Pondelok, 24. február 2020
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

Kronospan Slovakia ďalšej rozšíri výrobu

Ďalšie radovo stá milióny Sk je v najbližšom období rozhodnutý investovať do technológie firmy Kronospan Slovakia, spol. s r. o., Prešove jej majiteľ medzinárodná skupina Kronospan.

Od roku 1998, keď sa stal vlastníkom Drevokombinátu Šariš v Prešove investoval okolo pol miliardy Sk. Vďaka tomu - ako to 13. októbra pred novinármi počas prvého Dňa otvorených dverí vo firme vyhlásil konateľ spoločnosti Jan Rudolf - je prešovský závod jedným z najprogresívnejších podnikov na spracovanie drevených materiálov v strednej Európe.

Vďaka tohoročnému zavedeniu výroby laminátových plávajúcich podláh, ako aj rozbehu výroby škárovky z tvrdého bukového dreva sa spoločnosti podarilo za 9 mesiacov roka 2000 dosiahnuť obrat tovaru v sume 740 miliónov Sk. Je o 85 percent vyšší ako za rovnaké obdobie roku 1999. Dovedna vyrobili 135 tisíc m3 drevotrieskových dosák, čo je stále rozhodujúci výrobný sortiment a 2 milióny m2 laminátových dosiek. Polovicu vyrábanej produkcie exportujú, najmä do Česka, Maďarska, Rumunska, ale už aj do Nemecka a v poslednom čase získali objednávky na náročnom anglickom trhu s drevom.

V prešovskej spoločnosti je zamestnaných v súčasnosti do 310 ľudí, ich počet sa tohto roku zvýšil po pripojení strojárskej firmy Polytrans ku Kronospanu Slovakia. J. Rudolf naznačil, že nové investície by mali priniesť do 150 nových pracovných miest, pričom na jedno pracovné miesto vo výrobe v Kronospane Slovakia nadväzuje 7 až 10 pracovných miest v druhotnej zamestnanosti, t. j. dodávatelia drevnej hmoty (z 200 subjektov ide výlučne len o slovenské, prevažne z východu republiky), v doprave apod. Nové investície bude predstavovať ďalšia linka na výrobu plávajúcich podláh, linka na výrobu tenkej drevotrieskovej dosky a uvažujú o inštalácii linky na výrobu dosák stredne, resp. tvrdo vláknitých, ktoré sú dôležitým artiklom pre výrobu nábytku a v súčasnosti sa v SR nevyrábajú. Išlo by už o druhé prvenstvo Kronospanu Slovakia. Po inštalácii nového zariadenia na povrchovú úpravu, a to dvoch tzv. KT lisov sú schopní zalaminátovať 60 percent svojej celkovej produkcie, čím sú najväčším výrobcom veľkoplošných materiálov z dreva v SR.

Skupinu Kronospan založili v roku 1897 v Lung(tzi pri Salzburgu v Rakúsku. V súčasnosti patrí medzi najvýznamnejšie nadnárodné firmy spracovávajúce drevnú hmotu v Európe a pôsobí v 11 krajinách Európy, kde zamestnáva vyše 4 000 ľudí. Rozvoj Kronospanu Slovakia prebehol plynulejšie a v kratšom období ako českej spoločnosti Kronospanu so sídlom v Jihlave. Podľa J. Rudolfa je prešovská firma už plne integrovaným členom tejto medzinárodnej skupiny.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Viki Olejárová na Stromoradí!
Vrámci Slovenskej Krčmy sa viki zastavila v piatok na Stromoradí a PIS si to nenechal ujsť.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Kontroly používania eKasy budú pokračovať
Systém eKasa funguje korektne. Od januára 2020 beží v ostrej prevádzke. Napriek viacerým varovaniam kontroly finančnej správy odhalili podnikateľov, ktorí sa ho snažili obísť. O výsledkoch kontrolnej činnosti a celkovom fungovaní systému informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Hanniker na spoločnom brífingu.
Štatistický úrad zisťuje údaje o príjmoch slovenských domácností
Štatistický úrad Slovenskej republiky v týchto dňoch zisťuje údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností.
Nezabudnite požiadať zamestnávateľa o zúčtovanie dane
Zamestnanec, ktorý mal v roku 2019 zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti, môže najneskôr do 17. februára 2020 písomne požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti. Nebude tak potom musieť sám podať daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ A v termíne do 31.03.2020, ak jeho zdaniteľné príjmy za rok 2019 presiahli sumu 1 968,68 eur.
Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja si prevzali ocenenia
Trinásť laureátov ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019 si prevzalo svoj honor na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020 v Bratislave. Ocenenia udeľovali predseda Prešovského samosprávneho kraja, Milan Majerský a predseda KOCR Severovýchod Slovenska, Michal Sýkora.
Fašiangová zábava roztancovala prešovských seniorov
Prešovskí seniori sa stále radi stretávajú a zabávajú. V PKO Čierny orol tentoraz zažili pravú fašiangovú zábavu ako za mladých čias.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.