Utorok, 12. november 2019
Meniny má Svätopluk | zajtra Stanislav

Zo 158 kandidátov na poslancov ostalo 153

Podobne neúspešne ako pri kandidátke na primátora mesta Prešov dopadol so svojim petičným hárkom Teodor „Fedor“ Vico aj v boji o jeden z postov v 31-člennom mestskom zastupiteľstve.

Do štyroch stoviek platných podpisov mu v tomto prípade chýbalo päť platných podpisov.Do boja o poslanecké kreslo sa takisto pre nedostatok podpisov (360) nedostal ani ďalší nezávislý kandidát Peter Krajňák ml.. „Najčastejšími chybami na petičných hárkoch boli absolútne nečitateľné mená a priezviská občanov. Často chýbalo uvedenie trvalého pobytu s názvom ulice a číslom domu, uznať sme ale nemohli ani označenie názvu obce skratkou. Vyskytli sa aj prípady, keď podpisy pochádzali nie od obyvateľov mesta, ale okolitých obcí,“ uviedol J. Smetana.

Okrem uvedených dvoch nezaregistrovaných kandidátov napokon do volieb nepôjde ani Stanislav Krištofík (NEKA), ktorý sa svojej kandidatúry vzdal. O stiahnutie svojej nominantky Magdalény Fečovej požiadala bez udania dôvodu strana HZD, ktorá ju pôvodne navrhla. MVK rovnako vyradila z volieb Antona Vyšňovského, nominanta KSS, ktorý nemá trvalý pobyt v meste Prešov. Z pôvodných 158-ich kandidátov na post v mestkom zastupiteľstve ich tak po dnešnom zasadnutí MVK ostalo 153. Vyradení kandidáti na poslancov i primátora sa pritom môžu voči rozhodnutiu MVK do troch dní odvolať na Okresnom súde, ktorý vynesie definitívny ortieľ.
(ik)

Zapisovateľ MVK Jozef Smetana
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
30 rokov slobody
Mesto Prešov v spolupráci s PKO Čierny orol a Filma production pripravujú špeciálny spomienkový večer pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.