Sobota, 26. september 2020
Meniny má Edita | zajtra Cyprián

Nové správy o investícii BMW

V utorok 17. 10. 2000 sa stretne primátor mesta Ing. Juraj Kopčák v Bratislave s honorárnym konzulom SR v Mníchove Rolandom Kisslingom, aby spoločne prediskutovali súčasný stav príprav mesta Prešov ohľadom možnosti investície automobilky BMW na území mesta.

To je aj konkrétnym výsledkom rokovaní prvého muža prešovskej radnice začiatkom tohto týždňa s ministrom hospodárstva SR Ľubomírom Harachom, vedúcimi predstaviteľmi vládnej agentúry pre rozvoj zahraničných investícií SARIO, pracovníkmi úradu vlády. Pri tejto príležitosti sa stretol Ing. Juraj Kopčák aj s premiérom Mikulášom Dzurindom, ktorý podporuje vstup tohoto významného zahraničného investora na Slovensko, do šarišského regiónu. "S rokovaniami, ktoré som mal uplynulé dva dni v Bratislave som spokojný" dodal primátor. "Ich konkrétnym výsledkom bude nie len už spomínané utorkové stretnutie s R. Kisslingom, ktorý moje pozvanie prijal, ale aj koordinačná porada na rezorte hospodárstva, ktorú zvolá minister Ľ. Harach. Zúčastnia sa na ňom aj zástupcovia vlády, agentúry SARIO, energetici, plynári, aby sa prediskutovali aj otázky súvisiace s prípadnými investíciami pokiaľ by išlo o infraštruktúru projektu. Mali by sme prijať spoločný koordinovaný postup vlády a mesta Prešov pri získavaní investícií BMW. Som i naďalej optimistom, rovnako ako ním stále je aj honorárny konzul SR v Mníchove R. Kissling, čo mi aj pri osobnom stretnutí opätovne naznačil."

Známa mníchovská automobilka BMW má záujem o vhodný 200 až 250 hektárov veľký pozemok. Na ňom by mala už v blízkej budúcnosti postaviť nový závod, ktorý by mohol zamestnávať okolo dva až tritisíc ľudí.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov sa opäť zapojí do Európskeho týždňa mobility
Európsky týždeň mobility potrvá od 16.9.2020 do 22.9.2020. Šíriť posolstvo tejto kampane bude aj mesto Prešov, ktoré sa k tomu zaviazalo podpisom takzvanej Charty 2020.
FOTO: DAMA Fest
Ako každý rok, tak aj tento sa uskutočnil Festival SZUŠ DAMA, kde žiaci aj učitelia predstavili to, čo sa naučili.
Upozorňujeme na podvodné konanie
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny upozorňuje na podvodné konanie neznámeho páchateľa, ktorý vystupuje pod menom neexistujúcej rakúskej spoločnosti HGW Logistics GmbH s fiktívnym sídlom v Sankt Pöltene a inzeruje na rôznych pracovných portáloch na Slovensku, ale aj v Českej republike pracovné ponuky na pozíciu operátor skladu.
Zisťovanie o príjmoch a životných podmienkach v marginalizovaných rómskych komunitách
Mesto Prešov bolo vybrané ako jedno z viac ako 70 miest a obcí na Slovensku do Zisťovania o príjmoch a životných podmienkach v marginalizovaných rómskych komunitách (EU SILC MRK) pre rok 2020. Do zisťovania je zaradených viac ako 1 000 domácností. Zisťovanie sa uskutoční od 2. septembra do 10. novembra 2020.
Pivovar Šariš investoval do sladovne vyše 850-tisíc eur
Pivovar Šariš opäť modernizuje. Potom, čo koronakríza naplno preverila vynovenú plechovkovú linku, Prazdroj opäť investuje do zlepšovania procesov vo výrobe. Investícia sa tentoraz dotýka sladovne, v ktorej sa vymenili stroje a zariadenia za vyše 850-tisíc eur. Náročný proces, kvôli ktorému museli rozobrať strechu, prebiehal počas leta a pre pivovar bude znamenať nielen úspory energie, ale aj nižší ekologický dopad na životné prostredie.
Biela pastelka
Biela pastelka je celoslovenská verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. K jej aktivitám sa pravidelne zapája aj Krajská Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove. Už tento piatok si budete môcť, v priestoroch pobočky na Hlavnej 139, odmerať napríklad aj vnútroočný tlak bezplatne a bezbolestne.
Výsledky výberových konaní na manažérske pozície vo vedení finančnej správy
Finančná správa realizovala v uplynulých dňoch výberové konania na vybrané manažérske pozície. Úspešným uchádzačom, ktorý sa umiestnil na prvom mieste na pozíciu generálneho riaditeľa sekcie informatiky, sa stal Ing. Lukáš Sojka, riaditeľom Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) sa stal plk. Mgr. Miroslav Homola, výberové konanie na generálneho riaditeľa sekcie inšpekcie a vnútornej kontroly nebolo úspešné a bude sa opakovať.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.