Štvrtok, 21. november 2019
Meniny má Elvíra | zajtra Cecília

Volebná komisia vyradila kandidáta na primátora

Po dnešku má Prešov už iba 9-tich kandidátov na primátora. Mestská volebná komisia (MVK) totiž na svojom dnešnom, v poradí 3. zasadnutí, nezaradila do volieb kandidačnú listinu nezávislého kandidáta Teodora „Fedora“ Vica.

Predsedníčka mestskej volebnej komisie Ivana Pronerová

Tá mala totiž na petičnom hárku iba 371 platných z minimálne potrebných 400 podpisov občanov. Novinárov o tom dnes informoval zapisovateľ MVK Jozef Smetana. Ostatní kandidáti na primátora boli volebnou komisiou zaregistrovaní. MVK sa ale musela zaoberať aj vyhlásením občanky mesta, ktorá sa od známych dozvedela, že je podpísaná na petičnom hárku kandidáta Juraja Kopčáka, hoci sama sa naňho nepodpísala. „Komisia zobrala túto informáciu na vedomie, tento podpis kandidátovi neuznala. Napriek tomu stále spĺňal stanovené podmienky, takže sme ho do volieb zaradili,“ uviedla predsedníčka volebnej komisie Ivana Pronerová, podľa ktorej nie je v silách komisie takto kontrolovať všetky podpisy.
(ik)

Súvisiace články
9.10.2006 Voľby: mená sú jasné
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
MŠ Važecká sa po rekonštrukcii stala pre deti veselou stavebnicou
Materská škola na Važeckej ulici je ďalšou z prešovských škôlok, v ktorej sa po rekonštrukcii vytvorili lepšie podmienky nielen na výučbu, ale aj na hranie a zábavu najmenších detí i predškolákov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.