Utorok, 11. august 2020
Meniny má Zuzana | zajtra Darina

Podporí stratégia rozvoj pracovných miest?

Tento týždeň sa v Novej Lesnej konalo pracovné stretnutie partnerov Prešovského samosprávneho kraja a zasadnutie Riadiaceho výboru v rámci implementácie projektu Regionálnej inovačnej stratégie (RIS) kraja.

RIS má byť aktívnym nástrojom Prešovského kraja na vytváranie pracovných miest s vysokou pridanou hodnotou v oblasti inovácií, vedy a výskumu. Dosiahnutím cieľov RIS bude možné aktívne vytvárať podmienky pre vysokoškolsky vzdelaných odborníkov na profesionálne uplatnenie sa doma, nie v zahraničí, ako je tomu dnes. "RIS má napomôcť k zamedzeniu ďalšieho odlivu kvalifikovaných odborníkov do zahraničia a podporiť ekonomický rozvoj celého regiónu prostredníctvom zakladania technologických inkubátorov, technologických center, technologických a priemyselných parkov, prípadne reštrukturalizáciou existujúcich priemyselných zón či zvýšením dostupnosti progresívnych informačných technológií v regióne, " vysvetľuje Július Takáč, vedúci oddelenia regionálneho rozvoja PSK.
Medzi partnerov nášho kraja patrí Business and Innovation Centre Burgenland, Europäisches Zentrum für Erneuerbare Energie Güssing, Business and Innovation Centre Bratislava a Regionálne poradenské inovačné centrum Prešov.
Riadiaci výbor tvoria zástupcovia miest Poprad, Prešov a Humenné, univerzít PU v Prešove, TU Košice, ministerstiev MH SR, MŠ SR, regionálnych agentúr a podnikateľskej sféry z Prešovského i Košického kraja, ako napr. SPINEA, Chemosvit, a.s.
Regionálna Inovačná stratégia (RIS) je metodológia Európskej komisie vyvinutá začiatkom 90-tých rokov a financovaná priamo z prostriedkov EÚ. RIS si kladie za cieľ vytvoriť stratégiu kraja v oblasti inovácií, vedy a výskumu a aplikácie ich výsledkov do praxe.
Od roku 1997 boli projekty RIS realizované vo viac ako 120 regiónoch EÚ25 a kandidátskych krajín a v súčasnosti (2005-2008) sa realizujú v 33 regiónoch EÚ.
Projekt bude pokračovať v druhom roku jeho trvania spracovaním analýzy dopytu a ponuky v oblasti inovácií v rámci prešovského kraja, čo v súčasnej situácii, keď v oblasti inovácií sa navonok profiluje minimum firiem nebude jednoduché.
Ak sa však naplnia ciele projektu a výstupom bude kvalitná stratégia, v ďalšom programovacom období na roky 2007-2013, budú môcť na svoje projekty v oblasti inovácií čerpať z prostriedkov EÚ dostatok firiem, ktoré si chcú udržať konkurenciechopnosť v rámci SR a EÚ.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.