Pondelok, 24. február 2020
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

Bude Ivan Bošela z Prešova prezidentom?

Posúdiť možnosti a spôsoby ako sa čo najefektívnejšie vyrovnať so získaním stále väčších kompetencií v oblasti riadenia svojich vnútorných záležitostí je cieľom valného zhromaždenia Slovenskej komory audítorov (SKAU) finančných výkazov.

Rokovať bude 11. októbra t. r. v Bratislave a ako pred jeho začiatkom uviedol 1. viceprezident a štatutárny zástupca Ivan Bošela program je mimoriadne rozsiahly. Daný je aj tým, že od 1. augusta t. r. je účinná novela zákona o audítoroch a SKAU.

I. Bošela, ktorý je audítorom finančných výkazov so sídlom v Prešove, konštatoval, že novela priniesla nové zásady kontroly kvality vykonávania audítorskej činnosti. Na to musí nadviazať vzdelávacia činnosť SKAU pre svojich členov, nové sú aj zásady hospodárenia komory. Štatutárny zástupca ďalej uviedol, že komora má veľmi dobrú spoluprácu s Ministerstvom financií SR a aj na jej základe chce ďalej prehlbovať kvalitu overovania finančného stavu tej-ktorej spoločnosti. Na zhromaždení chcú otvoriť predovšetkým otázky prijatia rámcových zásad na reguláciu audítorskej činnosti. Vzhľadom na mimoriadnu spoločenskú zodpovednosť a dopady, ktoré sú spojené s výkonom audítorskej činnosti, má komora eminentný záujem o vysoko profesionálne a kvalitné výstupy z práce svojich členov.

SKAU ako profesionálnu, nevládnu a neštátnu samosprávnu organizáciu audítorov finančných výkazov založili v roku 1992. V súčasnosti má 4 regionálne sekcie pre Bratislavu, západné, stredné a východné Slovensko a v nich dovedna okolo 750 členov. SKAU sa pripravuje na vstup do Svetovej federácie účtovníkov so sídlom v New Yorku a za člena Medzinárodného výboru pre účtovné štandardy v Londýne. Za najväčšiu akciu SKAU, ktorá by mala byť skončená v tomto roku, označil I. Bošela preklad do slovenského jazyka a vydanie publikácie, obsahujúcej na 2000 stranách všetky medzinárodné účtovné štandardy.

Na valnom zhromaždení bude aj voľba nového prezidenta. Na opustený post kandiduje I. Bošela.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Viki Olejárová na Stromoradí!
Vrámci Slovenskej Krčmy sa viki zastavila v piatok na Stromoradí a PIS si to nenechal ujsť.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Kontroly používania eKasy budú pokračovať
Systém eKasa funguje korektne. Od januára 2020 beží v ostrej prevádzke. Napriek viacerým varovaniam kontroly finančnej správy odhalili podnikateľov, ktorí sa ho snažili obísť. O výsledkoch kontrolnej činnosti a celkovom fungovaní systému informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Hanniker na spoločnom brífingu.
Štatistický úrad zisťuje údaje o príjmoch slovenských domácností
Štatistický úrad Slovenskej republiky v týchto dňoch zisťuje údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností.
Nezabudnite požiadať zamestnávateľa o zúčtovanie dane
Zamestnanec, ktorý mal v roku 2019 zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti, môže najneskôr do 17. februára 2020 písomne požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti. Nebude tak potom musieť sám podať daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ A v termíne do 31.03.2020, ak jeho zdaniteľné príjmy za rok 2019 presiahli sumu 1 968,68 eur.
Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja si prevzali ocenenia
Trinásť laureátov ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019 si prevzalo svoj honor na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020 v Bratislave. Ocenenia udeľovali predseda Prešovského samosprávneho kraja, Milan Majerský a predseda KOCR Severovýchod Slovenska, Michal Sýkora.
Fašiangová zábava roztancovala prešovských seniorov
Prešovskí seniori sa stále radi stretávajú a zabávajú. V PKO Čierny orol tentoraz zažili pravú fašiangovú zábavu ako za mladých čias.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.