Piatok, 03. júl 2020
Meniny má Miloslav | zajtra Prokop

Tomko chce presvedčiť ako osobnosť

Štíhlejšiu samosprávu, riešenie dopravy v centre, krytý bazén, letnú plaváreň a modernú podobu trhovisku núka vo svojom volebnom programe kandidát na primátora Prešova Ján Tomko.

Ako nestraníka ho nominovala koalícia Ľavicový blok, Úsvit a Strana zelených. Ako podnikateľ v oblasti reštauračných služieb, prenájmu nehnuteľností a starostlivosti o nemecké vojenské hroby sa necíti byť výhradne ľavicovým kandidátom a v komunálnej politike chce presvedčiť voličov predovšetkým ako známa prešovská osobnosť. Na prvom mieste vo funkcii primátora chce urobiť zásadné zmeny v riadení na jednotlivých odboroch. Manažérsky prístup ho vedie k racionálnym opatreniam. Za prioritu, po mnohých súdnych sporoch, ktorým čelí mesto, považuje vypracovanie geografického informačného systému. Ten by mal priniesť prehľad o majetku mesta a tým aj viac peňazí z daní a mestských poplatkov do spoločnej pokladnice.

Tomko, ktorý žije a podniká v starom meste, má záujem vrátiť Prešovu jeho niekdajší kolorit. Vytlačiť z centra čínske obchody a na mieste terajšej tržnice vybudovať modernú krytú tržnicu s kaviarničkami a kapacitne vyhovujúcim parkoviskom. Kandidát na primátora je nepriateľom obchodných reťazcov, ktoré podľa jeho názoru nemajú miesto na sídliskách, ale patria na perifériu mesta. Do centra chce vrátiť kultúru a z mestských peňazí mieni podporovať vystúpenia všetkých domácich kapiel. Občanom sľubuje vybudovanie krytého bazéna Pod Kamennou Baňou. Vo svojom programe má aj vybudovanie univerzitnej knižnice 21. storočia, podporu národnostných menšín a taktiež výstavbu bytov nižšieho štandardu pre neprispôsobivých obyvateľov na mestskom pozemku smerom k Haniske.
(mm)

Kandidát na primátora mesta Prešov Ján Tomko
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Mesto Prešov sa pripravuje na historický kultúrny reštart a zabojuje o titul EHMK 2026
Mesto Prešov sa bude uchádzať o titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 a zabojuje o investície v desiatkach miliónov eur.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.