Piatok, 03. júl 2020
Meniny má Miloslav | zajtra Prokop

Prešovčania spokojní s pamiatkami, trápi ich nezamestnanosť

Vyše 1900 obyvateľov Prešova sa zapojilo do prieskumu organizovaného Mestským úradom (MsÚ) v Prešove v rámci projektu zameraného na trvaloudržateľný rozvoj v našom meste.

Ľubica Tomášová a Vladimír Ligus

Jeho cieľom bolo získať informácie o spokojnosti, či nespokojnosti občanov v oblasti dopravy, životného prostredia, mestskej výstavby, či ich sociálno-ekonomickej situácie. „Najväčšia nespokojnosť u občanov bola s možnosťou zamestnania sa, teda s obmedzeným počtom pracovných príležitostí a s infraštruktúrou, teda s kvalitou ciest,“ informovala nás vedúca útvaru strategického rozvoja MsÚ Ľubica Tomášová. „Naopak najväčšia spokojnosť je s údržbou historických pamiatok a s tým ako sa renovuje centrum mesta,“ dodal hlavný architekt mesta Prešov Vladimír Ligus. Celý prieskum sa relizoval v rámci rozsiahleho projektu organizovaného Regionálnym enviromentálnym centrom aj v ďalších mestách Slovenska. „Čo sa týka spokojnosti občanov s ich životným prostredím, pohybujeme sa v priemere. Máme pomerne málo čiernych bodov, kde by sme boli horší ako iné mestá, zase nemáme ani také, ktoré by boli výrazne lepšie,“ doplnil V. Ligus. Výsledky prieskumu by mali byť využité pri tvorbe ďalších územnoplánovacích a programovacích dokumentov mesta Prešov.
(ik)

Jedna z manažériek projektu Ľubica Tomášová
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Mesto Prešov opäť otvorilo denné stacionáre
Mesto Prešov od 3. júna opäť otvorilo všetky denné stacionáre. V ďalších týždňoch sa očakáva aj povolenie návštev klientov v zariadeniach sociálnych služieb.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Mesto Prešov sa pripravuje na historický kultúrny reštart a zabojuje o titul EHMK 2026
Mesto Prešov sa bude uchádzať o titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 a zabojuje o investície v desiatkach miliónov eur.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.