Piatok, 03. júl 2020
Meniny má Miloslav | zajtra Prokop

Upravili prevádzkový čas na cintorínoch

Počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých bude na prešovských cintorínoch upravený prevádzkový čas od 8:00 do 20:00 hod. a v tomto čase tu budú aj sprísnené policajné hliadky.

Svoju intenzitu hliadok sprísnila aj štátna polícia. Policajti by mali zabrániť krádežiam smútočných vencov a obťažovaniu návštevníkov. Mestskí policajti budú tiež dohliadať na plynulosť dopravy v okolí cintorínov. Ako informoval hovorca prešovskej radnice Michal Kaliňák, „Technické služby mesta Prešov zrealizovali na miestach posledného odpočinku jesenné upratovanie. Na sklonku tohto týždňa robili ešte dočistenie priestranstiev.“
V Prešove je osem cintorínov, z nich na Zlatej bani, Soľnej bani, Kalvárii, Dúbrave a v Šalgovíku sú cintoríny, kde sa už nepochováva. K funkčným cintorínom patrí Hlavný, tiež cintorín v Solivare a v Nižnej Šebastovej. Na Hlavnom mestskom cintoríne bola už počas víkendu a tiež v priebehu tohto týždňa zriadená stála služba, ktorá bude návštevníkov informovať o hrobových miestach a platbách za ne. Podľa Kaliňáka, „stála služba je kapacitne pripravená požičať záujemcom aj pracovné náradie na úpravy hrobových miest.“
Nový vchod na cintorín zo severnej strany radnica napriek prísľubu nezrealizovala. Dôvodom boli vysoké finančné náklady, ktoré by si vyžadovala prístupová cesta so schodmi. Tento nový vchod mal nahradiť zablokovanú bránu, ktorú tu postavil Peter Jarkovský, ktorý kúpil časť pozemku na cintoríne od reštituentky. Ako uviedol primátor Milan Benč, zabetónovanú bránu občania otvorili, vývoz odpadu realizujú Technické služby náhradným východom.
(mm)

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Mesto Prešov opäť otvorilo denné stacionáre
Mesto Prešov od 3. júna opäť otvorilo všetky denné stacionáre. V ďalších týždňoch sa očakáva aj povolenie návštev klientov v zariadeniach sociálnych služieb.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Mesto Prešov sa pripravuje na historický kultúrny reštart a zabojuje o titul EHMK 2026
Mesto Prešov sa bude uchádzať o titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 a zabojuje o investície v desiatkach miliónov eur.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.