Pondelok, 24. február 2020
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

Podnikateľ z Poľska zriadil internetovú triedu

Internetovú triedu so samostatnými 13 počítačovými pracoviskami slávnostne otvorili 11. októbra v objekte Základnej školy na Sibírskej ulici v Prešove. Ide o dar miestneho podnikateľa Piotra Kapuśniaka.

Na základe zmluvy o nájme priestorov s Okresným úradom v Prešove na 5 rokov bude internetová trieda od 8.00 do 15.30 h zadarmo slúžiť žiakom ZŠ na vyučovanie a na prácu s internetom. Od 16.00 do 22.00 h a počas víkendových dní bude v triede fungovať verejnosti prístupný internetový klub KAPI za najnižší hodinový poplatok v Prešove.

P. Kapuśniak ponúkol takúto možnosť aj iným ZŠ na najväčšom prešovskom sídlisku Sekčov, kde žije vyše 20 tisíc obyvateľov. Zareagovala len uvedená ZŠ. Ako naznačil je odhodlaný doplniť počítačový park v najbližších dňoch o ďalších 5 kusov. Navyše po registrácii domény webovej stránky budú mať rodičia žiakov, navštevujúcich túto ZŠ jedinečnú príležitosť vidieť svoje deti ako sa im darí počas vyučovania. V internetovej triede sú totiž namontované dve videokamery, ktoré môžu poslúžiť aj na realizáciu videokonferencií, no rodičia na stránke www.dalcop.sk nájdu odkaz na priame pripojenie do triedy naživo (alebo až so 7-dňovou spätnou platnosťou) uvidia svoje ratolesti napr. odpovedať. Vyučovanie sa totiž vďaka softvérovému vybaveniu bude môcť realizovať v internetovej triede.

P. Kapuśniak sa pred 12 rokmi priženil na Slovensko, žije práve na sídlisku Sekčov a do uvedenej školy chodí jeho dcéra. Bol však odhodlaný pomôcť akejkoľvek škole. Ako naznačil rodák zo Zamo((a neďaleko Varšavy, v Poľsku by sa mu za toto sponzorstvo ušlo to, že priestory by užíval zadarmo. "Nepodarilo sa, trochu som sklamaný, ale nič som nechcel a nič nečakám," povedal počas otvorenia. Náklady na kúpu počítačov a na prevádzku 64 kilobitového mikrovlnného nonstop spojenia si odpočíta zo zisku a ako platca DPH bude si nárokovať aj jej vrátenie.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Viki Olejárová na Stromoradí!
Vrámci Slovenskej Krčmy sa viki zastavila v piatok na Stromoradí a PIS si to nenechal ujsť.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Kontroly používania eKasy budú pokračovať
Systém eKasa funguje korektne. Od januára 2020 beží v ostrej prevádzke. Napriek viacerým varovaniam kontroly finančnej správy odhalili podnikateľov, ktorí sa ho snažili obísť. O výsledkoch kontrolnej činnosti a celkovom fungovaní systému informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Hanniker na spoločnom brífingu.
Štatistický úrad zisťuje údaje o príjmoch slovenských domácností
Štatistický úrad Slovenskej republiky v týchto dňoch zisťuje údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností.
Nezabudnite požiadať zamestnávateľa o zúčtovanie dane
Zamestnanec, ktorý mal v roku 2019 zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti, môže najneskôr do 17. februára 2020 písomne požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti. Nebude tak potom musieť sám podať daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ A v termíne do 31.03.2020, ak jeho zdaniteľné príjmy za rok 2019 presiahli sumu 1 968,68 eur.
Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja si prevzali ocenenia
Trinásť laureátov ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019 si prevzalo svoj honor na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020 v Bratislave. Ocenenia udeľovali predseda Prešovského samosprávneho kraja, Milan Majerský a predseda KOCR Severovýchod Slovenska, Michal Sýkora.
Fašiangová zábava roztancovala prešovských seniorov
Prešovskí seniori sa stále radi stretávajú a zabávajú. V PKO Čierny orol tentoraz zažili pravú fašiangovú zábavu ako za mladých čias.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.