoradí!
Vrámci Slovenskej Krčmy sa viki zastavila v piatok na Stromoradí a PIS si to nenechal ujsť.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Kontroly používania eKasy budú pokračovať
Systém eKasa funguje korektne. Od januára 2020 beží v ostrej prevádzke. Napriek viacerým varovaniam kontroly finančnej správy odhalili podnikateľov, ktorí sa ho snažili obísť. O výsledkoch kontrolnej činnosti a celkovom fungovaní systému informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Hanniker na spoločnom brífingu.
Štatistický úrad zisťuje údaje o príjmoch slovenských domácností
Štatistický úrad Slovenskej republiky v týchto dňoch zisťuje údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností.
Nezabudnite požiadať zamestnávateľa o zúčtovanie dane
Zamestnanec, ktorý mal v roku 2019 zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti, môže najneskôr do 17. februára 2020 písomne požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti. Nebude tak potom musieť sám podať daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ A v termíne do 31.03.2020, ak jeho zdaniteľné príjmy za rok 2019 presiahli sumu 1 968,68 eur.
Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja si prevzali ocenenia
Trinásť laureátov ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019 si prevzalo svoj honor na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020 v Bratislave. Ocenenia udeľovali predseda Prešovského samosprávneho kraja, Milan Majerský a predseda KOCR Severovýchod Slovenska, Michal Sýkora.
Fašiangová zábava roztancovala prešovských seniorov
Prešovskí seniori sa stále radi stretávajú a zabávajú. V PKO Čierny orol tentoraz zažili pravú fašiangovú zábavu ako za mladých čias.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.