Piatok, 22. november 2019
Meniny má Cecília | zajtra Klement

Upravili prevádzkový čas na cintorínoch

Počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých bude na prešovských cintorínoch upravený prevádzkový čas od 8:00 do 20:00 hod. a v tomto čase tu budú aj sprísnené policajné hliadky.

Svoju intenzitu hliadok sprísnila aj štátna polícia. Policajti by mali zabrániť krádežiam smútočných vencov a obťažovaniu návštevníkov. Mestskí policajti budú tiež dohliadať na plynulosť dopravy v okolí cintorínov. Ako informoval hovorca prešovskej radnice Michal Kaliňák, „Technické služby mesta Prešov zrealizovali na miestach posledného odpočinku jesenné upratovanie. Na sklonku tohto týždňa robili ešte dočistenie priestranstiev.“
V Prešove je osem cintorínov, z nich na Zlatej bani, Soľnej bani, Kalvárii, Dúbrave a v Šalgovíku sú cintoríny, kde sa už nepochováva. K funkčným cintorínom patrí Hlavný, tiež cintorín v Solivare a v Nižnej Šebastovej. Na Hlavnom mestskom cintoríne bola už počas víkendu a tiež v priebehu tohto týždňa zriadená stála služba, ktorá bude návštevníkov informovať o hrobových miestach a platbách za ne. Podľa Kaliňáka, „stála služba je kapacitne pripravená požičať záujemcom aj pracovné náradie na úpravy hrobových miest.“
Nový vchod na cintorín zo severnej strany radnica napriek prísľubu nezrealizovala. Dôvodom boli vysoké finančné náklady, ktoré by si vyžadovala prístupová cesta so schodmi. Tento nový vchod mal nahradiť zablokovanú bránu, ktorú tu postavil Peter Jarkovský, ktorý kúpil časť pozemku na cintoríne od reštituentky. Ako uviedol primátor Milan Benč, zabetónovanú bránu občania otvorili, vývoz odpadu realizujú Technické služby náhradným východom.
(mm)

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
MŠ Važecká sa po rekonštrukcii stala pre deti veselou stavebnicou
Materská škola na Važeckej ulici je ďalšou z prešovských škôlok, v ktorej sa po rekonštrukcii vytvorili lepšie podmienky nielen na výučbu, ale aj na hranie a zábavu najmenších detí i predškolákov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.