Streda, 20. november 2019
Meniny má Félix | zajtra Elvíra

Polačko chce postaviť bazén a prebudiť Prešov

Desať oblastí rieši volebný program kandidáta dvojkoalície SDKÚ-DS a KDH na primátora mesta Prešov Jozefa Polačka, ktorý do volebnej kampane vstupuje s heslom „Spolu prebudíme Prešov!“.

Kandidát na primátora mesta Prešov za SDKÚ-DS a KDH Jozef Polačko

Z desiatky oblastí obsiahnutých vo volebnom programe považuje Polačko za najdôležitejšie riešenie dopravnej situácie, ako aj voľnočasových aktivít občanov mesta. „Je potrebné, aby v Prešove bola doprava plynulá, bezpečná a kapacitne zodpovedajúca veľkosti mesta,“ uviedol kandidát na primátora, ktorý východisko vidí nielen vo výstavbe viacerých kruhových objazdoch, dvoch obchvatov mesta, ale trebárs aj v jednosmernom riešení dopravy v centre mesta na Slovenskej a Jarkovej ulici. V rámci aktívneho trávenia voľného času občanmi mesta sa vo volebnom programe rozhodol zaviazať k výstavbe nového 25-metrového bazéna, ktorý by malo doplniť aj sprístupnenie jedného z exitujúcich bazénov širokej verejnosti. „Nemám obavy, že by sa tých zhruba 100 miliónov korún, ktoré by výstavba nového bazéna mohla stáť, nedalo vyfinancovať. Veď iba predaj pozemkov pod Tescom priniesol viac, aj plnenie daní je prebytkové. Vytypované máme už aj tri lokality,“ doplnil J. Polačko, ktorý už bol poslancom Mestského zastupiteľstva, Národnej rady SR a v súčasnosti pôsobí v Zastupiteľstve Prešovského samosprávneho kraja. Od roku 1998 až donedávna zastával funkciu prednostu Krajského úradu, v súčasnosti je šéfom správnej rady Vysokej školy medzinárodného podnikania. Okrem kandidáta na primátora mesta Polačka postavila dvojkoalícia SDKÚ-DS a KDH aj 31 kanidátov do volieb poslancov – 20 ich je z KDH a 11 z SDKÚ-DS. „Toto rozdelenie sa ale skončilo zapísaním na volebnú kandidátku. Odvtedy máme 31 spoločných kandidátov,“ uviedol J. Polačko s tým, že takto zložená koalícia už priniesla úspech vo voľbách do Zastupiteľstva PSK a podobne dobrý výsledok by chcela zaznamenať aj v komunálnych voľbách.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.