Sobota, 06. jún 2020
Meniny má Norbert | zajtra Róbert

Zo 158 kandidátov na poslancov ostalo 153

Podobne neúspešne ako pri kandidátke na primátora mesta Prešov dopadol so svojim petičným hárkom Teodor „Fedor“ Vico aj v boji o jeden z postov v 31-člennom mestskom zastupiteľstve.

Do štyroch stoviek platných podpisov mu v tomto prípade chýbalo päť platných podpisov.Do boja o poslanecké kreslo sa takisto pre nedostatok podpisov (360) nedostal ani ďalší nezávislý kandidát Peter Krajňák ml.. „Najčastejšími chybami na petičných hárkoch boli absolútne nečitateľné mená a priezviská občanov. Často chýbalo uvedenie trvalého pobytu s názvom ulice a číslom domu, uznať sme ale nemohli ani označenie názvu obce skratkou. Vyskytli sa aj prípady, keď podpisy pochádzali nie od obyvateľov mesta, ale okolitých obcí,“ uviedol J. Smetana.

Okrem uvedených dvoch nezaregistrovaných kandidátov napokon do volieb nepôjde ani Stanislav Krištofík (NEKA), ktorý sa svojej kandidatúry vzdal. O stiahnutie svojej nominantky Magdalény Fečovej požiadala bez udania dôvodu strana HZD, ktorá ju pôvodne navrhla. MVK rovnako vyradila z volieb Antona Vyšňovského, nominanta KSS, ktorý nemá trvalý pobyt v meste Prešov. Z pôvodných 158-ich kandidátov na post v mestkom zastupiteľstve ich tak po dnešnom zasadnutí MVK ostalo 153. Vyradení kandidáti na poslancov i primátora sa pritom môžu voči rozhodnutiu MVK do troch dní odvolať na Okresnom súde, ktorý vynesie definitívny ortieľ.
(ik)

Zapisovateľ MVK Jozef Smetana
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Potulky po východe: Kam sa vydať v lete?
Koronavírus zmenil cestovateľské plány nejednému z nás. Letné dovolenky sa presunuli alebo zrušili a cestovanie do zahraničia je pre mnohých stále nedostupné. Aj keď sa tento rok k moru nedostanete, nezúfajte. Skvelú dovolenku si môžete užiť aj doma. Tu je pár našich tipov na zaujímavé miesta u nás na východe.
Na stretnutí primátorov s ministrom dopravy sa hovorilo aj o investíciách v Prešove
V utorok 19.5.2020 sa na Ministerstve dopravy a výstavby SR stretli so šéfom rezortu zástupcovia všetkých krajských miest z K8. Hlavnými témami boli investície v rámci cestnej a železničnej infraštruktúry a taktiež výstavba nájomných bytov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.