Piatok, 22. november 2019
Meniny má Cecília | zajtra Klement

Prešovčania spokojní s pamiatkami, trápi ich nezamestnanosť

Vyše 1900 obyvateľov Prešova sa zapojilo do prieskumu organizovaného Mestským úradom (MsÚ) v Prešove v rámci projektu zameraného na trvaloudržateľný rozvoj v našom meste.

Ľubica Tomášová a Vladimír Ligus

Jeho cieľom bolo získať informácie o spokojnosti, či nespokojnosti občanov v oblasti dopravy, životného prostredia, mestskej výstavby, či ich sociálno-ekonomickej situácie. „Najväčšia nespokojnosť u občanov bola s možnosťou zamestnania sa, teda s obmedzeným počtom pracovných príležitostí a s infraštruktúrou, teda s kvalitou ciest,“ informovala nás vedúca útvaru strategického rozvoja MsÚ Ľubica Tomášová. „Naopak najväčšia spokojnosť je s údržbou historických pamiatok a s tým ako sa renovuje centrum mesta,“ dodal hlavný architekt mesta Prešov Vladimír Ligus. Celý prieskum sa relizoval v rámci rozsiahleho projektu organizovaného Regionálnym enviromentálnym centrom aj v ďalších mestách Slovenska. „Čo sa týka spokojnosti občanov s ich životným prostredím, pohybujeme sa v priemere. Máme pomerne málo čiernych bodov, kde by sme boli horší ako iné mestá, zase nemáme ani také, ktoré by boli výrazne lepšie,“ doplnil V. Ligus. Výsledky prieskumu by mali byť využité pri tvorbe ďalších územnoplánovacích a programovacích dokumentov mesta Prešov.
(ik)

Jedna z manažériek projektu Ľubica Tomášová
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
MŠ Važecká sa po rekonštrukcii stala pre deti veselou stavebnicou
Materská škola na Važeckej ulici je ďalšou z prešovských škôlok, v ktorej sa po rekonštrukcii vytvorili lepšie podmienky nielen na výučbu, ale aj na hranie a zábavu najmenších detí i predškolákov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.