Utorok, 18. február 2020
Meniny má Jaromír | zajtra Vlasta

Nové správy o investícii BMW

V utorok 17. 10. 2000 sa stretne primátor mesta Ing. Juraj Kopčák v Bratislave s honorárnym konzulom SR v Mníchove Rolandom Kisslingom, aby spoločne prediskutovali súčasný stav príprav mesta Prešov ohľadom možnosti investície automobilky BMW na území mesta.

To je aj konkrétnym výsledkom rokovaní prvého muža prešovskej radnice začiatkom tohto týždňa s ministrom hospodárstva SR Ľubomírom Harachom, vedúcimi predstaviteľmi vládnej agentúry pre rozvoj zahraničných investícií SARIO, pracovníkmi úradu vlády. Pri tejto príležitosti sa stretol Ing. Juraj Kopčák aj s premiérom Mikulášom Dzurindom, ktorý podporuje vstup tohoto významného zahraničného investora na Slovensko, do šarišského regiónu. "S rokovaniami, ktoré som mal uplynulé dva dni v Bratislave som spokojný" dodal primátor. "Ich konkrétnym výsledkom bude nie len už spomínané utorkové stretnutie s R. Kisslingom, ktorý moje pozvanie prijal, ale aj koordinačná porada na rezorte hospodárstva, ktorú zvolá minister Ľ. Harach. Zúčastnia sa na ňom aj zástupcovia vlády, agentúry SARIO, energetici, plynári, aby sa prediskutovali aj otázky súvisiace s prípadnými investíciami pokiaľ by išlo o infraštruktúru projektu. Mali by sme prijať spoločný koordinovaný postup vlády a mesta Prešov pri získavaní investícií BMW. Som i naďalej optimistom, rovnako ako ním stále je aj honorárny konzul SR v Mníchove R. Kissling, čo mi aj pri osobnom stretnutí opätovne naznačil."

Známa mníchovská automobilka BMW má záujem o vhodný 200 až 250 hektárov veľký pozemok. Na ňom by mala už v blízkej budúcnosti postaviť nový závod, ktorý by mohol zamestnávať okolo dva až tritisíc ľudí.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Tajomstvo dlhovekosti podľa 101-ročnej oslávenkyne
V týchto dňoch oslávila krásne 101. narodeniny Prešovčanka Irena Hajduková. Večne usmiata a dobre naladená oslávenkyňa vás hneď pri podaní ruky nakazí dobrou náladou, úsmevom a obrovskou chuťou do života.
Príďte si po Dobrú radu počas NTM 2020 v Prešove
V dňoch 10. - 16. februára 2020 sa na Slovensku uskutoční Národný týždeň manželstva. Prešovčanom už po šiesty raz ponúkne množstvo aktivít, zliav, ale i odborné poradenstvo pre manželov.
O prevencii užívania drog v spoločnosti je potrebné diskutovať
Nezisková organizácia Trojlístok opäť usporiadala odbornú diskusiu, na ktorej sa hovorilo o tom, že reálne výsledky prevencie užívania psychoaktívnych látok a návykových činností je možné dosiahnuť.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Kontroly používania eKasy budú pokračovať
Systém eKasa funguje korektne. Od januára 2020 beží v ostrej prevádzke. Napriek viacerým varovaniam kontroly finančnej správy odhalili podnikateľov, ktorí sa ho snažili obísť. O výsledkoch kontrolnej činnosti a celkovom fungovaní systému informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Hanniker na spoločnom brífingu.
Štatistický úrad zisťuje údaje o príjmoch slovenských domácností
Štatistický úrad Slovenskej republiky v týchto dňoch zisťuje údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.