Štvrtok, 21. november 2019
Meniny má Elvíra | zajtra Cecília

Tomko chce presvedčiť ako osobnosť

Štíhlejšiu samosprávu, riešenie dopravy v centre, krytý bazén, letnú plaváreň a modernú podobu trhovisku núka vo svojom volebnom programe kandidát na primátora Prešova Ján Tomko.

Ako nestraníka ho nominovala koalícia Ľavicový blok, Úsvit a Strana zelených. Ako podnikateľ v oblasti reštauračných služieb, prenájmu nehnuteľností a starostlivosti o nemecké vojenské hroby sa necíti byť výhradne ľavicovým kandidátom a v komunálnej politike chce presvedčiť voličov predovšetkým ako známa prešovská osobnosť. Na prvom mieste vo funkcii primátora chce urobiť zásadné zmeny v riadení na jednotlivých odboroch. Manažérsky prístup ho vedie k racionálnym opatreniam. Za prioritu, po mnohých súdnych sporoch, ktorým čelí mesto, považuje vypracovanie geografického informačného systému. Ten by mal priniesť prehľad o majetku mesta a tým aj viac peňazí z daní a mestských poplatkov do spoločnej pokladnice.

Tomko, ktorý žije a podniká v starom meste, má záujem vrátiť Prešovu jeho niekdajší kolorit. Vytlačiť z centra čínske obchody a na mieste terajšej tržnice vybudovať modernú krytú tržnicu s kaviarničkami a kapacitne vyhovujúcim parkoviskom. Kandidát na primátora je nepriateľom obchodných reťazcov, ktoré podľa jeho názoru nemajú miesto na sídliskách, ale patria na perifériu mesta. Do centra chce vrátiť kultúru a z mestských peňazí mieni podporovať vystúpenia všetkých domácich kapiel. Občanom sľubuje vybudovanie krytého bazéna Pod Kamennou Baňou. Vo svojom programe má aj vybudovanie univerzitnej knižnice 21. storočia, podporu národnostných menšín a taktiež výstavbu bytov nižšieho štandardu pre neprispôsobivých obyvateľov na mestskom pozemku smerom k Haniske.
(mm)

Kandidát na primátora mesta Prešov Ján Tomko
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.