Piatok, 03. júl 2020
Meniny má Miloslav | zajtra Prokop

Polačko chce postaviť bazén a prebudiť Prešov

Desať oblastí rieši volebný program kandidáta dvojkoalície SDKÚ-DS a KDH na primátora mesta Prešov Jozefa Polačka, ktorý do volebnej kampane vstupuje s heslom „Spolu prebudíme Prešov!“.

Kandidát na primátora mesta Prešov za SDKÚ-DS a KDH Jozef Polačko

Z desiatky oblastí obsiahnutých vo volebnom programe považuje Polačko za najdôležitejšie riešenie dopravnej situácie, ako aj voľnočasových aktivít občanov mesta. „Je potrebné, aby v Prešove bola doprava plynulá, bezpečná a kapacitne zodpovedajúca veľkosti mesta,“ uviedol kandidát na primátora, ktorý východisko vidí nielen vo výstavbe viacerých kruhových objazdoch, dvoch obchvatov mesta, ale trebárs aj v jednosmernom riešení dopravy v centre mesta na Slovenskej a Jarkovej ulici. V rámci aktívneho trávenia voľného času občanmi mesta sa vo volebnom programe rozhodol zaviazať k výstavbe nového 25-metrového bazéna, ktorý by malo doplniť aj sprístupnenie jedného z exitujúcich bazénov širokej verejnosti. „Nemám obavy, že by sa tých zhruba 100 miliónov korún, ktoré by výstavba nového bazéna mohla stáť, nedalo vyfinancovať. Veď iba predaj pozemkov pod Tescom priniesol viac, aj plnenie daní je prebytkové. Vytypované máme už aj tri lokality,“ doplnil J. Polačko, ktorý už bol poslancom Mestského zastupiteľstva, Národnej rady SR a v súčasnosti pôsobí v Zastupiteľstve Prešovského samosprávneho kraja. Od roku 1998 až donedávna zastával funkciu prednostu Krajského úradu, v súčasnosti je šéfom správnej rady Vysokej školy medzinárodného podnikania. Okrem kandidáta na primátora mesta Polačka postavila dvojkoalícia SDKÚ-DS a KDH aj 31 kanidátov do volieb poslancov – 20 ich je z KDH a 11 z SDKÚ-DS. „Toto rozdelenie sa ale skončilo zapísaním na volebnú kandidátku. Odvtedy máme 31 spoločných kandidátov,“ uviedol J. Polačko s tým, že takto zložená koalícia už priniesla úspech vo voľbách do Zastupiteľstva PSK a podobne dobrý výsledok by chcela zaznamenať aj v komunálnych voľbách.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Mesto Prešov opäť otvorilo denné stacionáre
Mesto Prešov od 3. júna opäť otvorilo všetky denné stacionáre. V ďalších týždňoch sa očakáva aj povolenie návštev klientov v zariadeniach sociálnych služieb.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Mesto Prešov sa pripravuje na historický kultúrny reštart a zabojuje o titul EHMK 2026
Mesto Prešov sa bude uchádzať o titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 a zabojuje o investície v desiatkach miliónov eur.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.