PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

Futbal: V T. Tepliciach si napravili reputáciu

V zápase 16. kola 1. futbalovej ligy dokázali hráči Tatrana Prešov suverénnym spôsobom triumfovať na ihrisku posledného tímu tabuľky z Turčianskych Teplíc po výsledku 3:0 a aspoň sčasti si tak napravili reputáciu po sobotňajšej domácej remíze s Močenkom.

Prešovčania v zápase potvrdili úlohu favorita, prezentovali sa kombinačnou hrou a zaslúžene si do tabuľky pripísali tri dôležité body. Gólový účet stretnutia otvoril v 27. minúte s prísne nariadeného pokutového kopu Macko. V drese Prešova sa prvýkrát po vybavení všetkých prestupových formalít predstavil Šafranko, ktorý sa po 32. minútach hry prezentoval tvrdou strelou do spojnice hosťujúcej brány, z ktorej profitoval agilný Brown a náskok Tatrana bol už dvojgólový. Aj v ďalších minútach sa na trávniku prejavoval kvalitatívny rozdiel medzi piatym a posledným celkom tabuľky, ktorý v 66. minúte ešte zvýraznil svojim druhým gólom v zápase Brown.

AQUA Turčianske Teplice - Tatran Prešov 0:3 (0:2)
Góly: 27. Macko (z 11 m), 32. a 66. Brown, ŽK: Kravárik, Kempný - Hrabač, Andraščík, Pribula, Šafranko.